Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pszichiáternek beszélek...

Ha a pszichiáternek beszélek ezekről, mi történik velem?

Figyelt kérdés

Hosszú kihagyás után sajnos újra fel kellett keresnem egy szakembert, még nem ismerjük egymást, mindent most fogok elmondani neki először.

Nagyon nehezen határoztam el magam, és még most sem vagyok benne biztos, hogy jól döntöttem és fog tudni segíteni. Eddig is napi szinten gondolkodtam a halálon, öngyilkosságon az utóbbi időben, de most jutottam el odáig, hogy végleg kilátástalannak tűnik minden.

Tudom, hogy ez a munkája, meg az egésznek ez a lényege, hogy beszéljek vele ezekről a dolgokról, de a "durvább" részletekről, érzésekről félek beszélni. Attól tartok leginkább, hogy úgy ítéli, hogy veszélyt jelentek magamra vagy másokra, és bedugnak valami kezelésre:( Egyáltalán ilyet tehet egy pszichiáter? Vagy kötelezhet bármire az alapján amit elmondok neki?



2020. szept. 6. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kötelez, és nem dug be sehova. Az már nagyon pozitív, hogy beszélsz róla, hogy dolgozol rajta. Esetleg javaslatot tehet, ha úgy ítéli, hogy nagyobb biztonságban lennél, ha befekszel kezelésre.
2020. szept. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Azt hittem megöltél valakit vagy hasonló. Nem fog bedugni sehova, már az , hogy elmész saját magadtól jó irány
2020. szept. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam:D Furcsa, hogy milyen nehéz elhatározni, hogy valakinek beszél az ember ilyenekről, mindig attól félek, hogy bolondnak fognak tartani vagy ilyesmi.
2020. szept. 6. 13:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a bajom foleg mostanaban
2020. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!