Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem kedvesen beszélnek...

Blau Kind kérdése:

Miért nem kedvesen beszélnek az orvosok és az asszisztensek és miért nem azokat bántják, akik őket bántották?

Figyelt kérdés
Én odáig jutottam az ismerőseimmel, hogy a kórházak közelét sem fogjuk felkeresni, mert nem kedvesen viselkednek velünk, olyan lekezelően, lenézően. Mi mindig próbáltunk kedvesek lenni és normálisak, csak a véleményünket mondtuk el. Ők meg úgy beszélnek, mint ha azt ordítanánk rájuk: "B... meg a k... a...!" Néha tényleg azt hisszük, valamiféle ski...-ban szenvednek, miért, nem hallanak jól?
2020. szept. 11. 17:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

De nem érted?


Itt a kèrdés az, hogy normális hangnemre mièrt reagálnak bunkón az orvosok?

Erre még nem mondtál semmit.

Miért nincs ennek következménye?

2020. szept. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én sose reagáltam normális hangnemre bunkón. Erről ennyit.


Annak miért nincs következménye, hogy a magyar ember éhbérért dolgoztatja a rezidenseket? Hogy semmibe veszi az orvosokat. Hogy egy asszisztens vagy ápoló 16 órát dolgozik naponta hogy megéljen. Hogy gyakran megfenyegetik a kollégákat? Hogy állandóan szapulnak minket? Szerintem nincs jogotok sírni. Nem kell csodálkozni a bunkó kollégákon. Ti semmit nem tettetek a jobb EÜ-ért. Soha nem álltok ki mellettünk. Hány civil volt ott amikor a rezidensek, vagy a fekete ruhás nővér tüntetett? 1? 2? 10? Ti lesz.rjátok mi van az EÜ-ben, dolgozzon csak mindenki kizsigerelve éhbérért. Na ennek lesz a következménye az, hogy bunkók a kollégák. Megérdemlitek őket!

2020. szept. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem a magyar dolgoztatja, hanem az állam. Ezért pedig nem a betegeken kell bosszút állni. Ti mikor álltatok ki a vendéglátásban dolgozókért? Mi is 16 órában dolgozunk. Mégsem vagyunk bunkók a vendéggel, és megtanítanak minket panaszt kezelni. Nem rakhatok ki senkit, hogy egyen máshol. Mert másnap már nem kéne bemennem. Veletek is így kéne tenni. Miben vagytok ti különbek? Miért lennél te több másnál? Milyen alapon tagadod meg te az alanyi jogon járó ellátást bárkitől? Ezèrt az emberek fizetnek, és ha fizetek egy szolgáltatásért amivel nem vagyok elégedett jogom van panaszt tenni. Tb-t is fizetek ezért jogom van az emberi hangnemhez, a megfelelő ellátáshoz,a normális tájékoztatáshoz. Én is túlterhelt vagyok, nekem is vannak gondjaim, de nem a vendégen vezetem le.
2020. szept. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Abban vagyok különb, mint egy pincér, vagy egy szakács, hogy a ti szakmátokat 1-2 év alatt profi szinten lehet űzni. Az én szakmám minimum 10 év tanulás, a felelősségről nem is beszélve. A vendéglátásban kb. nulla felelősségetek van.

Ó és ti pótolhatóak vagytok, mi nagyon nem. Ez a rohadt nagy különbség. Érdemes megnézni hány betöltetlen háziorvosi praxis van. És a szám csak nől és nől. Apropó a pincérek rosszabbak, mint az átlag orvos, mert mind várja a jattot. Miért is? Mert nem volt bunkó? Mert nem köpött bele a levesbe?


A normális EÜ ellátás pedig a ti felelősségtek is. Nektek a jelenlegi rendszer úgy tűnik jó. Jó nektek a kiégett bunkó orvos, a fáradt nővér, a túlterhelt rezidens. Mi rengetegszer próbáltunk tenni a probléma ellen, de nélkületek nem megy.

De nem baj. Itt úgysem lesz semmi változás, mert a magyar beteg csak fröcsögni tud az orvosra meg dugdosni a borítékot. Megérdemlitek a bunkó kollégákat.

2020. szept. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember pótolhatatlan. Jó lenne ha az orvosok is így állnának hozzá.

Jatt??? Az a pár száz ft? ÈS A HÁLAPÉNZ??? anélkül már rá se néztek a betegre. Se a nővér, se az orvos. Az ember kórházba kerül és fizessen le 6 embert legalább csak hogy ránèzzenek. Az nem zavar hogy a magyar lakosság nagy része pont olyan kizsákmányolt mint ti?

Mi a mi felelősségünk? Komolyan abban a hitben élsz hogy ebben a korrupt országban bármilyen szerepe van a lakosságnak abban, hogy az állam szétlopja az egészségügyet? A betegek építenek stadionokat, hogy ti 50 éve rohadó épületekben dolgozzatok?

2020. szept. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nos én nem fogadok el hálapénzt, de alapvetően egyre kevesebb orvos fogad el, a betegek így is kifejezetten erőltetik, gondolom extra szolgáltatás reményében, sokkal korruptabbak vagytok, mint mi. Olyan pincért viszont nem láttam aki ne várta volna el (!) a jattot. És míg nálunk hálapénz nélkül is rendesen el leszel látva, az hogy nem az egy tévhit, addig hát én nem mernék visszamenni olyan helyre ahol nem jattoltam. Szóval ne magadból indulj ki!


Minden ember pótolható. Csak egy orvos rohadt nehezen.


Hatalmas szerepe van a lakosságnak. Lásd internetadó. Ha nagy a társadalmi felzúdulás akkor az állam kénytelen cselekedni. És igen a betegek építik a stadionokat, ugyanis ők néznek meccset és nyáladzanak a botláb focistáinkra.

2020. szept. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ember. Nem pincér vagyok, hanem egy étterem vezetője, de ezt hagyjuk. Gondolod hogy napi több száz embernél megjegyezzük ki jattolt és ki nem? Tudod milyen emberhiány van a mi szakmánkban is? Tudod hány év tapasztalat van, egy jó szakács, felszolgáló mögött? Tudod hány év mire valakire rábíznak egy üzlet vezetését? 1-2 év alatt profi?
2020. szept. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

De nem fogok ezen tovább vitázni. Részben igazad van. Szomorú az, amennyit az EÜ dolgozók keresnek. Szomorú az, hogy a fiatal munkaerőnek el kell hagynia az országot azért, hogy ne haljon éhen. Szomorú az, hogy robotként 16 óráztatják az embert.

DE

Ez van minden szektorban. Az egész országban. Mindenki így él. Ettől függetlenül, ha bajom van és orvoshoz megyek normális ellátást szeretnék. Azért mert mi fizetünk érte. Arról viszont nem a beteg tehet, hogy az adója stadionok építésére megy el, nem kórház fejlesztésre.

A Covidról pedig annyit, hogy nektek sok adminisztráció. Nekem fizetetlen szabadság. A fél szektor vált munkanélkülivé hónapokra. 0 jövedelemmel. Én nekem is a vendégeken kellett volna levernem?

Nevetséges.

Ha egy pincérnek nem jattolsz nem dől össze a világ (legtöbb helyen nem kapja meg a jattot) ha egy kórházban nem fizetesz az ápolóknak a mamit hagyják éhen-szomjan halni. Rá se néznek.

2020. szept. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
3, Ki nem szarja le? Nekem is van rossz napom, de ha a munkám során tahó lennék az emberekkel, akkor éhendögölhetnék. Ezeknek a szemeteknek meg tömöd a zsebét hálapénzekkel, és akkor is seggfejek. Lásd, 3-as válaszoló.
2020. szept. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
A 6-os írása fölöttébb fájdalmas lelkileg, mondom én, szinte vonzom az ilyen embereket:"...A baromságokra viszont nem vagyok kíváncsi." .. A szabad véleménnyilvánításról meg csak annyit, hogy benne van az emberi jogok egyetemes nyilatkozatában, mi meg az Emberi Jogok Egyesület tagjai vagyunk és bárki, aki képes normálisan beszélni és egyet ért velünk, az csatlakozhat hozzánk: [link] a csatlakozás ingyenes és ingyenesen járnak bizonyos időközönként CD-k, könyvek, egyéb kiadványok... 6 - os számúhoz még ennyit írnék: Minket sem érdekelnek a kisbetűk orvosi könyvekben, a nagybetűket meg a neten is el lehet olvasni 1. és 2. a BETEGEKNEK TÖBB TAPASZTALATA VAN, MINT AZ ORVOSOKNAK, MERT NEM ŐK FEKSZENEK A KÓRHÁZI ÁGYAKON ÉS 3. NEM AZ ORVOSOK SZENVEDNEK ÉS 4. HA SZENVEDNEK IS NÉHA BETEGSÉGTŐL, AZT JOBBAN TOLERÁLJÁK... Mert olyan ez az egész, hogy az egyik embert, ha földrengés dob ki örökre az utcára, öngyilkos lesz, a másik meg semmiből világokat teremt és vihog tovább. Kérem fáradj másik topikba és ott nevessél tovább. Köszönöm mindenkinek a kedves és normális hangvételű hozzszólásokat. Emberi beszédhez nem kell doktorit szerezni... Egy orvos pedig sosem lehet sem "József Attila", sem "Salvador Dali" és hiába tanulná meg, úgy költeni és festeni sosem tudna, mint az, aki genetikailag másféle "zsenialitásra" született.
2020. szept. 13. 18:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!