Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyszerűen azt érzem, hogy én...

Egyszerűen azt érzem, hogy én sosem leszek boldog pusztán azért, mert nem nekem való a felnőtt kor, más is érez így?

Figyelt kérdés

Nincsenek nagyobb problémáim, egyszerűen csak azt érzem, hogy a felnőttség nem nekem való. 28 éves vagyok. Van munkám, teszem a dolgom, élem a normálisnak mondott életet... de nem érzem magam boldognak. És tudom, hogy azért nem, mert én csak gyerekként tudnám élvezni az életet. Nem azért, mert akkor csak játszanom kéne, meg nem kéne dolgozni, itt nem ezzel van a baj. Hanem a gyermeki agy/gondolkodás hiányzik. Amit csak gyerekként érez az ember. Teljesen máshogy éli meg a dolgokat, mint egy felnőtt. Éd ez így van rendjén. Egyszerűen személy szerint nekem nem megy, megvisel az élet... az, hogy már vannak rálátásaim dolgokra, a vilàgra... nagyon visszavágyom a gyerekkoromba. Folyamatosan nosztalgiázom... “honvágyam” van a múltba.


Na mindegy... gondolom ezt hívják depressziónak..


2020. szept. 12. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Értem, mire gondolsz. Én ezt úgy hidalom/hidaltam át, hogy mindig azt mondom, hogy későn érő vagyok.

Nekem az életem csúcsa egyébként 25-28 éves korom között volt, előtte is kis nyamvinak éreztem magamat, aztán 30 után sem volt az igazi.

Élveztem, hogy már nem vagyok gyerek, van némi élettapasztalatom, de messze nem vagyok egy becsökött "felnőtt". Akkor egy jól menő vállalkozásunk volt apámmal és a tesómmal. Sajnos anyánk meghalt előbb, de ekkorra már túl a gyászon. Felszabadult életvidámság. Volt egy Porschém, bulizni, biliárdozni, diszkózni jártunk. Akkor még lehetett tiszta cucchoz jutni (nem akarok erről többet, de kitalálod), ma már félnék. Becsajoztam. Nagyon habzsoltam az életet. Aztán a párkapcsolatból rutin, a céges dolgokból egy frász lett, és én is elindultam a felnőtté válás rossz értelembe vett útján. De hozzáteszem, nem a tizenéves koromba vágyom vissza, hanem a 25-26-tól úgy a harmincas éveim elejéig. Most 48 vagyok, de lényegesen fiatalosabb habitusú, mint a korombeliek. Sajnos a céges-Porschés jómód elment. Jöttek nagyon szegény évek. Majd mostanra megint kezdem magamat összekapni. Próbálok minél többet bolondozni, inkább tartsanak lököttnek, mint besavanyodottnak. Gyerek nincs, pillanatnyilag kapcsolat sincs. De vannak tervek, ötletek, amiért érdemes élni és folyamatosan megújulni.

2020. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy leírtad. :)

Igazából nem az van, h itthon ülök és depressziózom, meg tudok nevetni, jól érezni magam, de egyszerűen borzalmas felnőtt fejjel élni... főleg a mai világban. Talán, ha a 80-as években lennénk most, akkor máshogy gondolnám... franc se tudja. Kiégtem. Bár tudnám miért..

2020. szept. 12. 21:06
 3/13 anonim ***** válasza:
Én még nem vagyok felnőtt, de azt érzem nem is akarok az lenni. Amikor felnőtt szituációkba képzelem magam a gyomrom is felfordul.
2020. szept. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem is elegem van a "felnőtt"-ségből! (Főleg egy évvel Édesanyám halála után.) Ezt érzem én az IGAZI NEHÉZSÉGNEK...!


Előfordul, hogy valamiért JOBBAN ÉRZEM A HIÁNYÁT, mint máskor. Ezt pedig nem tudom semmiféle eseményhez "kötni". Csak érzem. A fizikai hiányát nehéz igazán megélni.


Most éjszaka álmodtam Édesanyámmal. Álmomban FELSZABADULT ÉS JÓKEDVŰ VOLT - annak ellenére, hogy a vészes soványsága most is ugyanúgy látszott. Csupa színes holmi volt rajta és egy kényelmes széket is tudtam neki valahonnan szerezni. Csodálkoztam rajta, HOGYAN KELTHETTEM ÉLETRE?! Mikor voltam képes ilyen bűvészmutatványra?! Az ébredés persze keserű volt.


DE VÉGRE ÁLMODTAM VELE!!! (Második álom volt tavaly szeptember óta. Tavaly augusztusban hunyt el a Drágám.)


Annak idején 13 évig bírtuk az utolsó FÖLDI ÉRTELEMBEN VETT éveinek minden kínját elviselni - aztán már a betegség (rák) elhatalmasodott és képtelen voltam visszatartani az ÉLETBE.


46/N

2020. szept. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Így érzem én is. Tegnap gondolkodtam el, hogy hova tűnt az az érzés, amiről csak halvány emlékeim maradtak régebbről. Amikor csináltam valamit, voltam valahol, történt valami és elégedettséget éreztem és pont. Most mindig felteszem utána a kérdést, akármi legyen a történés: mégis mi értelme van az egésznek? Még ha jó is volt. Mivel nem tudom a választ, örülni se tudok igazán semminek. 26/F
2020. szept. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
En is depresszios vagyok es sokat kattogok a multon szivesen visszamennek ovodas kormba mikor az volt a legnagyobb bajom milyen csipszet valasszak kb ennyi... sza raz elet sok a baj a nehezseg meg minden foleg panikbetegseg is neheziti az egeszet meg a depi. Most vagyok 24 de azt se tudom hogy fogom leelni az eletem semmi nem boldogit nem tudok orulni es jokedvu lenni mindig valamin agyalok jon magatol nem tudok ezzel mit kezdeni talan ha most nem 2020at irnank hanem 95 ot vagy max 2 000 ret akkor jobb lenne en vissza mennek abba az idosbe siman talan jobb volt minden esetleg konnyebb is. Meg az emberek is mabbak voltak pozitiv ertelmben nem tudom legalabb husz evet visszamennek mikor meg ag volt a divat hogy video tekaba jart az ember es okostelefon helyett fagyizott biciklizett setalt meg nem volt ilyen rohano gyors vilag talan mintha minden nyugodtabb lett volna es egyszerubb. Mikkr egy nokia 3210 egy full meno telonak szamitott . Na abba az idobe lennek inkabb huszoneves mint most.
2020. szept. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sorry a helyesírási hibákért
2020. szept. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Na, akkor már nem is vagy annyira depressziós, ha már észrevetted a fogalmazási hibáidat! :)


Még meggyógyulsz a végén és csupa derű/mosoly leszel...

2020. szept. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bár úgy lenne,olyan üresnek érzem magam, vagyok ,de minek érzés..
2020. szept. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na, akkor itt az ideje, hogy BETÖLTEKEZZ SZENTLÉLEKKEL!!!


Akár csak viccnek veszed, akár komolyan: nézegethetsz olyan oldalakat is az interneten, ahol "csak" jól érzik magukat néhányan, csoportokban.


Nem, NEM A "hitgyüli"-re gondolok! Vannak másfajta keresztények is bőven. Bár nekem csak egy-két év "felhőtlen örömöt" ígért egy hasonló közösség, utólag érdekes emlékeim lettek...


Ui: ajánlanám kezdetnek a 777.hu oldal böngészgetését.

2020. szept. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!