Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan egészséges (felnőtt)...

Van olyan egészséges (felnőtt) ember, aki nem nagyon érez éhséget, egyszerűen nem szeret enni?

Figyelt kérdés
2018. szept. 7. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolj csak bele azért eszünk hogy,éljünk ,nem feltétlen mert élvezük,az evésre igy ,tekintek csak egyfajta tankolásra ...willy? Egyéb kérdés?húsz éves fiú voltam .üdv szép estét
2018. szept. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna...
2018. szept. 7. 23:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez két különböző dolog, de igen. Van, aki soha nem éhes és van olyan is, aki nem szeret enni, a táplálkozás számára mindössze funkcionális dolog, enni kell, hogy működjünk és kész.


Én NAGYON szeretek enni, de szinte soha nem vagyok éhes. Ez nem probléma, rendesen eszem. Akkor is rendesen ettem, amikor sem éhségem, sem étvágyam nem volt (a kettő nálam egyáltalán nem jár együtt s fura számomra, hogy sokak szinonímaként használják őket).

2018. szept. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha valami leköt, nemigen érzek, és hajlamos is vagyok nem enni, de olyankor a nap végére megfájdul a fejem, és azt evéssel tudom helyrehozni.:)
2018. szept. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha nem vagy éhes, honnan tudod, hogy mikor és mennyit (!!!) egyél?
2018. szept. 7. 23:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Honnan tudom, mennyit egyek? Megtippelem, kitapasztalom... Van fogalmam a kalóriaigényemről (sokaknak nincs), kivéve nagy aktivitáskor. De a testem úgyis visszajelez, ha kell neki étel. Ennek örülök azért. Nulla éhség és étvágy mellett is megérzem, ha energiahiányom van s olyankor mindenképpen eszem. De erre általában nem kerül sor, mert ha ebédidő van, akkor eszem, a megszokott mennyiségem körül (érzem, hogy mikor lakom jól, hiába nem voltam előtte éhes. tipikusan evés közben éhes leszek, ha mégsem, az szürreálisabb, akkor addig eszem, amíg kényelmesen megy. nem ideális kötelességszerűen enni, de kibírható. ízlelőbimbóim egyébként is vannak s még ilyenkor is működnek, csak jóval kisebb az élvezet), illetve ha nem megy, akkor később még betömök valami töményt. Bár nem tudom megtippelni a kalóriát, az azért lejön, hogy koplalós nap lenne-e, ha befejezném s kirívóan kevés fehérjét ettem-e. Úgyhogy pótolom, ha kell. Sosem volt szükségem éhségre vagy étvágyra egy nagy étkezés abszolválásához.
2018. szept. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Huzamosabb ideig nem bírja a "koplalást" a szervezet (napokig). Utána folyton csak ennék...


Szédülés, vércukorszint-ingadozás, egyéb idegrendszeri tünetek. Eléggé meg lehet szenvedni!

2018. szept. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt nem írhatok róla
2018. szept. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon jó éhező koplaló művész lennék.A munkám miatt elszoktam az evéstől.Ha eszem akkor csak megszokásból. :-D Reggeli?Az mi?Ebéd?Már hallottam róla.Vacsora?Mint madár nevű ló.Nincs éhség érzetem,aztán ha eszem akkor érzem,hogy mikor elég.Enni kell,tudom,állitólag jól is főzők,de az evéssel már baj van.

58 éves ex nemzetközi kamion sofőr.

2018. nov. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!