Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A halál várása is egyfajta...

A halál várása is egyfajta öngyilkosság?

Figyelt kérdés

16éves fiú vagyok..és most elég fura korszakomat élem,amelyet felfoghatatlan és megérthetetlen szerelem és az iskolai teljesítmény romlása jellemez(az egészségemmel régóta gond van ami számomra elég kényes téma,de megoldható,csak beszélni kellene anyáékkal)van egy lány akivel 1éve kölcsönös udvarlás van,és végre összejöttünk.Hihetetlen volt az érzés amikor rájöttem hogy amiért hónapok óta küzdök most az enyém.ezalatt az 1 év alatt rengeteget változtam,előtte kitűnő tanuló voltam de most anyáék sok egyesről nem tudnak.Szóval,tudom csak le kéne ülni és megbeszélni,de félek,és képtelen lennék rá.A másik ami fontos hogy hihetetlenül kíváncsi természetem van,volt egy idő(még komolytalan voltam)amikor az öngyilkosság ötlete pusztán kíváncsiságból merült fel,azóta már felnőttem.Tehát most úgyterveztem hogy valamilyen gyógyszerből(+ alkohol kombó)annyit veszek be hogy csak elájuljak.Tudom hogy ez iszonyú nagy gyengeségről árulkodik,sose tudtam szembenézni a problémáimmal,de így minden egycsapásra "megoldódna".Szerintetek mitévő legyek?

ígérem hogy csak annyit vennék be a gyógyszerből amennyi a terv végrehajtásához szükséges.

Hülye kérdés lesz,nem tudja valaki hogy melyik gyógyszer lenne alkalmas a célra?

bocsi ha kicsit hosszú lett


2009. nov. 16. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
És ha rosszul számolod ki az adagot és megmurdelsz? Ne legyél már láma! 16 évesen van barátnőd, ennek örülj. Rengeted srácnak nincs. A rossz jegyek álltalában a középsuli velejárói, próbálj kicsit többet tanulni, de annyira ez nem fontos, mint az élet. Anyádéknak meg nem kell mindenről tudniuk szerintem... Amúgy az miért lenne neked jó, ha elájulnál? És a környezetednek ha kinyírnád magad? A csajjal mi lenne? hmm? Vállaszodat várom! Szia! 15f
2009. nov. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ezzel én is teljesen igy vagyok.csak én lány vagyok.tényleg rengetegszer érzem azt h oké ennyi volt nemmegy tovább.szerintem keress egy célt amit majd szeretnél elérni az életben.szerintem igy könnyebb.és igazából én álltam már vonat elött és tényleg majdnem az utolsó pillanatban rántott vissza valaki és ölelt át.azt hittem h nekem nincs úgy igaz barátom ez is fájt mindig de ezután rájöttem h van.látta rajtam suliba h nagyon rosszul vagyok és utánam jött.és ha ő nincs akkor már énse lennék itt.megbántam nagyon.lehet h nekem megoldódna minden problémám.de például tudom h a szüleim nem tudnák elviselni h már nem vagyok és ezzel csak tényleg nekik okoznám a legnagyobb fájdalmat.neked még barátnőd is van.szerinted ő mit szólna?tényleg másra is kell gondolni nem csak magadra.az élet ott a legnehezebb ahol él az ember.ez sajnos mindig igylesz.

amugy ezt a dolgott szerintem csak az értheti meg aki esett már át ilyenen vagy ő is ugyan így érez.

namindegy.fel a fejjel.LESZ EZ MÉG JOBB IS :] (és sajnos ennél ezerszer roszabb is )

15/l

2009. nov. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nem akarlak se kioktatni, se beleszólni, de szerintem néhány dolgot át kéne gondolnod. Pl. honnan tudod, hogy mennyi az a mennyiség, amitől "csak elájulsz"? Erősen kétlem, hogy itt valaki tippet fog neked adni, hogy melyik gyógyszer lenne erre alkalmas, ez túl nagy felelősség lenne. Honnan tudod, hogy a te szervezeted hogyan reagál az ilyesmire? Mindenkinél változó ugyanis a gyógyszerek iránti tolerancia, mások a határok. Amitől más "csak elájul", vagyis inkább alszik egy jó nagyot, attól lehet, hogy te nem ébredsz fel többet. Úgy veszem észre, nem igazán vagy tisztában ezeknek a dolgoknak a súlyával.

Miért nem hangolod magad inkább arra a lányra, szerintem most neki kéne a legjobban örülnöd. Idézd csak fel azt a "hihetetlen érzést". Nem akarlak elkeseríteni, de nehezebb valakit megtartani, mint megszerezni. Úgyhogy ezerrel azon kéne lenned, nehogy elveszítsd ezt a lányt. Aminek fontos összetevője, hogy nem ártana javítanod azon a sok egyesen, mert lehet, hogy nem tudod, de a valamire való lányok nem kedvelik a "buta, bukdácsoló" srácokat, ami te nyilvánvalóan nem vagy, csak most kissé eltévelyedtél. Nekem legalábbis ez a benyomásom.

A kíváncsiság szerintem önmagában nem gond, legalábbis amíg a halál és az öngyilkosság gondolati síkon marad. Tehát maradjon nálad is gondolati síkon, mert ez nem az a dolog, amivel kísérletezgetni kéne. Arra van milliónyi más dolog.


22/L

2009. nov. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

huh..igazatok van..de eddig is tudtam hogy ez(túladagolás) benne van a pakliban....csak a másik nagy baj,úgy vagyok ezzel hogy lesz ahogy lesz,mert igazából ha meghalnék legalább választ kapnék a válaszomra. EDDIG így gondolkodtam..ez is csak azért van mert még nem vagyok tisztába a halál fogalmával,jelentőségével,de tényleg,úgy volt hogy ma lesz A nap..de felkészületlenségből elhalasztottam..és a nap végére már ijesztővé vált hogy megbarátkoztam a halállal és olyan közelinek,természetesnek hatott az egész.Az előző gondolatba még volt egy nagy buktató,mi van ha a halál pillanatába megszűnik a létezés,Ahol a választ várom,a kapuban(halál és élet között) kiderül lényegében ott nincs semmiféle ajtó.. csak egy fal.

még szeretnék írni csak nem tudom hogy ezt el olvassa-e valaki,örülnék ha valakivel megtudnám ezt beszélni msnen..

nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)

utolsó 2 válaszoló..ha esetleg elküldenétek az e-mail címeteket..nagyon hálás lennék.

2009. nov. 16. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Még barátnőd is van...Te jo isten.Nekem szüleim meghaltak autóbalesetben,nagyszüleim leszarnak,tesom nem áll szóba velem,nevelőszülőknél élek akiket utálok,és akkor te akarsz öngyilkos lenni ? Ne tudd meg mennyi mindent megadnék azért hogy legyen 1 normális életem.Legyél erős,túl leszel rajta.Sok sikert.
2009. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a második válaszoló vagyok.privátot nem tudok írni ezért ide irom:]

loretta44@citromail.hu

2009. nov. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!