Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy egy pszichológu...

Normális, hogy egy pszichológus nem mindig kedves és megértő a klienseivel szemben a terápiás téren kívül?

Figyelt kérdés
Másfél évig jártam terápiára és sokszor nagyon hiányzik a pszichológusom. Körülbelül egy hónappal a terápia lezárása után megláttam őt egy kávézó teraszán, nagyon megörültem neki és nem tudtam megállni, hogy ne menjek oda hozzá. Beszélni szerettem volna vele kicsit, de ő erre nem nagyon volt hajlandó. Azt mondta, hogy ez zaklatás és ha legközelebb a szabadidejében zavarom, akkor meg fogja tenni a szükséges jogi lépéseket. Nagyon szomorúan és csalódottan távoztam, mert a terápia alatt sosem mutatkozott ilyennek, mindig kedves és megértő volt. Lehet csak épp rossz napja volt neki, nem tudhatom. Egyébként a számomat le is tiltotta a terápia után, miután nem sokkal a lezárás után újra időpontot szerettem volna tőle kérni. Azt javasolta, hogy keressek más szakembert.

2020. okt. 1. 15:14
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
69%
normális. terápiás időn túl nincs kapcsolat.
2020. okt. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem normális, sőt elmebeteg, de hallottam olyat, hogy egy terapeuta már az elején tisztázta a klienssel, hogy ha az utcán összefutnának, akkor csináljanak úgy mint két idegen, senki nem üdvözli a másikat. Az én terapeutám nagyon nem ilyen. De egy ismerősöm meg a terápiás munka lezárása után egyenesen baráti kapcsolatot nyitott a terapeutájával.

Tény, hogy vannak nagyon merev terapeuták is, remélem, sose kerülnek az utamba... Igazából kipróbáltam többet, és amíg meg nem találtam a normálisat, addig azt hittem, hogy ez a merevség az alap, de amikor a normálissal elkezdtem a terápiát, kiderült, hogy azt a támogatást az előzőektől sose kaptam meg, amit tőle. A többi csak szerepet játszott, a a jónál meg határozottan őszintének érzem a támogatást és volt olyan, hogy szólt hogy látott egy rendezvényen, de elnézést kért, hogy nem tudott odajönni üdvözölni.

Én hazugságnak érezném a terápiás munkát, ha egy álarcos biorobottal kéne beszélgetnem, aki az utcán rám akarja hívni a rendőrt egy normál emberi megnyilvánulásért és talán csalódott lennék, hogy "hittem" neki. De ezzel nem akarom azt sugallni, hogy kérdőjelezd meg az egész addigi munkát vele, mert biztosan segített valamennyit, de egy normál terapeuta örömmel hallgatná meg, hogy hogyan alakul az életed. Szerintem aki terapeutának megy, legyen már annyi hivatástudata, hogy ha a kliense krízisben van, akkor két időpont között vagy a terápia lezárása után is felvegye neki a telefont. Nagyon árulkodó, hogy ő meg egyenesen letiltott. Szerintem neki van valami kettyenése.

2020. okt. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Kedves második válaszoló én is nagyon hasonlóan gondolkozom ahogyan te. Szerintem az lett volna a normális ha mutat némi érdeklődést felém, hogy mi van velem, hogy érzem magam, és nem csak azzal jön, hogy ha legközelebb is a szabadidejében zavarom, akkor mi fog történni. Igazából ha csak annyit kérdezett volna, hogy hogy vagyok, hogy érzem magam mióta nem találkoztunk, akkor én már boldog ember lennék, hisz ebből éreztem volna, hogy ez nem csak egy munka volt számára, hanem valóban érdeklem őt.

A terápia alatt egyébként többször írtam neki amikor krízisben voltam, és mindig reagált, felhívott telefonon vagy írt messengeren vagy sms-ben. Egyszer még be is jött velem a pszichiátriára egy szombati napon amikor öngyilkossági gondolataim voltak. Nem tudom ezt hány pszichológus tenné meg egy klienséért, hogy a hétvégi szabadidejéből több órát rászánjon egy kliensére. Szóval én nagyon-nagyon rendes nőnek tartom őt, csak kicsit fura számomra, hogy a terápia lezárta után miért viselkedik így. Az még talán fontos információ, hogy a terápiat az ő kezdeményezésére zártuk le, mert úgy érezte elakadtunk, és már akkor javasolta, hogy folytassam más szakemberrel a munkát.

2020. okt. 1. 16:25
 4/51 anonim ***** válasza:
72%
Az baromira nem normális, hogy jogi lépésekkel fenyeget azért, mert megszólítottad... abban hiszek, hogy a terapeuta es a páciens között ne legyen semmilyen kapcsolat az üléseken kívül, de ez nevetséges. En meg is bántam volna, hogy hozza jártam.
2020. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
85%
az nem normalis hogy fenyeget, de abban igaza van hogy a terapian kivul nem alakithat ki veled kapcsolatot, es ebbe egy kavezoban osszefutos beszelgetes se fer bele
2020. okt. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
32%
elozo vagyok : lehet hulyeseg, de ebbol hogy letiltott es mashoz kuldott at, nekem meg az is beugrott hogy elkezdett vonzodni hozzad es ezt csirajaban el akarta folytani 😂
2020. okt. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy egyszer már csináltam hasonlót. A terápia lezárása után pár nappal odamentem az egyik munkahelyére, megvártam még kijön onnan és akkor odamentem hozzá. Beszélni szerettem volna vele, mert nagyon féltékeny voltam a többi kliensére. Velük azon a héten amikor nekem tartotta az utolsó órát személyesen találkozott, nekem pedig online tartotta meg. Kérdeztem tőle üzenetben is, hogy mi miért nem tudtunk személyesen találkozni, ha a többi kliensével meg tudta ezt tenni. Erre a válasza az volt, hogy csak így tudta megoldani, de én ezt nem akarom neki a mai napig elhinni. Fontos információ az is, hogy az eredeti utolsó óra időpontjában még csak online konzultációkat tartott, amit az én kérésemre halasztottunk el a következő hétre. És pont a következő héttől kezdett újra személyes terápiákat is tartani, de nekem erről nem szólt, pedig sokkal jobb lett volna vele személyesen találkozni, mivel hónapokig csak online láttuk egymást. Számomra nagyon sokat jelentett volna ha ezt az utolsó órát (másfél év közös munkáját) nem egy online órával hanem egy személyes találkozással zártuk volna le. Ha a többi kliensért hajlandó volt bemenni a rendelőbe, akkor úgy érzem engem is megtisztelhetett volna ezzel.

Ez a második alkalom pedig úgy történt, hogy aznap reggel írtam neki, hogy tudna-e adni időpontot, ő pedig visszaírt, hogy sajnos nem tud adni, javasolta újra, hogy keressek más szakembert és letiltott messengeren és telefonon is. Majd később viberen is, ezzel megszakítva velem teljesen a kapcsolatot. Ezek után krízisbe estem és újra feltámadt bennem a gondolat, hogy valahogy beszélnem kell vele. Ezért gondoltam elmegyek oda ahol rendelni szokott, hátha ott találom. A rendelőhöz közeli kávézó teraszán láttam meg őt, és ekkor mentem oda hozzá, hogy beszélni szeretnék vele.

Ez hosszúra sikeredett, de a történet így egész. Ennek fényében látható, hogy én sem vagyok egy angyal, nem mehetek csak úgy oda bárkihez amikor beszélni szeretnék valakivel, de nem láttam más utat kétségbeeséeemben a letiltások után.

2020. okt. 1. 17:15
 8/51 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok - kezd a sztori "nem lenni kerek". Ennek a fényében az is lehet, hogy úgy látja rajtad, erőszakoskodsz, ahelyett hogy keresnél egy másik terapeutát. Ő tisztán és őszintén elmondta, hogy a végére ért az eszköztárának, nem tud veled továbblépni, ezért kér, hogy keress egy új terapeutát. Ez eddig teljesen normális, így kell csinálni. Ennek ellenére te felhívod, hogy újabb időpontot kérj... Ha ez a sorrend, Te tűnsz nehéz esetnek. Talán pont azért is viselkedik így, mert a sok beléd fektetett energiája nem úgy szökött szárba benned, ami a gyógyulásodat szolgálná, azaz nem lettél függetlenebb, "önrendelkezőbb", hanem éppen hogy őt tetted meg függőséged tárgyává, aki "hiányzik" és annak ellenére keresed, meg várod el az érdeklődését, hogy ő már tisztázta, hogy nem nyitott a további terápiára. Az írásodból úgy tűnik, hogy nem is fogadtad meg a tanácsát, nem kerestél másik szakembert. Csak laikusként jelzem, hogy számomra is fárasztóak azok az emberek, akik tőlem várják az életük megoldását, de az észrevételeket eleresztik a fülük mellett. Én sem szívesen fordítok rájuk figyelmet pár ilyen tapasztalat után egy pszichológusnak meg ilyen esetben konzekvensnek kell lennie.

Tehát árnyalnám a korábbi véleményemet az újabb információk fényében: ha a cselekedeteid alapján nyilvánvaló, hogy semmibe veszed a terapeuta döntését, javaslatát, akkor jogos, hogy nem reagál rá kedvesen és megértően. És még csak nem is feltétlenül azért, mert haragszik rád. A Te érdekedet is az szolgálná, ha lecuppannál erről a terapeutáról, nem "hiányozna" és egy másik után néznél. Ha konzekvensen elutasít, hátha egyszer felfogod, hogy mit kellene tenned a saját érdekedben. A terápiád egyáltalán nincs még lezárva, ez nyilvánvaló, csak másnál kell folytatnod.

2020. okt. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
100%

Borderline vagy? Így mar azért kezd másmilyen lenni a sztori.

Szerinted milyen lenne egy dokinak, ha az összes páciense ezt csinálná? Ha ennyire nyomulna egy, azon mar en is kiakadnék.

2020. okt. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%

gondolkodtam, hogy hozzászóljak-e.

sok terapeutával megcsinálja ezt a kliens, hogy megpróbál belelépni az életébe. az éjszakáiba, a nappalaiba. leveleket, csomagokat küldözget. ólálkodik a háza körül hétközben és hétvégén is. és ha nem az történik, amit ő akar, esetleg a terap kocsijának/házának felgyújtásával fenyegetőzik, vagy urambocsá azzal, hogy a kisgyerekét megöli

jól tette, hogy jogi lépéseket helyezett kilátásba. más eszköz ugyanis nincs sajnos a kezében

2020. okt. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!