Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet kimászni egyedül...

Hogy lehet kimászni egyedül egy depressziós időszakból?

Figyelt kérdés

Már egy ideje nem vagyok jól lelkileg.

Azt hiszem már egy éve tart ez az állapot.

Azt kell tudni rólam, hogy ilyenkor begubózok, nem nagyon találkozom a barátaimmal, illetve amikor igen akkor is kifelé azt mutatom, hogy vidám vagyok, hogy minden rendben...tulajdonképpen mindig is ilyen voltam..a munkahelyemen is összeszedett vagyok, kedves vagyok az emberekkel , ott egy kiegyensúlyozottnak látszó embernek érzem magam , aztán hazajövök és egy teljesen más ember leszek.

Igyekszem itthon is meditálgatni, meg pozitív dolgokat olvasni stb stb de érzelmileg a padlón vagyok.

A kapcsolatom a párommal ellaposodott, nincs köztünk vita, de egyikünk egyik szobában másikunk a másik szobában , vacsi aztán alvás kb ennyi.

Igazából egyedül vele beszélem meg a dolgaimat, egyedül neki merek kiakadni és elmondani a kis lelki dolgaimat , amit nyilván ilyenkor temperamentumosabban adok elő, mert hiszen folyton magamban tartom és rajta kívül mindenki másnak a vidám embert mutatom.

Ilyenkor viszont látom rajta , hogy nem hallgat meg , nyomkodja a telefont, meg csitítgat, hogy halkabban beszéljek és akkor nyilván ennek az a vége, hogy megint bezárkózom vissza a kis kuckómba és egyszerűen ilyenkor nagyon egyedül érzem magam...nem tudom, hogy másszak ki ebből az állapotból.

A mi kapcsolatunkkal a gondok igazából a babaprojektel kezdődtek.

Már több mint egy éve nem jön össze, benne vagyok a korban is , viszont a covid miatt a meddőségi kezeléseket sem tudjuk már idén elkezdeni, mivel az összes szabadnapunkat ki kellett venni.

Igazából ez nagyon kihatott a kapcsolatunkra, hiszen kudarcnak élem meg már az egész szexualitást, mert nincs gyümölcse mint a legtöbb egészséges embernél és valahogy most ezt érzem az életemben is kicsit, hogy csak úgy van, csak úgy vegetálok de gyümölcse nincs.

Már gondolkoztam pszichológuson, viszont itt is és különböző fórumokon utána néztem , hogy másoknak segített e és a legtöbben azt írják, hogy tulajdonképpen szinte a semmiért fizetnek.

Nem tudom mit tegyek , hogy jöjjek ebből ki.

Teljesen egyedül érzem magam igazából.

A párom meg hiába van itt , de valahogy mégsincs...

Akik voltatok már hasonló helyzetben , hogy másztatok ki ebből?

Mit csináltatok?

Már néha elbizonytalanodom amúgy a kapcsolatunkban is, hogy talán ez egy jel, hogy nem jön össze nekünk, de hát tudom , hogy ez nem ilyen egyszerű.



2020. okt. 1. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon szépen kérlek, hogy egy ilyen emberrel ne gondolkozz családalapításban. Nem tűnik fel, hogy ő nem partnered?
2020. okt. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
#1-es nagyon szépen megfogalmazta az én gondolatomat is.
2020. okt. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Én sem tudnék mást hozzáfűzni mint az 1. Válaszoló. :( nekem nem lenne szükségem ilyen társra akit az sem érdekel, hogy hogy vagyok :(
2020. okt. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
Könyörgök (most már legalább 3-an könyörgünk): mért vagytok együtt? Egész életedben bele akarsz ragadni egy semmibe? Miben reménykedsz? Mi változtatná jobb irányba? Szabadulj fel, óriási megkönnyebbülés lesz, és kezdj el magad élni! És majd képbe jön a megfelelő ember, ki tudja, még a gyerek is beugorhat, de ne ez legyen a cél, az vagy megtörténik, vagy nem. Becsüld magadat annyira, hogy azzal éled le az életedet, akivel szeretetet nyújtotok egymásnak! És láss csodát: mindjárt nem is leszel depressziós!
2020. okt. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!