Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet könnyebben...

Hogyan lehet könnyebben feldolgozni, ha olyan esemény, amit nagyon várt az ember hosszú ideig, elmarad?

Figyelt kérdés

Például már általánosban a nővérem mesélte, hogy milyen jó volt nekik a diákhét a gimiben, és kb azóta vártam a miénket, csomószor ötletelgettem is, meg agyaltam rajta, és most a járvány miatt elmaradt az évfolyamunknak.

Másik, hogy reklámozták ezt az ingyenes anyanyelvi területen történő, két hetes, intenzív nyelvtanulási kirándulást, amin részt vehettünk volna. Maga az élmény, meg az, hogy a kissé gyenge angolom nagyban segítette volna is sokat jelentett nekem. Már voltak mindenféle megbeszélések, tájékoztatók az útról, teljesen beleéltem magam, és ez is ugyan így elmaradt.

Tudom, hogy ez nem igazán nagy trauma, mert így is jó helyzetben vagyok, és sokaknak közel ennyi sem jut, de mikor már teljesen beleélem magam a dolgokba, és hónapokig tervezgetem és várom, utána olyan rossz érzés, hogy elmarad.

Mindig mikor eszembe jut negatív érzések jönnek elő, és kellemetlen, hogy ilyen "kis" dolgok miatt rosszul érzem magam.



2020. szept. 18. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Nekem meg volt egy balesetem ami miatt nem lehet gyerekem. Sőt olyan selejtnek érzem magam hogy párkapcsolatba sem merek belekezdeni Ezért a munkámba menekültem ahol kb kidolgoztam a belem de a jutalom helyett csak megalázatást es munkahelyi bántalmazást kaptam. Azóta is rémálmaim vannak az atélt dolgok miatt. Nagyon irigylem a problémáidat. Szerintem sétálj be egy könyves boltba és vegyél egy Auswitzról szóló könyvet pl az Auswitzi tetoválót de bármelyik visszaemlekezés megteszi. Utána talán át fogod érezni, hogy TE nem maradtál le semmiről.
2020. szept. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Gondolj arra, akiknek a ballagásuk maradt el vagy akiknek a szalagavatója fog :( Ahhoz képest ezek még nem vészes dolgok, és egy része abszolút pótolható.

A többi osztálytársadnak ugyan úgy elmaradt, így végülis nem csak te maradtál ki belőle.

Rossz persze, de jobb dolgok is elmaradhatnának, örülj, hogy még nem az utolsó évedet taposod, hogy az igazi élmények maradjanak ki.

Aztán fel a fejjel, lesz még sok jó :)

2020. szept. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Nagypapám a fél lábát és az összes bajtársát vesztette el a haborúban. Valamint a sportkarierje és az egész addigi élete ezzel tönkrement. Egyszer sem nyávogott, hogy jaj hogy dolgozza fel. Nincs mit feldolgoznod. Nem minden jön össze, ilyen az élet. Örülj hogy csak ennyi a veszteséged. Ne legyél ennyire életképtelen. Mit fogsz csibálni ha egyszer valami komoly problémad lesz ha már ezt is fel kell dolgozni.
2020. szept. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Mindenkinek más jelenleg a fontos az életben. Ha neki ez, akkor ez, nem hiszem hogy neki kellene háborús dolgokkal esni egy 15 évesnek, aki szomorkodik, hogy elmaradtak várt dolgok az életében. Nekem is meghalt a nagymamám, a nagybátyám akinek fiatalabb nálam a lánya és siratja, a mamámnak 10 évvel korábban az ikertestvére akit meg ő siratott amíg élt, mégis baromira szarul esik, hogy elmarad /tolódik/ 2 koncert is amire vettem jegyeket :D
2020. szept. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Hát nekünk elmaradt a szalagavató, múltkor pedig közölték velünk, hogy jó eséllyel a 10-es osztálykirándulás volt az utolsó közös kirándulásunk, de számomra ez jó hírnek számított mint ahogy több diáktársamnak is. Én inkább azért érzem magam csalódottnak, mert 5 éven keresztül egy olyan osztályba jártam ami a közösséget tekintve teljesen szét van esve. Nálunk ha osztálykirándulás is volt, nem voltak közös nevetgélések meg jó közös programok mert valaki mindig összeverekedett. Rossz volt nézni.


Egyébként meg eléggé rosszindulatú itt néhány válaszadó. Az nem megoldás a problémára, hogy felsoroljátok a ti problémáitokat. A kérdező még fiatal lélek és nincs úgy megedződve belülről mint egy 40-es emberke. Örüljünk neki, hogy csak ez a problémája és nem sokkal súlyosabb dolog.


Egyébként meg, hogy a kérdésedre is válaszoljak kedves kérdező, én azt mondom, hogy könnyebb módja nincs a feldolgozásnak mint az, hogy majd az idő segít. Azt tudom javasolni, hogy majd nyáron a barátaitokkal pótoljátok be az élményeket. Menjetek el sokfelé kirándulni, ezek valamennyire kompenzálják ezeket a dolgokat. De ha bevállalósak vagytok és szeretitek a kalandokat akkor akár ilyenkor ősszel is elmehettek egy jó sátras bulira hétvégén.

A nyelvtanulási út meg nincs még veszve, attól függ hanyadikos vagy.

Mert ha 9 akkor ez 11.osztályban ugyanúgy előjön majd. Illetve sok program lesz még az iskolában.

Sajnos ez a vírus csak tönkre teszi az emberek életét, de majd ennek is vége lesz hamarosan reméljük.

2020. szept. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden helyzetnek vannak nyertesei meg vesztesei. Nekem pl megmentette az életemet.

Azért ennél nagyobb bajod ne legyen.

2020. szept. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vegyél egy csomag nyugodj teát, és igyál belőle egyet naponta, amíg úgy érzed, hogy szükséges.
2020. szept. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!