Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy ha szerepel...

Miért van az, hogy ha szerepelnem kell, vagy beszélnem sok ember előtt, akkor rám jön a sírógörcs?

Figyelt kérdés

Nagyon visszahúzódó vagyok. Nem szeretek sok ember előtt semmilyen formában beszélni. Ilyenkor, amikor tudom, hogy ez mindjárt megtörténik és már nincs sok hátra, olyan érzésem van, hogy mindjárt sírva fakadok. A szemem már könnyezik is, és az érzésem, hogy mindjárt kitör belőlem a sírás. Aztán amikor beszélek akkor is, van, hogy a hangom nekiáll remegni, mintha mindjárt sírnék, meg azt is érzem, hogy fogok. Persze sosem sírom el magam, valahogy mindig leküzdöm, de akkor is rossz ez az érzés. Ez amiatt lehet, mert nagyon izgulok?


És ez ellen tudok valamit tenni? Tehát, hogy ne is legyen olyan érzésem, hogy sírni fogok?



2020. aug. 25. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Normális, sokan nem szeretnek "szerepelni". De ha gyakran rákényszerülsz, érdemes lenne kezelni, pl. pszichoterápia, hipnoterápia, kineziológus... Én még úgy 40-50 főnek tudok bátran előadást tartani, de több száz előtt már nekem is remeg a hangom, pedig ugyanannyira biztos vagyok benne, mit akarok mondani.
2020. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Sajnos ha ilyen erőteljesen reagálsz, valószínűleg nem csak félénk vagy, hanem van egy mentális zavarod, ami a szorongás és/vagy szociális szorongás. De ettől ne ijedj meg, relatívan sok ember szenved ezekben, és nem tartósak, idővel javulhat vagy romolhat is a helyzet.

Mindenképp azt javaslom, hogy ha van rá módod, keress fel egy szakembert (ha még iskolába jársz, mondjuk iskolapszichológust, ha már nem, akkor bármilyen pszichológust) akivel tudsz erről beszélni. Sok mindent megtudhatsz magadról és fejlődhetsz, azonban, mint a legtöbb ilyesmi betegségnél, itt is minden fejben dől el, tehát neked kell segítened magadon. A legjobb, ha gyakorlod a számodra nehéz helyzeteket, leküzdöd a korlátaidat, mindaddig, míg már úgy érzed, nincs mitől félned.

Fontos, hogy foglalkozz ezzel és magaddal, mert rosszabbodhat is a szorongás, akár pánikbetegség is kialakulhat (rossz esetben).

Sok sikert a fejlődéshez! Bízz magadban!♡

2020. aug. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!