Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség visszatér?

Pánikbetegség visszatér?

Figyelt kérdés
Röviden korábban pánikbetegséggel diagnosztizáltak. Szedtem nyugtatót. Letettem, utána lévő egy hónap nehéz volt, de teljesen "tünetmentes" lettem. Ennek már több mint fél éve. Most viszont előjött állandó jelleggel, egy fajta remegés, gyengeség, vizenjárás érzés szédülés ami terhelésre felerősödik. Közérzetem jó, alvás problémáim nincsenek. Nem vagyok levert van életkedvem, tehát depresszióra utaló jeleim nincsenek. Volt már valaki hasonló állapotban? Pánik lenne újra? Közel sem olyan vagyok, mint akkor voltam.

2016. dec. 6. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen sajnos vissaztér,én csak 6 hétig voltam tiszta úgy értem gyógyszermentes.De nekem sajnos nem tett jót hogy most télen hagytam abba a gyógyszert :(
2016. dec. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De semmi hasonlót sem érzek mint akkor. Régebben is csak inkább félelem volt bennem csak. De ez az állandó szédülés, meg olyan mintha nem is az én lábaim lennének zavaró, főleg fizikai munka mellett,.
2016. dec. 6. 14:10
 3/11 anonim ***** válasza:
A paniknak ezer arca van. Ha felsz tole, visszajon. Ha csak gondolsz ra, visszajon. Ha belul nincs rend, vagy tulterhelt vagy, visszajon.... Aki hajlamos ra, annak jo esellyel szopas lesz az elete, hacsak ki nem keveredik, vagy valahogy meg nem erosodik. Vizsgaltasd ki magad.
2016. dec. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Túlhajszolt igaz, de egyébként egyik sem. Nem gondoltam rá soha, nem is érdekelt. Magánéletem a lehető legjobb. Sőt háziorvos neurológiára küldött egyből. Akkoriban vidéken laktam, most Budapest, más háziorvos aki "nem ismer"
2016. dec. 6. 14:25
 5/11 anonim ***** válasza:

Mivel az ok nem lett feltárva és kezelve, természetesen visszajöhet. (A gyógyszer csak tüneti kezelés.)

Nekem pszichoterápiával sikerült véglet megszabadulni a pánikbetegségtől. Azért merem ezt kijelenteni, mert azóta már volt sok olyan helyzetem, amiben régen tipikusan kijött volna a pánik, de nem jött ki.

2016. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5 ös akkor te szerencsés vagy ,mivel nekem nincs meg az ok terápia se segitett.Kérdezö te pedig addig menj orvoshoz még rá nem kényszerülsz ujra a nyugatóra .Jó egészséget mindenkinek
2016. dec. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A gyógyszertől tünetmentes lehetsz egy ideig, de a gyógyuláshoz valószínűleg terápia szükséges, egyébként visszatérhet a pánik, tünet váltással is.

https://www.youtube.com/watch?v=UXo-DvY0N-k&t=124s

2016. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sok esetben nincs semmiféle "ok".

Mindenki nyugtatóval kezdi és mindenki vissza is esik, miután elhagyja. Aztán előbb-utóbb jön az antidepresszáns és azzal jó lesz, megszűnik az ingadozás.

2016. dec. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2016. dec. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tanulságos kis történet, de valaki már húsz évet él egyfolytában pánikrohamokkal napi szinten az rombolás nem fejlődés.
2016. dec. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!