Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a legfőbb oka annak, hogy...

Mi a legfőbb oka annak, hogy valaki alkoholista lesz?

Figyelt kérdés
Sajnos felmenők között több is volt, volt olyan is, aki az egész családja életét tönkre tette. Úgy éltek, hogy sírógörcsöt kapok, ha rágondolok, pedig nekem közvetlenül már nem ártott az az ember. De még en is a mai napig iszom a levét és nem nagyon tudok belenyugodni, hogy ilyen felmenőim voltak.
2020. szept. 4. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más. Kilátástalanság, anyagi gondok, stressz, stb.
2020. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hajlam kerdese. Sok gazdag ember is az, max nem kannasbort hanem draga piat iszik.
2020. szept. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Apám azért lett alkoholista mert 16 éves korában először a mamája meghalt. Utánna az anyja lett öngyilkos. Bevett egy csomó altatót. Látta holtan. Sőt az orvos megis kérte hogy segédkezzen.. Utánna egyedül maradt a hatalmas házban és félt. Nem maradt öröksége mennie kellett. Gyámság alá került. Katonának állt. Sosem bírta feldolgozni. Nem szedte az antidepresszánsokat amiket kapott. Mindig inkább ivott. Eleinte nem volt olyan vészes. De ahogy telt az idő az alkohol tönkre tette. Nem maradt meg sehol egy munkahelyen sem. A felemésztetlen problémái elhatalmasodtak rajta. Agorafobiás lett. Bipoláris személyiségzavara volt. Súlyosan szorongott.

De a gyógyszereket nem volt hajlandó szedni. A végén a mája már nem bírta. Se a szíve.

A stresszt kezelni kell és a szorongást.

Én pánikbeteg vagyok. Szerintem az apám kényszeríteni kellett volna hogy szedjen antidepresszánst.

Könyörögtünk az orvosnak hogy nem beszámítható.. Mert saját magában kárt tesz. De őket nem érdekelte mert hogy neki bele kell egyeznie a kezelésbe. Ugyhogy ebbe a világba ha nem akarsz meggyógyulni akkor nyugodtan megölheted magad.

2020. szept. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy kezdődött,hogy a nagyapám szülei ellenezték annak házasságát és folyamatosan szidták neki a nejét. Ezt nem bírta feldolgozni alkoholista lett(agresszív volt mindenkivel,kQrvázott,elszórta a pénzt).Apám ugyanilyen lett alkoholista,agresszív mondjuk az nem nőzött félre,csak,képtelen kommunikálni az emberekkel(mindent sértésnek vesz,agresszívan reagál mindenre,ezért krüli mindenki a társaságát,anyámat is a halálba kergette a viselkedésével. Én sem lettem 100as szintén alkoholista lettem nem vagyok agresszív csak én tehetetlen,félős ,túlérzékeny,gyenge emberré váltam. Tudom magamról,hogy ez nem jó,de nem nagyon tudok változtatni.(Nem vagyok boldog a kapcsolatomban,utálom a munkám,megcsalom a párom,nagyobb lelki erőfeszítésre képtelen vagyok)
2020. okt. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!