Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns szedésnél ez...

Antidepresszáns szedésnél ez normális?

Figyelt kérdés
Ma kezdtem el Duciltia 30 mg-t szedni,és tudom,hogy az antidepresszánsoknál ez normális lehet,hogy az első hétben akár rosszabbodhatnak is a tünetek,de ma olyan ideges lettem tőle,nem amikor bevettem,hanem több órával később,levert a víz felment a vérnyomásom stb...ami már nem volt egy ideje,hogy azonnal rá kellett dobnom egy plusz frontint. Frontint alapból szedem már,naponta 2x0.5 mg és azt már megszoktam,és teljesen jól "elvoltam" vele. De most még a második bevétele előtt rá kellett dobnom egy pluszt,és abszolút be sem kábított,meg semmi,pedig mikor régebben előfordult,hogy akár egy felet dobtam rá pluszban,az mindig fejbevágott. Normális ez,hogy az első héten esetleg kell miatta egy plusz frontint dobnom,mert a napi 2-t már alapból megszoktam,de antidepit eddig nem szedtem mellé.

2020. okt. 2. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Csak így tovább, beletelhet egy pár hétbe, mire jobb lesz.
2020. okt. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tulzott felporgest is okozhat az elejen, de az szerencsere elmulik.
2020. okt. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nálam pont ezt okozta,iszonyat nyugtalansággal,idegességel kísérve,pedig mindenki azt mondja,álmosít,engem frontinnal karöltve sem,sőt,pobt hogy plusz 1 frontint be kellett vennem miatta

Eredetileg Scippát akartak felírni,ami SSRI gyógyszer,mivel csak a szerotonint emeli meg,ez viszont SNRI ami a noradrenalin szintet is emeli,ez lehet az oka sztem a nyugtalanságomnak,de scippát semmi esetre sem akartam,mert azzt régen szedtem,és 2 hónap alatt 20 kg-t híztam miatta. Azt semmiképp sem szeretném újra.

2020. okt. 3. 01:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Énis felpörögtem az elején. Volt hogy reggel kipattant a szemem és valamiért borzasztó boldognak éreztem magam. Megsem tudom magyarázni mi lehetett.

Én amúgy scippát szedek és sajna nem híztam semmit eddig.

Ne aggódj ez normális. De amúgy a frontint nem ajánlom hogy napi 2x 0,5ot bekapkodj reggel este mert így lehet rászokni. Csak akkor kellene szedned amikor rosszul vagy. Én 0,25öt is félve szedem be mert már másfél hónapja alkalmazom. Amúgy nekem is 0,5öt kellene 2x de minek vegyem be ha nincs rá szükségem. Hamar kialakul ám a tolerancia a nyugtatóra. És akkor hiába szeded majd be nem fog segíteni csak ha megduplázod aztán azon kapod majd magad hogy rászoktál.

2020. okt. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazad lehet,de én a szorongás miatt már eddigis szedtem antidepi nélkül,még mielőtt szakorvoshoz kerültem. A napi 2-t ami elmulasztotta a szorongásomat. Így viszont úgy felpörgetett,meg negatív nyugtalanságot okozott,hogy muszály volt mégegyet bedobnom akkor,most is csak épp 3 órát aludtam 3x 0.5 ös frontinnal,mikor ezelőtt 8-9 órákat szoktam a 2 db-al,csak antidepi nélkül. Másfél miligramm alprazolammal kb. Kába zombinak kéne lennem egész nap,de ez az andidepi elég durva. Még a pupillám is kitágult enyhén tőle.
2020. okt. 3. 08:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen valamilyen szinten akkor neked már kiis alakult a torancia.

Az antidepresszánsoknak mindegyiknek van kis pörgető hatása. De ez a nyugtalanság érzés is csak az elején van jelen.

2020. okt. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!