Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lassan 1 éve nincs kedvem...

Lassan 1 éve nincs kedvem semmihez, depressziós lennék?

Figyelt kérdés

Helló.

Az életemben sokszor kerültem hullámvölgyekbe, de mindig sikerült jó dolgokra koncentrálnom. De mióta ott kellet hagynom a sulit, mert érettségis volt ugye és az nem sikerült sajnos ezért ki kellett iratkoznunk olyan október közepe fele. Azóta keresem magam. Első napokban mikor nem volt dolgom, sok állásra jelentkeztem, néhányra el is mentem, dolgoztam de csak 3 napot vagy párat tudtam kibírni. Valamiért mindig is munka meg suli kerülő voltam. Suliban is épphogy találtam megfelelő osztályt ahol kibírtam. Telnek a hetek, hónapok és alig 1-1 állásajánlat keres meg, és hiába megyek interjúra, annyit se közölnek, bocs nem te leszel a megfelelő. Hiába is várok. Be jött ugye a vírushelyzet, emiatt még kevesebben telefonálnak nekem. ELőtte azért voltak bőven hívások. Az előző 2-3 hónapban nagyon ellustultam, szinte minden nap alszok és csak este vagyok fenn és max gépezek. Reggel nincs erőm sehova menni, akár szabadba járkálni se. Pénzt sincs költenem hisz elfogyott, kölcsön se tudok kérni, mert család se ad, nekik is alig van. Egyetlen barátom is néha áthív magához, de valamikor lepatintom, mert annyira fáradt vagyok akkor hogy a szemem se bírom nyitva tartani. De mikor átmegyek akkor elvagyok ideiglenesen. Néha érzem magamon, hogy semmihez nics kedvem. Mikor megtalál egy munka akkor még oké de mikor indulni kellene mégse megyek oda, mert nagyon nics mostanában erőm sehova se menni. Enni sincs nagyon kedvem, mert nagyon nincs olyan kívánlatos kaja itthon amiért érdemes lenne megerőltetnem magam. De legjobban a nappali alvás aggaszt. Most is egész este fenn vagyok és most érzem a szememen a fáradtságot, pedig nem csináltam semmit. Hónapok óta tart az állapot. MOst is szívesebben dölnék vissza az ágyamba, mert érzem, hogy összeesek itt ülve. ÉS max olyan este 5-6 körül szoktam felkellni. Soha nem éreztem magam ilyen lepukkantnak mint mostanában. Néha előjön egy ötlet ami kedvet derítene de amint akarom csinálni, meggondolom magam, hogy úgyse jó. Magamon is kezdem érezni, hogy alig bírok járni, egyhelyben állni, biztos a sok alvástól. De ha egyszerűen nincs semmi tenni valóm és sehova nics kedvem elmenni akkor mit tegyek? Erőltessem magamra a természetbe járást? Tegnap megerőltettem magam, hogy mégis kellene kis mozgás, így elmentem rollerezni, de 10 percig bírtam max. Elment a kedvem tőle. Van ebből kiút? Tényleg néha érzem, hogy depressziós lennék. MÁs is került ilyen helyzetbe? Ja meg sokszor rámtör a sírás minden ok nélkül főleg mikor szomorú zenéket hallgatok. Meg ha nem is akkor is. Napokban hányingerem is volt, eléggé lesápadtam és karikás lett a szemem is. Ezek mind a sok alvástól is lehetnek? 23L



2020. okt. 2. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Lassan egy éve nem volt már életflessem,

mert nincs olyan este, még véletlen sem,

hogy tökéletesen szét ne essek.

2020. okt. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tanácsokat, tapasztalatokat kértem.

Nem rímeket...

2020. okt. 2. 07:59
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem depis vagy, hanem önmagát elhagyó lusta fráter.

Te magad írod:

"Valamiért mindig is munka meg suli kerülő voltam"

A sűltgalamb szádba repülésének várása nem depiség, hanem értelmi hiba.

2020. okt. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor tedd az ellenkezőjét annak, amit most csinálsz és fejezd be végre ezt az önpusztító, egészségkárosító életmódot! Mozdulj ki otthonról, keress társaságot, foglald el magad, ne hallgass depis zenéket, és ha nem megy egyedül, fordulj szakemberhez!

Senki nem fogja helyetted élni az életedet, neked kell rendbe tenni, ahhoz, hogy jól érezd magad.

2020. okt. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most is hirtelen elkezdte minden ok nelkul sirni. Egyeruen sirtam. Pedig elotte semmi bajom ne volt.
2020. okt. 2. 08:14
 6/8 A kérdező kommentje:
Hihgyjetek el en mostmar ott vagyok hogy ekvallalnek barmilyen munkat de senki nem hiv emiatt is erzem magam szrul. Most hivtak par perve es 6-an lenen egy interjum. Bar eleg soka van meg de legalabb valami! Tenyleg az utobbi par het mar arra salkarlt hogy vallaljak el barmi munkat ami epp adodik csak sajna nem adodott kiveve ma talan dzerencsem lesz es felvesznek. Onnantol talan boldogabb leszek
2020. okt. 2. 08:16
 7/8 anonim ***** válasza:

"alig 1-1 állásajánlat keres meg"

Mi lenne, ha te keresned meg???!

2020. okt. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Le írom neked mik a depresszió tünetei.

Rossz hangulat. A beteg szomorúnak, elhagyatottnak, reményvesztettnek érzi magát, időnként akár sírógörcsei is lehetnek. Jellemzően hajnalban, reggel a legsúlyosabbak ezek a panaszok. Az örömre való képesség elvesztése. A beteg korábban örömöt okozó dolgoknak, eseményeknek sem tud örülni. Fásultság érzése társul hozzá. Rendszerin kevesebb érdeklődés a szex iránt is. Ha korábban aktív szexuális életet élt, drámaian csökken az érdeklődése a szexuális kapcsolat iránt. A napi tevékenységek iránti érdeklődés elvesztése. A beteg elveszti az érdeklődését, illetve nem tudja élvezni azokat a tevékenységeket, amelyeket korábban élvezett, vagy amelyeket maga vagy családja érdekében meg kellene tennie. Az önértékelés alacsony szintje. A beteg elveszti önbizalmát, önértékelését, súlyosabb esetben egy kívülálló számára jelentéktelennek tűnő dolgokon rágódik, múltbeli cselekedetei miatt indokolatlan mértékű önvád kínozza. Alvászavar. Tipikusan túl korai ébredés és visszaalvási képtelenség, de atípusos esetben aluszékonyság is lehet. Itt olvashat részletesen az alvászavarokról Csökkent koncentrálás, akadályoztatott gondolkodás. A betegnek koncentrálási és memória problémái vannak, melyeket jellemzően súlyosabbnak érez, mint amekkorák ténylegesen. Az érintett nehezen tud döntéseket meghozni, aggályos és habozó lesz. Testtömeg változás. Az étvágy csökken (típusos esetben), vagy nő (atípusos esetben). Agitáció vagy gátoltság. A depresszió egy bizonyos fajtájában jellemző, nem minden esetben. A beteg nyugtalan, ingerlékenynek, könnyen felbosszantható, vagy éppen teljesen meglassult, semmire sem reagál, gesztusai lelassulnak. A beteg érzelemmentesen, monoton hangon beszél. Fáradtság. Gyakori tünet, hogy a beteg nyúzottnak érzi magát, egyre kevesebb energiája van a tevékenységeihez. Lehet, hogy olyan fáradtnak érzi magát reggel, mint amilyen fáradt volt, amikor előző éjszaka lefeküdt, nincs kedve felkelni, súlyosabb esetben nem is kel fel. Halállal kapcsolatos gondolatok. A beteg sötéten látja a jövőt, gyakran gondol a halálra vagy az öngyilkosságra.


Részletek: [link]

2020. okt. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!