Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen stresszt okozó mentális...

Milyen stresszt okozó mentális betegségeket ismertek? Pl. Pánik betegség vagy szociális fóbia...

Figyelt kérdés
Egy barátnőm ilyen jellegő betegségét szeretnénk kideríteni, mert még ő maga sem tudja mi lehet.
2020. szept. 24. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Fordítva van a dolog.

A stressz okozhat mentális problémákat.

2020. szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez most nekem nem lényeges. Csak milyenek vannak?!...
2020. szept. 24. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Bármilyen mentális betegség tud stresszt okozni, különösen ha kezele6len. Pl autizmus, diszlexia, diszkalkúlia, AHDH, aspergers, bipoláris depresszió ha nincs rendesen kezelve, olyan szituációkba kerül az egyén ahol neurotipikus viselkedést kell felvennie, vagy túlzott ingernek van kitéve, az stresszes.


Sztresszből is alakul ki mentális probléma mint szövődmény, pl OCDk, trichotillománia, dermatillománia, egyéb kényszerbetegségek, pánikrohamok, tudathasadás, stb.

2020. szept. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akk nem jól fogalmaztam. Elnézést.

Hasonlók ahozz amit példának írtam. H pl. Nem tud emberek közt lenni, egy dolgozattól nagyon kikészül, h sírva vagad, remeg...stb. Mert akár menyit tanul nemtudja a tárgyat.

2020. szept. 24. 18:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez inkább szorongás, ami sok mindentől lehet. És az ismertebb betegségek, szociális fóbia, pánikbetegség, depresszió, bipoláris zavar, skizofrénia, agorafóbia, stb.
2020. szept. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!