Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy aspergeres...

Lehetséges, hogy aspergeres vagyok. Milyen szakemberhez forduljak 24 évesen?

Figyelt kérdés

Néhány hete úgy adódott, hogy (online) megismertem valakit, akinek asperger szindrómája van. Mivel nem vagyok képben a pszichológiai betegségek terén ezért utánanéztem/olvastam, hogy pontosan mi is ez a betegség. Eleinte még jót szórakoztam magamban, hogy rám is igazak lehetnének amiket olvasok, de aztán ahogy egyre jobban elmélyültem a témában kezdtem realizálni, hogy tökéletesen igazak rám az itt leírtak. Mindig éreztem, hogy máshogy gondolkodom/viselkedek mint a többi ember, de eddig ezt inkább személyiségbeli eltérésnek gondoltam mint egy fejlődési rendellenességnek.


Rengeteg tünettel magamra ismertem, amelyek egy részét már korábban (diagnózis nélkül is) sikerült leküzdenem. Ezzel szemben viszont úgy érzem, hogy egy megfelelő diagnózis segítene abban, hogy jobban képben legyek vele milyen negatív személyiségjegyeim tulajdoníthatók a betegségnek és hogy tudom ezeket megfelelően kezelni/fejleszteni felnőttkorban, mert ezek most is sok nehézséget okoznak.



2020. szept. 17. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Elöször is az Asperger NEM betegség, hanem állapot!

Másodszor ha tényleg az az érzésed, hogy ilyen problémád van, akkor keress erre sepcializálódott szakrendelöt, ott meg tudják állapítani, hogy tényleg Aspergeres vagy-e.

Szerintem mindenképpen megérné, mert pozitív esetben rengeteget segíthet, ha megérted, miért müködsz néha másként, mint a többség, megfelelö kondicionálással megtanulhatod a szociális viselkedési normákat, és elönyt kovácsolhatsz a helyzetböl.

2020. szept. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg ezt: [link] nem hivatalos, de add segítséget.
2020. szept. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az Autizmus Alapítvány tesztel felnőtteket. A tesztelés nem olcsó, és kell hozzá valaki, aki kisgyermekkorod óta ismer. Hónapokkal későbbre kapsz időpontot.
2020. szept. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A [link] oldalt nekem szakember ajánlotta, én is ezért ajánlom. Tudom, hogy már van egy ilyen válasz, csak megerősíteni szerettem volna, hogy komoly a teszt, hiába "csak internetes". (A hivatalos diagnózis után idén újra kitöltöttem, kíváncsiságból.)

Az Autizmus Alapítványnál meg tényleg elég hozzáértőnek tűntek, szerintem mindenképpen megéri kivárni amíg sorra kerül az ember. Nem a "papír", hanem önismeret és személyiségfejlődés miatt.

Az internetes teszt meg azért jó előzetesen, mert különben könnyen elbizonytalanodhat az ember... Mert minek fektetne bele ennyi időt és energiát, hogy sorra kerüljön.

Bár az sokkoló volt, hogy emiatt fogyatékosnak minősítettek, mert minden autistát egyből annak vesznek, mert hivatalosan oda tartozik.

Én biztosan nem sorolnám oda, de legalább ingyen utazhatok a BKV-n. :) (Ezt csak viccből mondom, de igaz.)

De ennél sokkal többről szólt nálam is hogy megtudtam, ezért merem ajánlani.

Ha mégsem vagy az, akkor sincs baj! Talán... :) Csak nyerhetsz vele. Van élet a diagnózison túl is. Sőt, akkor kezdődik igazán!

2020. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem kíméletből mondják, hogy nem betegség, hanem valóban nem az.
2020. szept. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek!
2020. szept. 18. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!