Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik antipszichotikum vált...

Melyik antipszichotikum vált be nektek?

Figyelt kérdés

Skizoaffektív zavarban szenvedek, elhagytam a gyógyszert mert kimaradt tőle a menzeszem, de visszatértek a hallucinációim. Nektek melyik vált be? Eddig szedtem:

- aripiprazol

- risperidon

- kvetiapin

Most olanzapinnal próbálkozunk(ma estétől). Olyanra lenne szükségem, ami nem álmosít. Dolgoznom kell és rendesen funkcionálni.



2020. szept. 6. 01:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Kvetiapin kiütött, semmi mást nem éreztem meg.
2020. szept. 6. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mittudomen721 ***** válasza:
Talan jobb lenne ha hatoanyag helyett a gyogyszer neved irnad. Nem tudom. Az elso amit irtal az nekem borzaszto volt. Hulye fasz orvos meg minden aron eroltette. Utanna meg en vagyok a pocs ha abba hagyom.. erdekes dolgok ezek. Masodik az valami regi szar lehet gondolom a harmadikat nem vagom. Na mindegy azt akartam irni hogy ha olanzapint parnassankent szedsz az nem biztos hogy a legjobb mar ha meg letezik. Az olanzapinkent is hivott gyogyszer mar jobb szvsz kevesebb a mellekhatas. Almositani valamelyest lehet fog de ha este szeded nem lesz gaz szerintem masnap meg mar nem erezni. Aztan ott van az uj csodaszer is a cariprazine vagy mi a turo europaban reagilakent kerult forgalomba. En idonkent feszult vagy nagyon lehangolt voltam tole. Felerositette ezt a ket akarmit bizonyos helyzetekben. Mas mellekhatast nem igazan tapasztaltam. Almositani nem almosit. Sokan ezt tartjak a legjobbnak jelenleg a piacon. Nekem az olanzapin jott be egyebkent a legjobban de azt is el hagytam mert osszesegeben az is egy szar volt sajna.
2020. szept. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mittudomen721 ***** válasza:
Ja meg az olanzapintol valszeg sulygyarapodasra szamithatsz reagilanal ez elmeletben nincs. Megfelelo dozissal meg a testsuly is csokkentheto. Elmeletben. Sorry tudom nem ez volt a kerdes.
2020. szept. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovacsattila1991 válasza:
A risperidon nagyon jó gyógyszer a szorongás és halucinációkra. Én 5 hónapja szedem, és ha a normál adagot szedek, tünetmentes vagyok. Annyi hogy híztam. De nem nyom le, és nem álmosít mint a többi szar. Üdv Attila. Ha kérdés van nyugodtan.
2021. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A risperidon tényleg nagyon jó gyógyszer.
2021. okt. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!