Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Reflex epilepszia. Lehet...

Reflex epilepszia. Lehet következménye ha nem szedem a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Pár éve találták meg nálam ezt, általában mindig akkor lettem rosszul ha hangos helyen tartozkodtam, legyen flexelés, fúrás, motorzúgás stb. És volt mikor az okozott rosszullétet ha hozzá értek a kézfejemhez, és egyéb testrészeimhez hirtelen. De a giffek is képesek rosszullétet kiváltani.

Sosem volt eszméletvesztéses rohamom, csak az ilyen rosszulléteknél mindig izzadtam, hányingerem lett, összeszorult az agyam, káprázott a szemem és nem kaptam levegőt. Pár perc alatt oldódik, de utána sokszor fáradt vagyok.

Viszont semmit sem szedek rá, kaptam gyógyszert de mellékhatását éreztem és nem szedtem.

A baj, hogy azóta még ingerlékenyebbé vált az idegem, és már kisebb behatás is rosszullétet okoz.

Voltam kivizsgáláson az elején, MR jó, EEG az mutatott valamit és azért írták a gyógyszert.


Lehet következménye, hogy nem szedem és lehet rosszabbodik?


Egyébként ha nincs ami kiváltsa, nem vagyok rosszul, jól vagyok.



2020. okt. 1. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Miert nem szeded a gyogyszert?! Az epilepszia nem vicces betegseg, kezelesre szorulsz. Mellekhatas? Nem lehet , hogy csak az elso idoszakban jelnetkezik amig a szervezeted hozzaszolik a gyogyszerhez? Konzultalj orvossal esetleg...
2020. okt. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenki más, ezt így nem lehet kijelenteni hogy te feltétlenül rosszul fogsz lenni, ha nem veszed be. Hasonló tüneteim vannak nekem is, sosem eszméletvesztéses. Minden gyógyszerre az van írva hogy tilos bármilyen mennyiségű alkohol fogyasztása, de én havi pár alkalommal szoktam inni és semmi bajom.
2020. okt. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

3 éve gyászolom az epilepsziában elhunyt osztálytársam. Ő sajnos nem volt ilyen szerencsés mint te. Zuzódásokkal járó ájulásai voltak heti rendszerességgel. Az utolsó hónapjaiban tényleg hetente járta a kórházat, mert annyi rohama volt.

Neki nem lehetett kezelni. Esélye sem volt.

Neked van és komolyan azt mondod, hogy nem élsz azzal a mondhatni ajándékkal, hogy a gyógyszer segit és mondjuk nem egyik napról a másikra élsz?

2021. ápr. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!