Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet stressztől?

Ez lehet stressztől?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy stresszhelyzetben mikor pszichológusnál vagyok, folyton nyelek. Mielőtt kimondok egy szót egyből nyelek előtte, és akkor is, ha nem beszélek. Ez lehetséges, hogy tényleg a stressztől van? Mit lehet ez ellen tenni?
2020. szept. 29. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen lehet, azért van, mert nem érzed magad pszichésen kényelemben. Valószínűleg azért, mert kis stresszel jár, higy kimond azokat a dolgokat, amiket eddig senkinek se mondtál el. Mióta jársz hozzá?
2020. szept. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bő egy éve járok hozzá, de aki előtte volt, nála ezt nem tapasztaltam.
2020. szept. 29. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Valamiért nem bízol meg benne szerintem. Esetleg váltásra gondoltál már? (előző vagyok)
2020. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nalam ez torokkoszorules formajaban jelentkezik. Akkor erzem ezt leginkabb, amikor nehez tema van. Nem a bizalom hianyarol van szo, hanem inkabb arrol a stresszrol, amikor hangosan kell kimondani dolgokat. Akkor meg valosagosabb lesz.

En ezt nem erzem problemanak, es szerintem a pszichologusom is tudja, hogy miert kell allandoan megkoszorulnom a torkom. Kivarja, figyel, es ezzel meg a tovabbi kerdeseivel segit.

Ha nagyon zavar, probalj meg inni ilyenkor.

2020. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megbízni megbízom benne, de valahogy ő másabb, mint az előző, az biztos, hogy váltani fogok, csak a vírus miatt nehéz pszichológust találni most. Ha váltok, akkor ezt elmondjam a majd az új pszichológusnak?
2020. szept. 30. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!