Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért alakultak ki ilyen...

Miért alakultak ki ilyen "rutinok" nálam?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Valamiért folyamatosan többször kell megcsinálnom dolgokat. Van, hogy a szobámban ülök azt azon veszem magam, hogy minden falat megérintek, kétszer kinéek az ablakon, többször hátra kell néznem jobbra és balra amíg nem lesz "megfelelő". Éjszaka már ilyen rutinnávált,hogy először lekapcsolom a villanyokat majd elsétálok az ablakig majd kinézek jobbra balra, látnom kell, hogy égnek a közlekedési lámpák mind2 oldalt. Volt, hogy régebben annyira elhatalmasodott ez a kényszer,hogy hiába feküdtem le felkellett kelnem és megkellet érintenem minden falamat, még azt is amit alig értem el. Ilyenkor néha bebeszélem magamnak, hogy rossz dolgok történnek ha nem teszed meg! Nagyon idegesít de nem bírom abba hagyni. Manapság már tudom valamennyire kontrollálni de még mindig itt van. Nem tudom mennyire jártasok ebben az orvosok, mert nem akarom hogy dilisnek nézzenek, vagy elmebetegnek. Szerintem anyámnak is feltűnt valami, mert mikor megyünk valahova folyton hátra kell nézek mkind2 irányból. Leginkább ez a falérintés bolondít meg, pedig semmi értelme, de az agyam valamiért megakarja érinteni mint a többi "rutin" is ilyen. Más is csinál ilyet vagy mi ez nálam? Gyerekkoromban nem volt ilyenem, később kedődött. Elég ijesztő, most is este mikor gépezek jobbra balra kell felnéznem, hogy lássam a szekrányeim tetejét és van hogy többször mert van hogy nem lesz "megfelelő"vagy hogy mondjam.Kérlek ne nézzetek dilisnek, szüleimnek nem mondtam el, de nem is tűnt fel nekik szerintem annyira. 22L.



2020. aug. 24. 01:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy dilis, nyugodj meg. Csak kényszerbetegséged van.
2020. aug. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kösz ezzel megnyugtattál :D...oolvastam lehet ocd is vagy az másmilyen?
2020. aug. 24. 01:32
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ocd és a kényszerbetegség ugyanaz
2020. aug. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
ja. és lehet valahogy kezelni? kezd megőrjiteni másnak is van ilyene?van hogy magamon igazitok valamit tobbsozr pl kilog egyhajszálam akkor azta jobb oldalt is megkell ha a balomon volt, most is székben ulokazt elentétes kézzel megkell érintenema karfát 2x...sajnos mostanában kialakulnak uj "rutinok" amiknek nem örülok
2020. aug. 24. 01:40
 5/16 anonim ***** válasza:
En ovis korom óta kenyszerbeteg vagyok. Volt időszak, amikor véresre mostam a kezeim, de mar mindenféle formában jelentkezett. Elvileg van ra gyógyszer, en nem tudtam szedni, mert rohamaim voltak tőle
2020. aug. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5ös bocs hamegkérdezem milyen rohamok? fizkális mint azepilepsziás?
2020. aug. 24. 01:46
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Monk, a flúgos nyomozó sorozatban ilyen a főszereplő. Amikor kisebb voltam akkor néztem, így utólag nem értem miért lehetett vicces ez a kényszerbetegség. Inkább idegesítő, semmiképp sem nevetnék már ilyenen.
2020. aug. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Antidepresszánst szedtem ra, persze elmondtak, hogy az eleje rossz, de en nem bírtam szedni. Inkább pánikszerű rohamok, epilepsziás semmiképp. Mondjuk en bipolaris is vagyok melle es szorongok is, ami egyébként összefügg a kényszeresseggel. Nekem most olyan formában is jelentkezik, hogy addig kell keresnem pl. egy számot, amit utoljára meghallgatok, amitől nem lesz rossz érzésem, amitől “megnyugszom. Betűket, neveket is szoktam ismételgetni magamban, de odáig is szokott fajulni, hogy mar hangosan kimondom. Egyébként gyerekként nekem is volt olyan, hogy fel kellett állnom, hogy megérintsem a falat, vagy a közértben bele kellett nyúlnom egy másik ember kosarába, hogy megerintsek valamit... akinek ez nincs, el sem tudja képzelni, hogy ez milyen.
2020. aug. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
nalam neha olyan is van hogy mikor megallitok egy videot és épp mondat vagy zeneszovegkozben volt akkor mgkell hallgatnom mivolt az a szo épp.
2020. aug. 24. 01:58
 10/16 A kérdező kommentje:
7-es nostényleg nem vicces, mert idegestitő dfőleg akiknek van ilyen, hniába próbalom kontrollalni nem megy. mindig a fejemben van hogy ha nem tesem meg akkor bizonyos családtag vagy magammal rossz fog történni..minthaegy kis hang a fejedben utasitana. "érints meg az összesfalat vagy meghal xy, nézz hátra 2x mindkét irányba vagy neked lesz rosz" nem pont igy de hasonlok..
2020. aug. 24. 02:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!