Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért akarok törni zúzni?

Miért akarok törni zúzni?

Figyelt kérdés
Általában nyugodt személy vagyok de ha valamilyen csalódás ér akkor legszívesebben széttörnék valamit, holott tudom hogy az nem lenne megoldás.
2010. aug. 7. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Tanuld meg mergedet kontrollalni. Akar magd segitsegevel, konyv, kurzus, vagy pszihologus. Tulajdonkeppen ez a reakcio egy csalodashoz, nem az van amit te akarsz szituhoz, ez egy onzo tipus. Csak en, en, en.
2010. aug. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ezt átgondolom, köszi
2010. aug. 7. 13:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Én mindíg török-zúzok egy ilyen "nagyobb" veszekedés után. Anyám egy nem túl bölcs asszony, de egy valamit megtanultam tőle. Ha tombol benned a feszültség, akkor igenis törj össze valamit és add ki magadból, különben felemészt a méreg és a harag. Utána persze le kell ülni, és el kell gondolkodni, hogy mi lenne az addott probléma megoldása. De a felszültséget értéktelen tárgyakon levezetni szerintem a lehető legjobb megoldás egy orbitális vita után. Én mindíg ezt csinálom és nem is vagyok olyan feszült, mint a környezetemben élők többsége. Csak meg kell tanulni meghúzni egy határt. Például nem törünk össze LCD tévét, ablakot, hifitornyot...stb. Inkább értéktelen tányérokat, régi poros vázákat... Tudom nehéz ilyenkor az odafigyelni, hogy mit törjünk össze, de azért ajánlott. :) És ez nem abnormális, sok terapeutától olvastam már, hogy igenis fogjunk egy kalapácsot törjünk össze valamit, ami jól esik, mert ez nagyot könnyít a lelki állapotunkon. ;)
2010. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Muteromnak volt egy időszaka, amikor nagyon stresszes volt. Azt javasolta neki a doki, hogy inkább vágjon földhöz egy tányért, minthogy magába fojtsa, mert azzal sokkal többet ártana. Szerintem nem olyan nagy baj, hogy törni zúzni akarsz, ezzel mindenki így lehet, csak ki jobban, ki kevésbé.
2010. aug. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ez elsővel egyetértek részben fejleszd az önuralmadat,de ez legyen a második lépés.az első az,hogy veszel egy gumibabát vagy bármit amit addig püfülhetsz ordítva amíg meg nem nyugszol.a dühöt nem szabad visszafolytani csak meg kell tanulni kezelni.(ezért jó a gumibaba,mert nem egy embert,vagy élőlényt bántasz)aztán ahogy feljeszted magad elérheted azt a szintet,hogy már nem is vágysz rá,hogy széttörj vagy szétverj valamit.
2010. aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Maodik, gondold at vegig amit irtal, csinalsz.

A ferjem is ugyan ilyen. HIdd el, nagyon nehez igy elni valakivel. Mint irod, nem az a problema hogy tor-zuz, hanem az hogy ezt chinalja. Gondolj a csaladtgokra, akiknek ezt vegig kell nezniuk. gondolj a gyerekekre, (ha van neked ha nincsz). Ez egy nem normalis dolog, ebben a kornyeetben elni nem egeszseges. Sajnos, ebben a szituban, ne fogadd meg anyad tanacsat. Nem fog ember elni veled, csaladod nem fog osszetartani veled, gyerekeid utalni fognak, a feleseged is, megha nem is mondjak ki, vagy csak rettegesbol. Hanyszor fognak a szomszedok rendort hivni rad, vagy eppen a mentot, irany elmegyogyaszat. Mas ut is van levezetni a sztresszet.

2010. aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom hogy a stressz lelki dolog, és nem testi.

Szerintem ha lelki bántalom ér (valaki megbánt, vagy valami nem sikerül), akkor lelkileg kell túltenned magad rajta, mondjuk megbeszéled egy jó barátoddal, kiöntöd neki a gondjaidat vagy tanácsot kérsz, ahelyett hogy "törtnél zúznál".

2010. aug. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még nem volt belőle probléma. Ez egy módszer, méghozzá hatásos módszer. Nálunk az egész család "alkalmazza" és még soha nem volt olyan életkép ebből fakadóan, amilyenről te beszéltél. (77 %-os kommentelő) Nálunk az ilyen törős-zúzós incidensek a végén röhögésbe torokollanak. Mi ilyenek vagyunk és nekünk ez teljesen bevált.
2010. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy bokszzsákot. Azt ütheted ilyenkor.
2010. aug. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!