Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A halál szépíti meg az életem?

A halál szépíti meg az életem?

Figyelt kérdés
Ironikus módon egyedül ami megszépíti az életemet, az a biztos halál ténye. Tegnap gondolkodtam, hogy van-e egyáltalán valami amit szeretek ebbe a földi életben, hobbi, akármi, és rájöttem, hogy a családomon kívül nincs semmi. Van ezzel még valaki így?
2011. okt. 12. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És magadat?A pörköltet,a túrós bélest,a lágy cipót?azokat se?
2011. okt. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Magamat utálom a legjobban :) kajákkal semmi extra, megeszem mert enni muszáj, de nem vált ki különösebb örömöt, hogy táplálkozok.
2011. okt. 12. 14:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

a szépség és a halál összeteartozásáról könyvtárakat töltöttek meg a költők és a filozófusok

"A halál az, ami a pillanatnak szépséget és rettenetet kölcsönöz."Pascal Mercier

Egy idő után szerelmes lesz az ember a világba- másképp nem megy. (egyébként mogorva dühös beteg lesz, akit senki se szeret, aki senkit se szeret, és csak szid mindent- ez egy betegség)

A szerelmes meg nem itélkezik, nem válogat, kategorizál: ezt szeretem benne azt nem. A világ...

- amint van elfogadja. És nagyon szépnek látja.

Talán így vagyok én is.

2011. okt. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tetris ***** válasza:
100%

Ha csak a halál gondolata tud neked szépséget okozni, akkor szerintem baj van. Mert az élet csodálatos dolog még akkor is, ha sokszor kegyetlen, szomorú, igazságtalan.

Nem a nagy dolgok okoznak igazán örömet, hanem a kis dolgokban kell felfedezni a szépet.

PÉldául fedezd fel, hogy milyen szép az ősz. Milyen jó, hogy már nem kell megrohadni a nagy melegben.

A buszmegállóban milyen kedves volt az a kis rigó, amelyik ott ugrabugrált, míg vártál. Végre felvehetted az új dzsekidet, mert már elég hűvös van hozzá. Tök jó meleg, és még jól is néz ki.

Vagy az is lehet egy kis szépség, ha este a TV-ben egy olyan filmet látsz, ami megragad.

Próbáld meg felfedezni minden kis apróságban a szépet, a kedveset. Vedd úgy, hogy most rádmosolyogtam. Ezzel most ismeretlenül is "megsimogattam" a lelkedet. Ez is az élet egyik szépsége. Csak vedd észre.

Kényeztesd magad egy kicsit. Vegyél egy illatos fürdőt, dobj be egy fincsi pizzát. A fene essen a kalóriákba.

Hallgass valami olyan zenét, ami feldob. Azt, hogy számodra mi okoz örömet, csak te magad tudhatod.

Ha csak a családod tud neked örömet okozni, akkor süss nekik is pizzát. Vagy egy irtó fincsi sütit. Lepd meg őket valamivel. Majd meglátod, hogy az ő öröműk neked is örömet fog majd okozni. És ez szépíti meg igazán az életet, nem a halál.

2011. okt. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
a halál nem fogja megszépíteni, de még a lehetőségét is elveszi, hogy találj valamit, ami örömöt okoz.
2011. okt. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 homo ludensz ***** válasza:
A halál a test biológia vége, kár siettetned jön az magától is és lehet "dicső,hősi,önfeláldozó, megváltó" ezen a tényen nem változtat. Nem tudom milyen idősen alkottál ilyen sommás véleményt,de mivel nem ismerem a helyzetedet,lelki s fizikai kötödéseidet(örömeidet/kudarcaidat) a szűkebb s tágabb környezetedhez így konkrét állásfoglalást ne is várj tőlem.
2011. okt. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ja én is így vagyok. de erről eszembe jutott , hogy egy finn nightwish szövegben is van vmi ilyen hogy : "a halál tett művésszé" - ez van. Nem vagyunk egyedül.
2011. okt. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

milyen b*zi szövegek ezek már ne haragudjatok meg.

"művészé tett a halál" ennek így mi értelme van?

egy sorozat gyilkos szájából elhiszem de a Nightwish énekeséből elég sz*rul hangzik.xD

Kommentelő ha nemtudod magad szeretni és utálod magad jó hogy szarul érzed magad itt a Földön.Amúgy együtt érző vagyok.

2011. okt. 18. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak a család. A legszebb dolog a világon, amit pénzért nem vehetsz meg, ami ha elvesztesz vissza nem szerezhetsz. Minden mást még elérhetsz, de a legnagyobb boldogság már ott a kezedben, hogy ha öröm nem is ér, de van akivel megoszd a dolgaidat, s általuk megvigasztalódj. Hányan odaadnák mindenüket egy családért. Te meg nem találod a boldogságod...gondolkozz el ezen. És ne azzal törődj mid nincs, hanem hogy mid van.
2011. okt. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a halál és a szépség kapcsolatáról [link]


a fenti pár sorról: depressziós, negatív hozzáállás (mindig ilyen voltál?)

szereted a családodat->tudsz szeretni->mást is tudnál, csak ki kéne deríteni, hogy mit/kit


'L'amour la mort peut-etre.'

2011. dec. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!