Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek, aki alkoholista,...

Szerintetek, aki alkoholista, az nem ismeri fel magáról?

Figyelt kérdés

Apám hosszú évek óta csak pálinkát és bort vedel, reggel 7-re már részeg. Nekünk támad stb.


Mindenkit lealkholistáz, meg minden, de ő aztán nem az.


Szerintem, akinek minden folyadéka évek óta az, akkor ő vajon mi. Nem a szemébe vágjuk, de anyám szerint is tök oké. Amikor nekikiabál, akkor berúgott, ha minket akar megölni részegen, akkor nem, mit mondasz apáról...


2020. aug. 27. 09:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem, mert már nem ura önmagának. Már más írányitja, ti csak a testét látjátok már. Aki rajta keresztül megnyilvánul felétek, az nem ő.
2020. aug. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Phoney ***** válasza:

Az alkoholista jellemzően akkor veszi észre magát először, amikor valamiért komolyan eldönti, hogy tartósan kevesebbet akar inni, de sehogyse akar összejönni a dolog.


Amíg ilyen nem történik, addig egy olyan álomvilágban él, ahol ő erős és bátor, csak az a rohadt világ és a többi ember az, aki mindig keresztbe tesz. Addig minden nyomorát másokban fogja meglátni, ezért is alkoholistáz le mindenkit.


Sok alkoholista soha nem jön rá, hogy az ő fejében az a rohadt világ, amivel nagyon nagy baj van.

2020. aug. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Azt meg se említsd neki, hogy aki rendszeresen, minden héten kedden 17:30-kor issza meg a heti 1 doboz sörét és, ha ez elmaradna, hiányozna neki - bizony az is alkoholista!

Szóval eleve fogalmi problémák vannak. Rengeteg alkoholista között élünk.

2020. aug. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sokan nem ismerik fel, mások nem ismerik EL, mert nem akarnak szembesülni a gyengeségükkel. De olyan is van, aki tudja, hogy alkesz, csak vagy nem akar, vagy nem tud leszokni.
2020. aug. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szerintem meg önimádó... Csak maga van, ő tökéletes...


Azért heti 1 sör nem alkoholista!

2020. aug. 27. 11:30
 6/14 anonim ***** válasza:

5 Ha rendszeres akkor az az. Tedd le, és nézd meg, hogy kibirsz-e 30 napot úgy, hogy nem iszod meg. Ha kibirsz-nincs gond. A gond ott van ha nem.


Minden függőséget így kell vizsgálni, ha valamiről nem tudod, hogy függőség-e.

2020. aug. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6 Szerencsejátéknál azt hiszem, hogy 90 nap.
2020. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én nem iszom, nem magamról beszélek, de ez akkor sem az... Simán kibírom egy évig is, vagy örökre. De nehogy már heti 1 sört se ihat meg, mert neten valaki azt mondja, alkoholista... Egyébként attól, mert apám itthon issza az évi kB. 500 liter bort, meg 200 liter pálinkát, attól még az. Hiába nem a kocsmában kéri ki, attól még alkohol.


Én a cigire sem szoktam rá, simán ki írtam egy évet is vagy, egy hónapot.

2020. aug. 27. 12:11
 9/14 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus függőség. Akinek hetente azonos időpontban innia !kell! egy sört, az alkoholista. Szóval fogalmi problémák vannak.
2020. aug. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Phoney ***** válasza:

ma 11:44

Elméletben logikusan hangzik, csak a valóságban nincs ilyen alkoholista, hogy kedden esténként kell egy üveg sört innia. Ha valakinek ez lenne a kínja, hogy „nem bírja ki” a kedd este fél ötös söre nélkül, akkor az nem az alkoholról szólna, hanem valami egyéb kényszerbetegségről.

2020. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!