Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom van? Amikor egyedül...

Mi bajom van? Amikor egyedül vagyok, hangokat hallok. A legutóbbi az egy párbeszéd volt, de úgy, hogy válaszolni is tudtam. Kérdéseket tett/tettek fel, olyanokat, mint egy barát. PL. Mizu? Hogy vagy? , stb.

Figyelt kérdés

a beszélgetésre pontosan nem emlékszem, pedig kb. egy hete történt. Ja és egyébként nyugtatókat is kell szednem, mert volt pár pánikrohamom, meg folyamatosan remegek. És néha olyan állapotba kerülök, hogy konkrétan nem bírok megmozdulni, mintha lefagynék. A hangok elnémulnak. Nem hallok semmit és nem bírok megmozdulni. Ez általában akkor szokott előfordulni, amikor valami rosszra gondolok vagy sírok vagy egyszerűen csak állok az udvaron (a suliban).

Általános iskolás 7.-es, lány vagyok. Valaki tudja, mi ez? Pszihológushoz nem tudok elmenni, mert drága és nem vagyunk olyan állapotban, hogy megengedhessük magunknak...



2018. dec. 30. 00:17
 1/3 Drazicc ***** válasza:
Lehet, hogy PTSD trauma utána stressz tünetek (volt mostanában valami traumád, meghalt vkid v ilyesmi)? Vagy pedig számos más dolog tünete is lehet, kezdődő skizofrénia, annál főleg hangokat hallani, bár ott nagyon gyakan paranoiával párosul, azt meg nem írtad, vagy az is lehet, hogy később jelenik meg az is. Én a helyedben megfigyelném magamat pár hétig és ha nem múlik el akkor háziorvostól kéne kérni tanácsot, el tud küldeni esetleg a neurológiára, de állami keretek között gondolom pszihiátria is van csak lehet, hogy sokat kell várni.
2018. dec. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kezdődő skizofrénia. El kell mennetek az Ideg osztályra. Ehhez pszichiáter kell, hogy diagnózist mondjon.
2018. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is kezdődő skizofréniára hajaz. (Katatónia, hallucinációk miatt)

Édesanyáddal mindenképpen beszélj és menjetek orvoshoz. NE pszichológushoz, hanem pszichiáterhez.

2018. dec. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!