Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy álljak talpra? Semmi nem...

Hogy álljak talpra? Semmi nem ösztönöz.

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Teljesen magambafordultam, nincs egy barátom se, senkivel nem tudom megbeszélni a problémáim. Igazából ez nem is zavar, mert ha lehet inkább elkerülöm az emberek társaságát.


Fiatalabb koromba volt egy depressziós korszakom, amikor az iskolát is otthagytam, jelenleg semmi végzettségem, egy nagy nulla vagyok.


Nem tudom hogy álljak talpra. Hogy végezzek el egy sulit, hogy legalább egy érettségim legyen.

Az is a baj, hogy szociális fóbiám van, ez megnehezíti a tanulást, a munkába állást is.


És igazából semmi nem ösztönöz.. Nem akarok elismerést a munkában, nem akarok jól élni, nem akarok családot, nincs semmi érzelem bennem az emberek iránt. Semmi sem érdekel, taszít minden, amiért az emberek élnek.

Sokszor a családom iránt is úgy érzem, hogy nincsenek érzelmeim. Nem szeretek senkit, nincs bennem semmi együttérzés. Hidegen hagy emberek halála, boldogsága, bánata, minden...


Hogy találjak célt, amiért érdemes valamit tennem?


2010. aug. 5. 21:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy úgy érzem, ha elérnék valamit, akkor azt mások megkeserítésére használnám.... Miért érzek ilyeneket?
2010. aug. 5. 21:04
 2/4 Seraph válasza:
Ha gondolod írj rám privátban. Meglátjuk mit tehetünk.
2010. aug. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

ember..

szép életkilátások.. :S

nem tudom mit kellene csinálnod :S sztem azzal kéne kezdened h valahogy barátokat kellene szerezni. a régieket vagy újakat. innen talán elindulnál felfelé már.

mert lenne ami számít

de lehet tök hülyeség amit mondok. nem tudom

2010. aug. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Keress valamit, amit szeretsz csinálni.

Mondjuk valami művészet? (zene, rajz, írás)

És kezdj el sportolni is (futás), a rendszeres fizikai megeröltetés javít a gondolkodásodon.

Aztán jöhet a többi.

2010. aug. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!