Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriai tapasztalatok?

Pszichiátriai tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Érdekel mindekét fél részéről (fehér köpenyesek és ápoltak), hogy milyen tapasztalatokat szereztetek. Mik a vélemények.

2020. aug. 29. 10:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Jó kérdés engem is érdekel.
2020. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A Merényi borzasztó volt pláne a körülmények, omladozó falak, wc használhatatlansága. Nyírő ne oda sem megyek többet és az orvosok lenéznek, csak teletömnek gyógyszerrel. János kórház talán még a legelviselhetőbb igaz a higiénés körülmények ott is borzasztóak. Tündérhegyen szintén a sok gyógyszer, mert akkor nem kell foglalkozni a beteggel. Onnan el is küldtek a Nyírőbe. Jó véleményem nincs. Bipoláris vagyok.
2020. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, (7x feküdtem bent), hogy nincs sok különbség a kórházak között. A nővérek mindenhol szemetek (kevés kivétellel!) az orvosok pedig túlterheltek. A zárt osztályon egész nap csak fekszel, ha rosszul vagy azzal nem törődnek, csak vedd be a gyógyszert és meg se mondják, hogy mi az. Egyszer mellettem fekvő beteg megkérdezte az ápolót, hogy mit kap, amikor a kezébe adták a gyógyszert, az meg azt mondta, hogy csak az orvosa árulhatja el neki. Én megsajnáltam szegény harmincas anyukát és mondtam, h mutassa felém a tablettáit, majd egy kivételével mindet beazonosítottam neki. Az ápoló is csak nézett, h mi van :D A nyílt osztályon is csak fekszel, de ott legalább lehet nálad telefon, néha lemehetsz az udvarra is, ha szólsz a nővérnek. A nyílton is be kell venned a gyógyszereket, de ott az orvossal meg tudod beszélni, hogy mit kapsz, és ha rendes az ápoló akkor ő is elárulja. Egyik alkalommal egy ágy alatt találtam egy 0,5mg-os rivót, azonnal lecsaptam rá :D én azt vettem észre, hogy megkeseredett középkorúak dominálnak az osztályon, alig van fiatal. Szerintem ne akarj befeküdni, nem csinálnak semmit, csak kapsz egy rakat diagnózist a végén és úgyis azt mondják, hogy további kezelésre szorulsz. Persze ha nem tudod, hogy mi a bajod, akkor érdemes bemenni, vagy gyógyszerbeállításra befeküdni.
2020. aug. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2es, te jo eg ennyit megjártál? En nem csak bipolaris vagyok, hanem borderline es kenyszerbeteg is... csak vegetalok jelenleg itthon, egyszer muszáj lesz befeküdnöm, de ez borzalmasan hangzik. 2 pszichológusnal voltam, hat inkább nem mondok róluk semmit...
2020. aug. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
3as, olyan nehéz ez, nekem a pszichiáter es a pszichológus is mondta, hogy be is fekudhetnek es igazából egyet is értettem, amikor itt leírtam a helyzetem szinte mindenki azt mondta, hogy fekudjek be. Hallottam par jo tapasztalatot is... akkor nyilván azonnal felvillanyozódtam es azonnal be akartam felükudni, de ilyesmit olvasva megint elbizonytalanodom. Utolsó voltam
2020. aug. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem mondani, hogy a Nyírőben van cigiszünet óránként, ott mindig azt vártam. Előtte nem cigiztem, csak ott kezdtem el, de amikor kijöttem akkor abbahagytam. Az volt az egyetlen dolog, amit várhattam és unaloműzésnek jó volt. Sajnos amikor ott feküdtem, le volt zárva az osztály a covid miatt.
2020. aug. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%

A pszichiátria egy áltudomány, profitérdek miatt került be ez a szak az orvosi egyetemre. A pszichiáterek mindenkinek tippelnek valami jól(rosszul) hangzó betegséget, és rásóznak mindenkire drogtartalmú pirulákat, ami nem gyógyít meg. Miért is lenne bárki is jobban a durva mellékhatásokkal rendelkező gyógyszerektől, a bezártságtól (COVID-nál már tapasztalhattuk, mi a hatása), az "orvosok"tól, akik magasról tesznek a paciensekre.

Ajánlom: Szendi Gábor: Depresszióipar és egyéb írásait.

2020. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
2-es vagyok. Ne feküdj be sehova. Ha igen, akkor több gyógyszert kapsz és sok új BNO kóddal jössz ki, aminek a fele sem igaz. Ez a dolguk, hogy valamit diagnosztizáljanak. Szerintem a kórházak rontanak a helyzeten.
2020. aug. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%
Egyetértek 7-essel. Az orvostudomány bevallottan szinte semmit sem tud az emberi elme működéséről. Azt is csak nemrég fedezték fel, hogy létezik egy 10 a 14.-en számú neuronból álló bél-agy tengely, melyen keresztül a bélbaktériumok küldenek információt, sőt utasítást az agynak. Ebbe kábszerekkel belepiszkálni nagy felelőtlenség.
2020. aug. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
26%

Nekem csupa jó tapasztalatom van a Honvéd kórház pszichiátriájáról. Törődtek velem, és meggyógyítottak. A kaja I. osztályú volt. A nővérek kedvesek voltak. Minden bolondnak csak ajánlani tudom.

Ezt az "agy-bél tengelyes" cikket én is olvastam, ott van közvetlenül a most felfedezett "óriási nagy fekete lyuk" alatt.

2020. szept. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!