Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek az érzelem áttétel...

Mit kezdjek az érzelem áttétellel, ha érzéseim alakultak ki az pszichológusom iránt?

Figyelt kérdés

2016. szept. 24. 10:14
1 2
 1/12 homo ludensz ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy mondtad e már neki,de én megmondtam hogy nekem igencsak teszik a pszichológus hölgy. Mondta rögtön hogy akkor "hivatalból" át kell adni egy másiknak. Erre mondtam hogy csak azért járok ide hogy láthassam őt. Erre azt mondta hogy gondolatban tetszhet csak szavakban ne hangoztassam. Én itt tartok.Most két hetente járok hozzá továbbra is és általában uralkodom az érzéseimen. Szerintem sokan beleesnek ebbe a "hibába".
2016. szept. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el a pszichológusodnak őszintén,ne félj! Neki tudnia kell,mi a teendő ilyenkor. Ha eltitkolod előtte,és magadban szenvedsz és őrlődsz,teljesen ki is készíthet,egy plusz lelki teher a meglévő mellé. Tapasztalatból írtam sajnos. 28N
2016. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem külsőleg nem tetszik, egyáltalán nem az esetem, Csak lelkileg kötődöm hozzá.
2016. szept. 24. 12:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt külsőleg az esetem,ilyet nem írtam. Amennyiben nekem szántad a hozzászólásod :).
2016. szept. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 enkidu válasza:
Mindenképpen mond el neki. Ő majd kezeli ezt magában. Ez önmagáben nem ok egy terápia megszakítására. Ezt pozitív áttételnek hívják és egy terápiában természetes jelenség.
2016. szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A terápia akkor kezd igazán hatékonnyá válni, ha kötődsz a terapeutádhoz.

Amit az első írt, azt egyszerűen nem is értem... egy pszichológusnak tudnia kellene kezelni a páciense áttételeit, és a lehető legrosszabb, amit tanácsolhat, hogy ne beszéljen róla! Az ilyen pszichológusoknak vissza kellene vonni a diplomáját!


A lényeg, kedves kérdező, hogy teljesen normális és helyénvaló, ha vannak érzéseid a pszichológusod iránt. Ettől lesz csak igazán hatékony a terápia.

2016. szept. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
Mit kezdjél? Ez igazán egyszerű Mostantól ne a kezelésnek vesd alá magad, hanem neki.
2016. szept. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 homo ludensz ***** válasza:
100%

*1-es vagyok és bár látom én a pszichológust a személyben de átüt rajta a nő aki tetszik és ez olyan ösztönös mint a vakaródzás ha viszket valahol.

Tudom hogy meddő óhaj hogy akár csak egy morzsát juttasson nekem csak mint nőt bámulom mint a légy az üvegharaggal letakart sajtot. Tisztelettudóan viselkedem de ez meg a saját önértékelésemből adódik. Soha még üdvözlésként kezet sem fog velem. Az meg hogy hangot adok annak hogy tetszik nekem hát azzal kinek ártok? Legfeljebb magamnak.

2016. szept. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Hát ha szingli vagy, és nyitott rá, szexelj vele.

Persze akkor mégnagyobb függésbe kerülsz .

Inkább válts pszihológust.

Esetleg előtte szexelj vele egyet, ha nyitott rá.

2016. szept. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt kéne belátni, hogy ezek az érzések mindössze a hála megnyilvánulásai. Ugyanis hálás vagy neki, mert ő az egyetlen, aki szóba áll veled, akivel normális, emberi hangon tudsz társalogni. Valójában az lenne az ideális, ha mindenkivel tudnál társalogni, véleményt cserélni, megvitatni az élet dolgait, csak éppen mára mindenki a telefonját buzerálja, és a faszbukon tetszeleg.
2016. okt. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!