Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Irigy a szomszéd bolond nő...

Irigy a szomszéd bolond nő hogy nekünk gyerekünk van neki meg nincs? Mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

48 éves a nő, a palija 40. Egyiknek sincs gyereke, eddig büszkén hirdették hogy ők szabad emberek, nekik így jó. Gúnyolódtak minden gyerekes problémáin, beszólogattak. Úgy kerestek lakást is, hogy fiataloknak szánt lakóparkban, csupa egyetemista és fiatal között. Valóban nem sok gyerek volt itt. Ehhez képest mellettük 5 családnak lett gyereke velünk együtt. Magyarul “körbevették” őket a babák. Már látszott a nőn az irigység a feleségem terhessége alatt is. Folyton olyanokat mondott “csak nehogy baj legyen, annyi bajt hallani, xy barátnőm is elvetélt 6 hónaposan”. Ilyen jókívánságokkal traktált minket. Mióta megszületett a lányunk, úgy csinált mintha észre se venné. Úgy köszönt nekünk mintha ott sem lenne! Semmit sem kérdezett, nem gratulált. Közben az egyik barátom aki volt nálunk mesélte, hogy ez a nő ő leállította cigizés közben és kifaggatta a babánkról. Másokkal is ezt csinálta azt beszéltük velük.

Eltelt több hónap így és elkezdték mondani nekünk: bármikor megszülethet a babájuk. De teljes magabiztossággal! Azt is hittük hogy 48 évesen terhes lett a nő! Eltelt több hónap ismét de semmi jele. Akkor elkezdte mondani hogy neki bármikor lehetne gyereke ha akarna de ő nem bírja ezt a gyereksírást. Kicsit meg is sajnáltam.

Majd most pár napja észrevettük, hogy gyerekbútorokat visznek fel, kifestetik a szobát. Azt hittük gyerek lesz .... majd egy rokonuktól megtudtuk, hogy szó sincs terhességről, csak úgy berendeztek szobát, hogy ha majd egyszer .... tegnap elkezdte a feleségemnek mondani, hogy ő ezt meg azt vett a gyerekszobába és nekünk is azt kéne.


Szerintem mentális beteg a nő de a palija is! Hogyan kell kezelni ilyen gyerektelenségbe beleőrült nőket? Mi a módja? Örülnénk ha elköltöznének, de nem fognak mostanában sajnos.


2020. aug. 26. 22:31
 1/5 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Nyilván beteg, ne bántsátok.
2020. aug. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se bántsátok őket.


Megértem, hogy idegesítő, de ezt most nektek kell elengedni.

2020. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem akarjuk bántani őket, csak évekig gúnyolódott, csúfolódott, kárörvendett, hogy milyen nehéz a gyerekes élet, erre meg most így viselkedik. Szerintem ez hogy a semmire babaszobát rendezett be és gyereknevelési tanácsokat oszt, tuti hogy mentális betegség. Azért kicsit félünk ettől a nőtől. A filmekben az ilyenek rabolják el más gyereket.
2020. aug. 27. 21:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen alsó szomszédom. Folyton feljött, és magyarázta, hogy hangosan járok vagy hangosan csinálok ezt-azt (pl fürdök), és az zavarja a babát, nem tudnak aludni, nehéz megnyugtatni. Nagyon kedves volt, nem veszekedett, de kb havonta feljött valamilyen ürüggyel és elmondta, hogy zavarom a babát. Nem volt semmiféle baba... nem tudtam én sem semmit csinálni, meghallgattam és elnézést kértem. Ártalmatlan volt szegény, úgy sajnáltam.
2020. aug. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

megértem a félelmed, de ha jobban belegondolod akkor nagyon sajnálom azt az asszonyt.... a meddőség a teljesen épelméjű, normális nőket is kicsinálja....gondolja bele, hogy hányszor kellett végiggratulálnia és mosolyognia minden kismamára, akinek (amikor ő már talán évek óta várt a babájára )még pasija sem volt talán, vagy hány olyan nőnek kellett gratulnia a munkahelyén, rokoni kapcsolataiban, barátai között akiknek besikerült a gyerek miközben nem is vágytak még rá....

gondolj bele...ez a gyászfolyamat nagyon hosszú és ez az a gyászfolyamat amit az idő nemhogy begyógyítana, hanem egyre nehezebb lesz ahogy telnek-múlnak az évek..A nőiességedbe vetett hited, az önbizalmad, a párkapcsolatot, a szexuális életed oda...a munkahelyeden végig kell asszisztálni a kollégák terhességeid, majd munkán kívül a hétvégéken ahova elmenekülhetnél ott meg a családban kell végigasszisztálni a nagy terhességbejelentéseket és természetesen örülni is kell a másiknak, mert ha nem akkor te leszel a világ leggonoszabb embere, mert nem tudsz örülni a másik örömének , aztán a végén már a baráti társaságot is kerülöd , mert ott is egyre több gyerekes lesz körülötted és már kerülsz mindenkit és nem tudsz hova menekülni, mert sehol nem lesz nyugtod.....gondolj bele milyen érzés.....

sajnálom azt a nőt...megkeseredett lett, depressziós és így védekezik, mert ált a meddő nők nem kapnak segítséget és megértést , és senki nem veszi észre hogy kezdenek összetörni a sok gratulálástól és jópofizástól , mialatt a legtöbb esetben a kapcsolatuk is tönkremegy és azzal vége az életüknek..nyilván nem mindenki éli meg ilyen drasztikusan, de az az igazság hogy ez egy gyászfolyamat és az idő ezen nem segít, mert csak egyre rosszabb lesz idővel. Gondolja bele , hogy ha veled történik ez meg és nem lehetett volna gyermeked , akkor te vajon hogy viselted volna a gyerekesek közelségét? Te tudtál volna örülni tiszta szívből a kismamáknak? Te el tudtad volna fogadni, hogy neked nem lehet gyermeked?

2021. ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!