Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kerdés antidepresszáns szedőkh...

Kerdés antidepresszáns szedőkhöz? (Scippa)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy hónapig szedtem 5 mg ot mert vártam arra amiről mindenki beszélt mellékhatások aztán javulás. Jobban lettem szépen lassan de aztán mintha elvágták volna. Akkor emeltek először 10 mgra. Másnap indokolatlan boldogsággal ébredtem. Napokig tökéletes volt. Már csak rutinból szedtem a 0,25 mg frontint aztán szépen lassan alaptomosan kúszott vissza a gombóc a gyomromba. Egyre többször voltam feszült mindig délután. Míg tegnap rosszul lettem. Mintha minden eddigi várakozásom hogy jobban legyek kuka lenne..

Bementem a pszihiátria ambulanciára.

Most újra emelnek 15 mgra. Mivel ha jobbam voltam tőle akkor ez lesz az a gyógyszer csak bekell lőni a pontos adagot. Másfél hónapja szedem összesen holnap lesz az első 15 mg.

Mindenkinek ilyen nehezen találják el az adagot? Biztos hogy nem kell majd leváltani? Nagyon félek már mert mindig elbízom magam amikor jól vagyok hogy na használ aztán tessék..

Valaki tapasztalatok?

24 L



2020. okt. 6. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha valaki gyógyszerész vagy szakorvos itt, az nyugodtan javítson ki, de nekem úgy tűnik, hogy a szervezeted folyamatosan hozzászokik a gyógyszerhez, és az így elveszti a hatékonyságát.


Ha szabad kérdeznem, milyen diagnózisra írták fel? Nekem kényszergondolataim vannak, többféle szerotonin visszavételgátlót is kipróbáltam, a Scippa-t a mellékhatásai miatt váltottuk le ha jól emlékszek.

2020. okt. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pánik zavar szindrómára.

Hnap már 15 mgot kell szedjek.

Az orvosom azzal bíztat ha egyszer már jobban voltam akkor be kell álljon egy dózisnál.

De nagyon aggódom hogy nem fog pedig szeretnék már normális életet élni.

Énis azt éreztem hogy tökéletes az elején de aztán ugyan olyan pocsék. Aztis mondták hogy ha beáll nálam a dózis akkor már nem fog kialakulni a tolerancia.

De lassan kezdem elveszíteni a hitemet.😢 Pedig annyira szeretném ha végre jó lenne minden.

2020. okt. 6. 17:08
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne add fel, bízz az orvosodban és a gyógyszerben! Nekem is sokáig tartott megtalálni a megfelelő gyógyszert a problémámra.
2020. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Nekem még egyenlőre nem akarta lecserélni mert már valamennyire segített. 50%al javult az életminőségem. De azt mondta a cél az hogy tünetmentes legyek hogy ha már gyógyszert szedek legyen értelme. Azt tudom hogy pánikra nagyobb dózis szokott bevállni mint depresszióra. Előfordulhat hogy gyenge lesz nekem a scippa. De egyenlőre nem adom fel másfél hónap után. Még azis lehet hogy erre beáll a szervezetem. Vagy a legnagyobb dózisra [20mg].

Bizakodok.

2020. okt. 13. 08:22
 5/12 anonim ***** válasza:
A szorongásoldókhoz könnyű hozzászokni sajnos...
2020. okt. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Valaki lett tünetmentes scippatol depresszióból ?
2021. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen én adtam fel a kérdést csak azóta uj fiokom van.

Végül tünetmentes lettem de hozzáteszem pontos gyogyerszedés mellett 1 év után

2021. júl. 2. 12:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Az jó!

Örülök neki!! Nem mondom hogy minden napom szuper , de javulok en is.

2021. júl. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Lassú folyamat de rendbe lehet jönni teljesen.
2021. júl. 2. 14:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Sokan azt mondjak tönkre fog menni tőle a memóriám. De most végre jobban vagyok , testi tünetek nélkül.
2021. júl. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!