Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami mentális probléma...

Ez valami mentális probléma lehet? Van valami tanácsotok? (hízás, fogyás, evés témakörök)

Figyelt kérdés

Az elmúlt 2 és fél évben 16 kg-t fogytam, rendszeres sporttal, illetve kcal számlálással. Mégis minél több megy le, annál dagadtabbnak érzem magam, egyre rosszabb a közérzetem, annak ellenére, hogy tudom sokkal vékonyabb vagyok, mint régen. Ha ki kell hagynom a sportolást tanulás, vagy munka miatt egyszerűen megőrülök, rettegek, hogy visszahízok. Ha pl. Előre tudom, hogy egy előre sportolósnak eltervezett napon nem tudok sportolni, akkor az egész napom egy idegeskedés, szomorkodás, depizés lesz. Még úgy is, hogy alapjáraton nem szeretek sportolni, csak azért csinálom, hogy fogyjak és, hogy ne hízzak vissza. Ugyan ez a helyzet, ha pl. Olyat eszem, amit nem szabadna. Most pl. Kolegam kínált meg, hogy "kérlek legalább most fogadj el egy szelet sütit". Én pedig kivételesen most engedtem. Azóta szarul érzem magam lelkileg, nem tudom feldolgozni. Gyakorlatilag egy nullának érzem magam, hogy engedtem. Ha otthon vagyok óránként ráállok a mérlegre is, nincs olyan nap, hogy legalább háromszor, négyszer ne állnék rá a mérlegre. 180 cm vagyok és 80 kg jelenleg. 96 kg-ról indultam.


Tudom elég szánalmas problémának tűnik, de megőrít. Valami tanács, vagy ötlet?



2020. okt. 6. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
No vagy?
2020. okt. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
21/F
2020. okt. 6. 10:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tipikus anorexiás tüneteid vannak. Érdemes keresni pszichológust.
2020. okt. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jó a 80 kg nem vagy dagadt. Fordulj ezzel pszihológushoz mielőtt baj lesz. Enni muszáj. Egy süti nem a világ vége. Valami sajnos nem jól működik a fejedben.
2020. okt. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!