Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudassam a környezetemm...

Hogyan tudassam a környezetemmel, hogy bajban vagyok, és segítségre van szükségem, de nem merem direktbe elmondani?

Figyelt kérdés
Valami olyasmi kell, mint pl. az ájulás, sírás, mikor megkérdeznék, hogy mi történt, és elmondhatnám nekik, hogy hónapok óta meg akarom ölni magam. Amúgy biztosan nem vennék komolyan, most sem érdekel senkit, ha a szüleim megtudnák meg még meg is tépnének (részben miattuk van), és a tanáraim is még jobban utálnának, csak azért, mert csendes, jó tanuló gyerek vagyok, akkor nem lehet velem gond, de barátkozni nincs kedvem, meg néha kicsit lassú a felfogásom, ilyenkor beszólnak, ami rosszul esik, és már többször sírtam miatta, de úgy, hogy ne lássák. A jegyeim direkt romlását nem merem bevállalni, de szeretném, ha pl. elvinne a mentő, és ott ki tudnám sírni magam, és beszélni valakivel, aki megért, anélkül, hogy a szüleim vagy az osztálytársaim megtudnák, hogy depressziós vagyok. És akkor végre kaphatnék valami gyógyszert, amitől úgy viselkedhetnék, mint egy normális ember, vagy mint régebben.
2020. okt. 4. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Neked semmi bajod, egyszerűen több figyelmet akarsz magadnak.

Meg kell értened az élet sorát. Amikor megérkeztél, egy csoda voltál a szüleidnek. Aztán a testvérek, ovis társak jöttek s már csak egy kis aranyos gyermek voltál. Az általános iskolában már csak 1 vagy a 32-ből, a középiskolában meg egy vagy az 1200 tanuló közül. Kegyetlenül hangzik, de nem fog veled külön foglalkozni senki, mert mindenkinek megvan a maga élete, gondja. Neked ezt meg kell értened. Saját személyiség lettél, saját élettel, célokkal, s nagyrészt rajtad múlik, mit kezdesz vele. Már nem vagy baba, aki külön figyelmet igényel. A szüleid ugyanúgy szeretnek, de nem ringathatnak a karjaikban, mert abból már kinőttél korban és méretben is. Azon vannak, hogy elindítsanak az önálló életben, mint azt mindenkinek meg kell lépni. Inkább örülj, hogy nem nyomnak el, hagynak élni. Élvezd, hogy lassan felnősz, s olyanokat megtehetsz, amit régebben nem. Lehet saját életed, éld, élvezd!

2020. okt. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Semmit nem tudok élvezni többé.
2020. okt. 4. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj el az iskolapszichológushoz.
2020. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

de szeretném, ha pl. elvinne a mentő, és ott ki tudnám sírni magam, és beszélni valakivel, aki megért, anélkül, hogy a szüleim vagy az osztálytársaim megtudnák


nem tudom kivel szeretnél beszélgetni, de én felajánlom, hogy meghallgatlak, tudom ez nem élő, így lehet úgy érzed ez nem segítene, de ha van kedved írhatsz nekem. Meghallgatlak

2020. okt. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!