Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Demencia esetén milyen gyógynö...

Demencia esetén milyen gyógynövény vagy készítmény az, ami hasznos lehet esetleg?

Figyelt kérdés
Nyilván nem gyógyítja meg, de esetleg lassítja a folyamatot.

2020. szept. 4. 08:43
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%
De, a vérhígító az véralvadásgátló. Trombózis megelőzésére adják, hogy ne képződjenek vérrögök.
2020. dec. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 A kérdező kommentje:
Értem. Mondjuk úgy tudom, hogy az astrix egy "gyengébb verziójú" vérhigító, ami mellé sok mindent lehet szedni, ellentétben más, "komolyabb" vérhigítókkal esetében.
2020. dec. 31. 12:20
 43/57 anonim ***** válasza:
Ez kb. így van.
2020. dec. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
100%

#39 vagyok. Az astrix acetilszalicilsavat (aszpirin) tartalmaz, ugyanaz, mint az Aspirin Protect. Ginkgoval a "körültekintéssel adható" kategória, a ginkgonak is van véralvadásgátló hatása, tehát megnöveli a vérzéses szövődmény kockázatát. Így, hogy Caventint szed, ami hasonló hatással van, mint a ginkgo, inkább nem javaslom.


Milgamma akkor nem adható, ha levodopát szed Parkinsor-kórra, mivel csökkentené a hatását. Ezek a gyógyszerek: Corbilta, Duodopa, Levodopa/Carbidopa/Entacapone, Madopar, Sastravi, Stacapolo, Stalevo, Trigelan.

2020. dec. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a Milgammában található B6 vitamin csökkentené a levodopa hatását, nem írtam túl érthetően. Ha ezeket nem szedi és nincs pikkelysömöre sem, akkor adható.
2020. dec. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:
A felsorolt gyógyszerek közül egyiket sem szedi. Kedves utolsó válaszoló, akkor a három felsorolt készítmény közül (ginkgo, tebofortan, milgamma) leginkább az utolsót ajánlanád?
2021. jan. 1. 14:08
 47/57 anonim ***** válasza:

#44,45 vagyok. A ginkgo biloba egy hatóanyag neve, többek között a Tebofortan nevű gyógyszer is ezt a hatóanyagot tartalmazza, tehát a kettő ugyanaz. Ennek a hatóanyagnak van egy olyan tulajdonsága, hogy véralvadásgátló gyógyszer mellett (jelen esetben astrix) megnöveli a vérzéses szövődmény kockázatát, mivel ennek is véralvadásgátló hatása van. Ezért - különösen úgy, hogy a hasonló hatású Caventint szed - nem javaslom.

A Milgamma N kedvezően hathat az állapotára, így ha nincs ellenjavallata (pikkelysömör vagy a fent felsorolt gyógyszerek) akkor érdemes kipróbálni.

2021. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
Komolyabb vérhígítóknál vigyázni kell, hogy pontosan be legyen állítva a napi mennyiség, és havonta vérvétellel ellenőriztetni havonta( 2-3 között kell lennie az Inr szintnek) Mint ahogy írták is előttem, nagyobb dózis esetén vérzéses szövődmény léphet fel.) Hogy a kérdésre is próbáljak válaszolni, akkor mikor még anyukám enyhén volt demens Ginko biloba kivonatot javasolt, bár bevallotta nem fog javítani az állapotán. Meg igazából nincs rá semmi gyógyszer, se gyógynövény ami hatna rá. Ha kezelhetetlen, nyugtalan, szorongó, esetleg agresszív, akkor a pszichiátriai gyógyszerek javasoltak, persze orvosi felügyelet mellett.
2021. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Akkor azért úgy gondolom a Milgammával teszek egy próbát.
2021. jan. 2. 11:34
 50/57 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen eredetű a demencia. Egyes keringésfokozók segíthetnek vaszkuláris demenciákban. Pl. nicergolin vagy cinnarizin.
2021. febr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!