Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt, hogy annak ellenére,...

Volt, hogy annak ellenére, hogy borderline volt a párotok, még nagyon szerettétek?

Figyelt kérdés

Vagy ennyire nem vagyunk szerethetőek?


Nagyon szertenek már valakit, de úgy érzem sosem lesz senkim, mert nem bírna elviselni, mert úgyis csak mindent elrontanék és inkább nem is ismerkedem, meg akarok kímélni mindenkit magamtól, ezáltal magamat is attól, hogy elhagyjanak. Így viszont nagyon magányos vagyok.


Olyan barátra lenne szükségem, aki ennek ellenére is szeretne. És nem csak egy betegséget látna.


Akinek esetleg van tapasztalata borderline - al, vagy most is együtt vannak, szerintetek van valami, ami tudja ellensúlyozni a pokoli időszakokat? Amikor nem éppen a legjobb velünk?



Egy borderline lány



2020. okt. 5. 05:27
1 2
 1/19 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Kb. három hónapig voltam együtt, ebből 2-t laktam együtt a saját lakásomban, egy borderline csajjal. Iszonyat cuki és bújós volt, a szex mennyei.

Megvettem a "Manuela Rösel: Ha fáj szeretni" könyvet. Ki is olvastam, és igyekeztem alkalmazni. Heti, de talán inkább háromnaponta voltak igen viharos helyzetek. Mindig "más" volt a hibás, ő sosem. Ekkor igyekeztem lenyugtatni. Tudatosítottam benne az általa korábban elmondott munkahelyi sikereit, azt hogy mennyire szép és a kedvenc kajáját vettem. Sajnos ő eközben a tudtomon kívül ivott, amit nem éreztem. Volt két párkapcsolati erőszak kategóriába sorolandó fellépése, és egy munkahelyi táppénzbehazudós lépése (anyag miatt kellett pluszmunkát végeznie), ami miatt ki kellett dobjam egy barátom segítségével.

2020. okt. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 20-24 éves korom körül volt szörnyű időszakom, akkor egyáltalán nem tudtam kontrollálni a viselkedésemet. (most 27 vagyok, és rengeteget javult az állapotom, ezt csak bíztatásként írom neked!) Akkoriban épp egy 5 éves párkapcsolatban voltam. Az a párom kapcsolatfüggő volt, bármit csináltam, ragaszkodott hozzám, szóval el lehet képzelni... Rengeteget veszekedtünk, mert rosszul viselte a szélsőséges hangulatváltozásaimat, azt, h őt is és magamat is bántottam testileg-lelkileg, mégis, amikor szakítani akartam/szakítottam vele, akkor könyörgött, h ne. Brutális időszak volt, jobb lett volna nem párkapcsolatban lenni akkoriban, mert majdnem rámentünk mindketten. Egyébként azóta is gyakorlatilag folyamatosan vannak párkapcsolataim, de sokkal kiegyensúlyozottabbak, mivel én is az vagyok... 27f
2020. okt. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én két ilyen kapcsolatban szenvedtem, és az elsőt annyira, de annyira szerettem, hogy nem bírtam elviselni, hogy bánt, és szétmorzsolja a lelkemet. Egészen hamar kiszálltam, mert megölt volna a viselkedésével. A másodikat csak sajnáltam, és a szex volt vele jó, de nem lettem szerelmes, mert mikor a szerelembe esésnek meg kellett volna történnie, akkor kezdett hazudozni, és akkor jöttem rá, hogy anyagilag számít rám, miután a saját pénzügyi helyzetét őrült és felelőtlen módon tönkretette. Nem akartam, hogy az én pénzügyeimet is padlóra tegye, és nem akartam a drogfogyasztását finanszírozni, ő meg ezen megsértődött. Minél többet hazudott, minél többször beszélt velem csúnyán, annál inkább kiábrándultam belőle. Sajnáltam, de a végén már megvetettem a viselkedése meg az érdekvezéreltsége miatt.
2020. okt. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#3: Nálam is drogügy volt a töréspont.
2020. okt. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%

"van valami, ami tudja ellensúlyozni a pokoli időszakokat? "


Sajnos nincs ilyen. A rossz felülírja a jót, ötször olyan erős hatással van egy rossz dolog az ember lelkére, mint egy jó.

2020. okt. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! "Olyan barátra lenne szükségem, aki ennek ellenére is szeretne. És nem csak egy betegséget látna.". Nem vagy egyenlő a diagnózisoddal, nem csak ez látszik belőled. Én párkapcsolatról nem, de barátságról tudok nyilatkozni. Nem volt elviselhetetlen, sőt, jó volt. Abszolút szerethető volt. Én lettem volna a barátnője évtizedekig is mígnem egyszer összevesztünk és úgy döntött nem keres többé. Hát ki lettem baszva mint egy használt pelus, szerintem nem én "hagytam el". (Na jó azért a sztori hosszabb de most itt nem tudom részletezni). A lényeg hogy szerintem nem igaz hogy szerethetetlenek a borderek, sőt. A rossz napokat ellensúlyozzák a jók. Minden ember értékes, és csak azért mert valaki személyiségzavaros nem lesz kevésbé az, és ugyan úgy lesznek jó tulajdonságai amik miatt jó vele lenni, meg rosszak amik miatt nem. De ez alapvetően mindenkinek megvan, max. kevésbé intenzíven. Ami viszont egy probléma volt nekem is, az a túlagyalás. Te is azon agyalsz, meg prekoncepciókat gyártasz hogy te elviselhetetlen vagy és biztos csak gallyra menne a kapcsolatod. Nyugi, én így látatlanban is megmondom neked, biztos hogy nem vagy elviselhetetlen, vagy legalábbis nem állandóan. :D A kérdés tehát szerintem nem az, akadna-e valaki aki szeretne, elviselne. Te tudnál-e szeretni valakit? Akad-e valaki akit kedvelsz jelenleg? És nem csak azért lennél vele mert annyira jól esik hogy szeret meg "elvisel"? Ne agyald túl a dolgokat, ne ásd el a kapcsolataid kimenetelét még az előtt hogy belekezdenél. Légy nyitott, hagyd hogy próbálkozzanak és próbálkozz te is és biztos lesz valakid. Élni kell az életet, ne agyald túl. Járj terápiára és fejlődni fogsz, könnyebb lesz az ismerkedés is.
2020. okt. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Tetszik jelenleg valaki, de nem tudom van e valakije.. Azért is jött most elő a félelem, mert ahogy aktuálissá válna a kérdés, bepanikolok. Egyébként is szoktam ezeken kattogni, de ilyenkor felerosodik, mert valós problemava válik, nem csak félelemmé
2020. okt. 7. 01:13
 8/19 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#5 alapvetően jól fogalmaz. A szex, a cicás bújás, az érdeklődés stb. kompenzálta a kisebb rossz dolgokat. Azonban olyasmiket is olyan módon akart verbálisan leverni rajtam, amit egy "normális" ember nem tenne, és ha fizikai erőszak volt, akkor könyvespolcot borogatott, italosüveget dobált, IKEA-s szekrényt rugdosott (majdnem szétesett). Ezekből összejött három strigula, plusz az, hogy "betegszabi" alatt akart dolgozni máshol többért, hogy anyagot vegyen. Ekkor kész kifújt. Imádtam a teste minden porcikáját, a lelkéhez is alkalmazkodni akartam, de ezt nem tudtam elfogadni.
2020. okt. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a családon belüli erőszak jórészt szintén borderline személyiségzavarból ered, az egy kivétellel, amikor a férfi az italtól válik állattá. Én nem is értem, hogy várhatja el egy bántalmazó, hogy tűrjék el a bántalmazását, és még ráadásul szeressék is.
2020. okt. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonymousreview60 ***** válasza:

#9: Mert éretlen. A feszültségét levezeti valakin, mert nem tanították meg kezelni. Sőt gerjesztették neki. De ő is szeretetre vágyik. A benne lévő gyerek az, aki megsértődik, ha azt mondják neki: rossz vagy.

Az csak egy - de csak többnyire helyes - feltevés, hogy aki nagykorú vagy felnőttnek is néz ki bizonyos érzelmi érettségre tett/tudott/akart szert tenni.

2020. okt. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!