Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongók, pánikbetegek! Más...

Szorongók, pánikbetegek! Más is van úgy, hogy nem érzi jól magát egyedül? Hogy szoktad meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Körülbelül másfél éve költöztem el otthonról, egyetem miatt. Előző albérletemben négyen laktunk együtt és ha néha is, de voltak órák, mikor valakivel együtt voltunk otthon, tudtunk dumálgatni stb.

Az újabb helyemen ( ez fél éve van meg )most csak ketten vagyunk. A srác melózik, így kb reggeltől estig totál egyedül kell lennem. Olyan szinten nem vagyok ehhez hozzászokva, hogy néha nem tudom mit kezdjek magammal, szorongok ha egyedül vagyok, kicsit olyan ijesztő érzés is nekem.. Persze kaját csinálok, összerámolok, tanulgatok, de így ennyi. Néha sorozatozom, de baromi szar egyedül.


Eddig végig otthonról tanultam, ott ha mást nem tesóm általában otthon volt, beszélgettünk, kockultunk együtt tehát társasághoz vagyok szokva. Barátomnál szoktam ezért gyakran aludni, mert egyszerűen nem bírom egyedül a lakásban.. Már csak az megnyugtat, hogy valaki van a közelemben. Ez mitől lehet? Szinte fizikailag szarul vagyok ilyenkor a szorongástól. Van aki szintén így van ezzel? Otthon szeretek ellenni a szobám magányában, de itt nem érzem otthon magam, minden olyan idegen.. Most karantén után még nehezebb, mert megszoktam az otthon levést.



2020. szept. 15. 18:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Én a végefelé felmerült kérdésedre válaszolnék. Hogy miért lehet? Nyílván az idegen környezet egy stressz helyzet mindenki számára. Van, akinek nagyobb, van, akinek kisebb. Nem tudom baráti társaságban mennyire szoktál szorongani, de ha alap esetben ilyen helyzetben nem jellemző, akkor ezért nyugtat meg valaki jelenléte, plusz még az is, hogy ezt a valakit ismered, tehát ezt az idegen környezet érzést oldja. Valószínűleg otthon is ezért érzed jól magad egyedül, a szobádban, mert ismert a környezet. És ilyenkor biztonságban érzi magát az agyunk, mindenki ilyen, oké valaki élvezi az ilyen helyzeteket, de a horror filmeket is van aki élvezi, ennek ellenére ugyan úgy reagál az agya mindkét fajta embernek, csak érzelmileg máshogy élik meg ezt a rakciót. Tedd othonosabbá a környezeted, pl tegyél fel olyan képeket mint otthon voltak és barátkozz meg az új hellyel, ezt legjobban úgy tudod megtenni, ha megismered.
2020. szept. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!