Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Budapesten ki a legjobb...

Budapesten ki a legjobb pszichiáter?

Figyelt kérdés

Eddig is jártam orvoshoz, de nem voltam vele megelégedve, nem is figyelt kb. és a lassú pötyögéses írás teljesen kiábrándító volt, már nem is volt kedvem mesélni meg elmondani semmit se, mert tudtam, hogy 2 mondat az kb. 10 perc lesz mire leírja...

Budapesten ki a legjobb pszichiáter? Az a lényeg, hogy már az első alkalomkor írjon fel nekem gyógyszert, mert a beszélgetés nem segít.


2020. aug. 28. 11:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%

"Az a lényeg, hogy már az első alkalomkor írjon fel nekem gyógyszert, mert a beszélgetés nem segít."


Te szerencsétlen... pont azért kell menni ilyen emberekhez, hogy NE gyógyszert kelljen felírni, mert pont az, ami nem segít. Ha viszont pont az a célod, hogy legálisan droghoz juss, akkor menjél csináld, de ehhez miért kell a legjobb? Elmész a kerületi ideggondozóba, és írják neked a rivot meg a xanxot tonnaszámra. Sajnos ez így megy.

2020. aug. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De nekem nem drog kell, főleg nem nyugtató, mert annak semmi értelme sincsen. Nekem speciális gyógyszer kell, aminek van hatása...
2020. aug. 28. 11:35
 3/18 anonim ***** válasza:
41%

Milyen speciális gyógyszer?? Jó reggelt, nincs olyan, hogy speciális gyógyszer. Nyugtatók, és antidepresszánsok vannak amik tompítják a receptoraidat, és semleges leszel minden ingerre. Meg kómás, és zombi.


Miért hiszik azt az emberek, hogy bekapnak egy pirulát és meggyógyulnak? NEM LÉTEZIK ILYEN. Csak úgy gyógyulhatsz meg, ha egyrészt te is akarod, másrészt mélyre ástok az emberrel. Amelyik gyógyszert ír, na attól kell elmenni.

2020. aug. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Látom te nagyon gyógyszerellenes vagy. A fejfájás csillapító gyógyszer is működik, elmúlik tőle a fejfájásom...
2020. aug. 28. 11:41
 5/18 anonim ***** válasza:
25%
És a fejfájás pszichiátriai betegség?
2020. aug. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem, de ha mentálisan vannak gondok, az agyban... Ha egyedül nem tudtam leküzdeni, akkor egy szimpla beszélgetés se fog segíteni. Abban az 1 órában majd megvilágosodok és minden más lesz és hipp hopp már mentálisan rendbe leszek... köztudott, hogy az agyi problémákat nem lehet gyógyítani, csak gyógyszerrel csökkenteni a bajt.
2020. aug. 28. 11:47
 7/18 anonim ***** válasza:
42%

4 - kezdem érteni, hogy miért tartunk ott ahol...


oké, akkor kicsit egyszerűbben próbálok fogalmazni:


"Látom te nagyon gyógyszerellenes vagy."


Nem vagyok gyógyszerellenes.


"fejfájás csillapító gyógyszer is működik, elmúlik tőle a fejfájásom..."


Tévedsz. Nem a fejfájásod oka múlik el, hanem az érzet amit fejfájásként érzékelsz. Tompítja a gyógyszer, az okát nem szünteti meg. Viszont nyilván én is beveszem, mert senki nem akar szenvedni a fejfájástól.


De ha egy mezei fejfájást és egy komoly pszichoneurológiai problémát akarsz összehasonlítani, akkor az olyan mintha egy fali konnektort hasonlítanál a Paksi 2-es reaktor elektromos rendszeréhez.


Azt kell megértened, hogy a gyógyszer a legtöbb esetben nem az okot szünteti meg, hanem a tüntetet. Neked az okot kell megkeresni, legyőzni és kiírtani. Ehhez kell egy szakember, akivel le KELL ülni beszélni, akár nagyon kellemetlen és kemény dolgokról, amik bántják az egodat. De ha átszakítod a határokat, hidd el, hogy jobb lesz.

2020. aug. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igazad van.

Sajnos annyi dolgot kéne megváltoztatom, hogy bele se akarok már kezdeni, mert már 25 évesen is belefáradtam a dolgokba. Nincs kedvem már semmihez se. Annyi mindenen kellene változtatni, hogy így már évek óta csak annyit kívánok, hogy bárcsak meghalnék, mert ez így csak szenvedés

2020. aug. 28. 11:52
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha végképp el vagy keseredve, annak is van egy jó oldala: nincs mit veszítened. Állj bele a legkellemetlenebb dolgokba, változtass a szokásaidon, még ha rosszul is esik, racionálisan végiggondolva tudod, hogy nem árt a változás. Egy szakemberrel folytatott beszélgetés meg végképp nem. Próbálj átkapcsolni leszarom üzemmódba, és csinálj mindent máshogy. Mert miért ne? Azt csinálsz amit akarsz, szabad ember vagy.
2020. aug. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
@7 Még annyit tennék hozzá, hogy "az okot neked kell leküzdened, nem feltétlenül hat rá a gyógyszer" pszichiátriai problémákkal kapcsolatban értendő-mielőtt valaki nekiugrana:)
2020. aug. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!