Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elhidegült, furcsa emberen...

Elhidegült, furcsa emberen lehet-e valahogyan segíteni?

Figyelt kérdés

Testvéremről lenne szó, nagyon aggódom érte. Gyerekként rendezett, szép otthonban nőttünk fel, viszont a szüleink kapcsolata katasztrófa volt. Állandó veszekedések, kisebb verekedés is volt párszor. Én megúsztam (tiniként jártam orvoshoz meg voltak támogató barátaim), tesóm viszont nem. Tiniként kezdett elhidegülni mindenkitől, egyedül egy barátja volt, akit úgy igazán szeretett. Kisebb rovarokat kezdett gyűjteni, élve elfogta őket, majd megölte vagy játszott velük és elrakta pici üvegekbe. Azóta már hörcsöge is van otthon (3 különböző színű), pedig sosem tartott hörcsögöt. Barátai nincsnek, a legjobb barátjával sem beszél már, még velem sem akar sehova sem eljönni. Munka után otthon gépezik, nem tudom elrángatni sehova az elmúlt 1 évben. Csak akkor tudok vele időt tölteni, ha elmegyek hozzá, mondjuk látszik rajta, hogy zavarom sokszor. Főzni nem főz max.tasakos rizst, rendes főtt kaját csak akkor eszik, ha viszek neki, amúgy vízen, kávén, kekszen meg fene tudja min él. Annyira nagy rend nincs nála, de elviselhető.

Rendszeresen járok hozzá, tudom hogy zavarja, de aggódom. Ez nem normális és úgy érzem tehetetlen vagyok. Mikor tini volt, akkor is próbáltam meggyőzni, hogy menjen orvoshoz, nekem is segített, de sosem érezte, hogy gondja lenne.

Szerintetek tehetek valamit? Rettenetesen nézni, hogy mi lett belőle.



2020. szept. 18. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:
49%
Szülők,nagyszülők
2020. szept. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nem lesz könnyű, azért mondom mert én szerintem személyiségre valamennyire hasonlítotok az öcsédre, a fentiek alapján. Persze nem látok az öcséd fejébe, de én ezt az érzelmileg elhidegült állapotot kényelmesebbenek tartom, és nem akarok érzelmi kötődésben élni. Azért mert az annyi energia és fáradság. Ezért lesz nehéz, mert ő ezt kényelmesnek érzi. Nem tudom mivel lehetne meggyőzni, én anno elementem pszichológushoz, mondjuk rajtam nem változtatott, de elementem. Úgy gondoltam önismeretnek jó lesz, esetleg ilyen célból elmenne? Öcséd mennyire elégedett az életével?
2020. szept. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!