Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdjek félni magamtól?

Kezdjek félni magamtól?

Figyelt kérdés
Sokszor okozok sérülést saját magamnak, akarattal. Vagdostam magam, de már leszoktam, viszont a lábamon egy heg eléggé meglátszik, mert lilás színű. Ha kést veszek a kezembe, a csuklómon lévő ereken finoman vegighuzom. Volt olyan is, hogy a kés pengejet hozzautottem a kezfejemhez és eléggé mélyen belém is vágott a kés. Az újamat beledugom a forró vízbe pl tesztafozesnel. A kést a torkomhoz teszem, és finoman vegighuzom a nyakamon. A szívemhez teszem, és ruhán keresztül kicsit megbokom vele magamat. Ez minden egyes alkalommal így van, ahányszor kést veszek a kezembe, és már nagyon elegem van az egészből, mégsem tudok változtatni ezen.

#furcsa #vágás #ér #kés #vagdosás #Félelem saját magamtól
2020. máj. 1. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra még nem gondoltál, hogy orvoshoz kéne menni? Akkor épp ideje lenne.
2020. máj. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De gondoltam, szerintem is ideje lenne, de a szüleim sajnos nem veszik komolyan a problémáimat, és erről főleg nem tudnék velük beszélni. Még a télen jártam pszichológushoz (más okokból) és apám mindig azt hajtogatta, hogy drága és pénzkidobás, és ha valami bajom van, beszéljem meg a barátnőmmel.
2020. máj. 2. 12:26
 3/7 anonim válasza:
100%
Hali, jártam hasonló cipőben, szóval tudom mit érezhetsz. Kb 1 éven keresztül vagdostam magam, eleinte téneg történt valami szar dolog és azért, aztán már csak így megszokásból, igazából ráfüggtem, mivel adrenalin szabadul fel olyankor a testünkben, ezért könnyen rá lehet szokni. Én a csuklómat és a combomat vagdostam. Úgy sikerült leszoknom, (lehet nagyon gyerekesen hangzik) hogy rajzoltam egy pillangót a csuklómra, és beleírtam egy nevet, akit nagyon szeretek. És ha olyanom volt, hogy meg kell magam vágjam, akkor srra gondoltam, hogy ha belevágok a pillangóba az olyan, mintha azt a személyt bántanám, akinek a neve benne van. Mikor lekopott a pillangó, akkor újrarajzoltam. Egy idő után teljesen leszoktam róla, persze nem mondom, hogy egyszer sem estem azóta kísértésbe. Próbálok "helyette"ás elfoglaltságot keresni. Az a lényeg, hogy ha eszedbe jut, akkor tudatosan tereld el a gondolataid. Remélem valamit segítettem, sok sikert, puszi. 16/L
2020. máj. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ez tetszik, tök jó ötlet a pillangó, csak mivel a combomat, csipomet vagdosom, kicsit nehézkes lesz felrajzolni, de mindenképpen ki fogom ezt próbálni. Köszönöm a válaszodat:)

2020. máj. 8. 00:06
 5/7 anonim ***** válasza:
addig jó amíg csak finoman húzod
2020. jún. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mint akinek csak mély sebei vannak remélem ez valami kamu kérdés
2020. jún. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is a csípömet vagdosom, mert azt nem látja senki. A combomat szeretném, de a kozmetikus jóban van a szüleimmel...te nyáron hogy takarod a hegeket?
2020. júl. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!