Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Megőrjít a tv zaja.

Mit tegyek? Megőrjít a tv zaja.

Figyelt kérdés
30 éves vagyok. Kb 10 éves koromban kezdődött, amikor észre vettem, hogy ha a csaladom egyik tagja bekapcsolja a házban a tv-t elkezd szaporán verni a szívem és feszult leszek tőle. Ahogy idősödtem ez egyre rosszabb lett, már ott tartok hogy nem birom a nagyon halk tv zaját sem elviselni, de a rádiót sem. A munkhaelyemen mindig megy a radio es folyamat idegbe vagyok. Otthon a ferjemnek az az első ha hazajon hogy kapcsolja be a tv-t. Elmegyek nagyszülőkhöz és max hangerőn szól a tv. Múltkor mar odáig fajult, hogy hánytam az idegtol. Tudom hogy én vagyok a furcsa, de már nem tudok ezzel együtt élni, minden napom egy szenvedés és nem tudok tenni ellene. Ha csak meghallom a tv frekvenciajat már elkap az ideg es 130 a pulzusom.

2020. aug. 25. 08:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Füldugó?
2020. aug. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Füldugóval nek tudok dolgozni sajnos. Otthon se lehetek non stop fuldoval... :(
2020. aug. 25. 08:44
 3/14 anonim ***** válasza:

Megértelek, viszont a TV, rádió is szerves rész az emberek mindennapjainak...


Kompromisszumot kell kötni.


Jelezd a főnöködnek, hogy neked ilyen problémád van, és a rádió hangja akadályoz a munkavégzésben. Ha megoldható, helyezzenek el egy másik szobában, lehetőleg aminek be lehet csukni az ajtaját is, és/vagy vigyék vigyék a rádiót másik helyiségbe, vagy kapcsolják ki. Akkor nagy eséllyel nem fog zavarni.


Otthon szintén, nem tudtok kinevezni egy szobát "tv-szobának"? Ahová a férjed nyugodtan el tud vonulni.

Vagy ő tesz "erőfeszítést" érted, és fülest használ a TV-hez.

2020. aug. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jó ötlet lenne a füles. Remélem belemegy.... El sem tudjak képzelni, hogy ez milyen rossz erzes állandó feszuletben élni.
2020. aug. 25. 08:52
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos aki nem éli át, annak nehéz elképzelni. A tévé a többségnek inkább megnyugtató.


Nálunk pl. van egy folyamatosan kattogó falióra (régi, ingás)


Én és édesanyám is azzal együtt nőttünk fel, teljesen megszoktuk, nyugtat a monoton kattogás :) Viszont több vendég is megkért, hogy esetleg meg lehetne-e állítani, mert nagyon zavaró.


Milyen helyen dolgozol? Nálunk a régi helyen volt rádió, de csak a folyosó végén lévő tárgyalóban/étkezőben, alig jutott el az irodába a hangja. A mostani helyen nincs, aki zenét akar hallgatni az bedughatja a fél fülét fülessel, és hallgathatja a számítógépről.


Kollégákkal meg tudod beszélni, hogy tegyenek ők is így? Telefonról is lehet rádiót hallgatni.

2020. aug. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami betegség,voltál orvosnál?

Fóbia?

2020. aug. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem is inkább a pszichiátria/pszichológus, elég irracionális düh, inkább hátra kéne hagyni, mert befolyásolhatatlan helyzetekben csak gyengít. Már élből az, hogy felnőtt ember nem képes vállat vonni és lenyugodni.
2020. aug. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#7 Egyetértek, pszichológus tudna segíteni.


"Már élből az, hogy felnőtt ember nem képes vállat vonni és lenyugodni." - ezzel már kevésbé. Képzeld azt, hogy mondjuk egy hangos, vékony hangú kisgyerek áll melletted fülmagasságban, és folyamatosan visít, üvölt, ordít.


Attól még, hogy téged nem zavar a TV, a Kérdezőnek valami hasonló élmény lehet. Zavaró, idegesítő.

2020. aug. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Eldöntöm, hogyan reagálok, eldöntöm, foglalkozzak-e vele egyáltalán. Ha hátráltat, várok. Ha nem tehetem meg, hogy várok, akkor akcióba lépek. Higgadtan, csak az eredményre fókuszálva. Aki a fejében saját magának hisztizik, az nem nőtt még fel. Voltunk ott mind.
2020. aug. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9 Ez pont olyan, mintha egy tolószékes embernek mondanád, hogy márpedig TE ilyen helyzetekben talpra állsz, és mész tovább.


A Kérdezőnek mentális problémája van. Hiába van "csak" a fejében, attól ez még egy létező probléma, nem tud csak vállat vonni rá.

2020. aug. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!