Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség visszatérhet?

Pánikbetegség visszatérhet?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok lassan 2 éve. Illetve voltam. Úgy lassan 1 éve, hogy nincsenek rohamaim, halálfélelmeim, sírógörcseim és ebben az 1 évben viszonylag jól éreztem magam, nem szorongtam annyit és az emberek közé is megyek. (ebben segített a környezetváltozás például) viszont nemrég visszatértem az azelőtti környezetembe és egy ideje, megint minden nap szorongok, gyomorgörcsöm van, sokat sírok, rémálmaim vannak, rossz a hangulatom és volt már pár alkalom, amikor úgy éreztem, hogy elkap egy roham, mintha nem kaptam volna levegőt.

Még nem volt kifejezetten rohamom, de lehetséges, hogy újra előjöjjön?

(Nem szedek/szedtem soha gyógyszert, nincs káros szenvedélyem)

18/L



2020. aug. 31. 11:14
 1/7 anonim válasza:
39%
A pánik betegség az még mindig egy elég bonyolult dolog az orvos tudománynak. Sokan még el se ismerik rendes betegségnek. Nekem nővérem is és egyik exem is pánik beteg. Exemet 8 éve ismerem neki volt egy korszaka amikor kijött (buszról le kellett szállni olyan rosszul lett... Stb.) de azóta nem. Nővérem is olyan, hogy van amikor hónapokig semmi baja aztán egyszer csak rá tör. Szóval szerintem sajnos ez bármikor elő jöhet. Tudom könnyű mondani de nem szabad görcsölni rajta. Nővéremnek is sokszor azért jött elő mert előre rá görcsölt, hogy úristen buszozni kell mi van ha előjön?
2020. aug. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen velem hasonló a helyzet, mint a nővéreddel. Köszi a választ. Amúgy a buszos dolog velem is előfordult már.
2020. aug. 31. 11:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat az ilyen. Nekem egyik barátnőm pánikbeteg, nála is volt hasonló "buszról leszállós" epizód a pánikroham miatt, de ő is az elmúlt hónapokban már jobban érezte magát. Aztán pár héttel ezelőtt megint rá jött egy:( Gondolom így megy ez...
2020. aug. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%
A pánikbetegség nem egy mitikus vándormadár, hogy időnként elmegy, majd váratlanul visszajön. Az idegrendszer feszültsége okozza. Ha nyugodt vagy, akkor elmúlik, ha feszült vagy, akkor előjön, nincs ebben semmi varázslat. Olyan, mint ha nem eszel, akkor éhes leszel, de ha eszel akkor elmúlik. Bárkiből ki lehet hozni a pánikot, akinek van idegrendszere. A nyugtató gyógyszereket is úgy tesztelik, hogy hót nyugodt önkéntesekből (tűzoltók, katonák) kiprovokálják a pánikrohamot, pl egy koffein injekcióval, majd beadják a nyugtatót, és figyelik, h mikor hat. Ezek a nyugodt emberek is ugyanolyan pánikor éreznek, mint te, max jobban tudják kezelni, és nem sírnak. Olvass utána a pánik biológiájának. Hogy mi törénik a szervezetedben. Semmi félelmetes vagy veszélyes amúgy.
2020. aug. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A pánik roham, és a pánik betegség két különböző dolog. A roham tisztán pszichés, a betegség hírmolekula eltérés eredetű, ezért más a kezelés módja.

Ha nincs meggyógyítva, visszatérhet mindkettő.

2020. aug. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös

Tévedés, a pánikbetegség definíció szerint a havi legalább 4 pánikroham.

És igen, visszatér, jelenleg nem gyógyítható, antidepresszánssal viszont teljesen tünetmentessé tehető.

2020. aug. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

34 éves pánikbeteg férfiként mondom a tapasztalatokat.

Az első roham 20 évesen ért, akkor egyedül éjjel a szobámban olyan halálfélelem volt, amit még élek nem nem felejtek el.

Utána ez a dolog "elmúlt", néhányszor rám tört de tudtam kezelni miután 14 évvel ezelőtt (amikor a netes világ gyerekcipőben járt) egy orvos segített ebben.

Volt egy 4-5 éves időszak mikor boldog párkapcsolatban éltem, akkor nyoma nem volt a pánikrohamoknak. Akkor azt hittem soha többet nem fog rám törni.

Aztán úgy 4 évvel ezelőtt miután véget ért a legutolsó komolyabb párkapcsolatom és túl sok magányos időt töltöttem a "magam" társaságában, újra előjött esténként, vagy felkelés után a pánikroham.

Viszont azt is tudtam kezelni az általam kifejlesztet módszerrel akkoriban (2016).

Természetesen közben voltak még kapcsolataim, az utolsó tavaly decemberben ért véget, azóta sokszor volt hogy a magány és az egyedüllét miatt az agyam túl sokat pörgött olyanon amin nem kéne.

Most 34 évesen az utóbbi fél évben (úgy január-február óta) megint elég súlyos rohamok gyötörnek random alkalmakkor.

A korábbi begyakorolt módszer amivel a roham előtt lenyugtattam magam már semmit nem ér.

Olyan mintha egy teljesen új érzés hatalmasodna el rajtam, egy másfajta halálfélelemmel karöltve.


Szóval az én példám is mutatja, hogy a pánikbetegség érzelmi befolyástól függően bármikor visszatérhet. Az utóbbi időben egyre gyakrabban fantazmagóriázok az öngyilkosság tudatával, sokszor van hogy a pánikrohamok okozta kilátástalanság miatt jobbnak látom ha véget vetek az életemnek.

Korábban szedtem antidepresszánst, akkor jól éreztem magam pár hónapig.

2020. szept. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!