Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek mennyi ideig tartott a...

Kinek mennyi ideig tartott a depresszioja es milyen tuneteket eszleltetek?

Figyelt kérdés
Nekem mar 7 honapja van

2020. szept. 10. 14:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan fél év-1 év közötti időszakot ölelt fel. Előtte nem volt még depresszióm, így fogalmam sem volt hogy az. Volt persze más alapbetegségem (generalizált szorongás, pánikzavar stb.)


Tünetek: erőtlenség, képtelenség a mindennapi élettel együtt járó dolgok elvégzésére: így például nem fürödtem túl sokat, hajat annál is ritkábban mostam, a munkámat nem tudtam elvégezni, így fel kellett mondanom, 1-2 hónap múlva szülőkhöz költöztem, mert az élelmezésemet sem tudtam megoldani (a boltig sem volt erőm kimenni), egész nap feküdtem, 18-20 órát 'végigaludtam', a maradék 4-ben szenvedtem, sírtam mindenen, gondolkodtam. Folyamatosan szomorú voltam, de nem tudtam megmondani, hogy mi miatt, folyamatosan rossz érzéseim voltak, ok nélkül. (Itt kicsit össze is folyt a szorongásommal.) Nem láttam a végét a szenvedésnek, minden amit korábban élveztem csinálni, értelmét vesztette. Már nem találtam örömöt semmiben. Ugyanazt a 4 epizódot néztem egy meséből hónapokon át, mert semmi más nem érdekelt. Az emberi kapcsolataim szinte teljesen megszűntek, a család sem tudta rendesen kezelni, lehetetlen 'megoldásokat' találták ki, amihez egyáltalán nem volt energiám. Nullának éreztem magam.


Szerencsére olyan rég volt, hogy az érzéseket elfelejtettem, de az időszak, hogy mit csináltam, az még megvan.


Öngyilkossági gondolataim nem voltak, de lehet, hogy ha ezt az értelmetlen életet sokáig kellett volna viselnem, akkor felmerült volna (ez már sosem derül ki). Néha a szorongás áttörte a semmi érzését, akkor muszáj volt azonnal elmennem orvoshoz, mert érezni akartam, hogy biztonságban vagyok.


Tehát összefoglalva: nem volt kifejezett kiváltó oka, az életterem az ágyamra szűkült, személyes higiénia hiánya, alvászavarok, néha áttörő szorongás, ERŐTLENSÉG, bizonytalanság, képtelenség bármi elvégzésére, negatív jövőkép, sötét gondolatok, szenvedés, szociális éle megszűnése, családi kapcsolatok gyengülése, életképtelenség, folyamatos sírás és aggodalom


Ez amúgy "csak" egy középsúlyos depresszió volt, és gyógyszerrel kezelhető (SNRI).

2020. szept. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!