Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orvos tanácsa frontin adagolás?

Orvos tanácsa frontin adagolás?

Figyelt kérdés

Pánik zavaros vagyok. De mostanában kezdek jobban lenni. És voltam kontrolon és eldicsekedtem hogy csak napi 1x van szükségen a frontinra este. És abból sem a 0,5 hanem 0,25 ös elég. De azt tanácsolta hogy oké a napi 1 de 0,5öt szedjek.

50 kg vagyok csak. 24 éves vékony nő vagyok ha 0,5öt szedek elalszom nemtudok foglalkozni semmivel ezt mondtam is neki. De azt mondta az aluszékonyság elmúlik.

Szerintetek miért ajánlja egy orvos a nagyobb dózist ha kevés is elég

Akkor inkább beszedem úgy hogy 4 óránként és akkor megvan a 0,5.

Hasonló tapasztalatok esetleg valakinek.



2020. okt. 6. 14:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben annyit szednék, amitől érzem, hogy még jól vagyok.
2020. okt. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Logikus ez lenne. Egyáltalán nem értem miért erőlködött a 0,5 ön és ráadásul mindig mikor oda megyek kiír két dobozzal már van 6 dobozom. Abból egy amit az elején megbontottam még mindig van benne..
2020. okt. 6. 15:01
 3/14 A kérdező kommentje:

Ezt is furcsálom hogy lehet itthon ennyi gyógyszerem. A pánikzavarom ugyebár mentális betegség. Mi lenne ha bekattannák aztán beszedném mindet...

Persze ez nemfog megtörténni de szerintem nem csak nekem írnak tucatszám nyugtatókat.

2020. okt. 6. 15:04
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem van még valami problémád, amit nem írtál le. Az orvos nem erőlteti a nyugtatót, ha a betegnek nincs rá szüksége. Tul. képpen mivel kezelnek téged?
2020. okt. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Pánik zavarral diagnosztizáltak.

Mikor orvoshoz fordultam addigra nagyon beteg lette. egyik naprol a másikra feje tetejére állt az életem. Napi 4 pánikroham közöttük kibírhatatlan szorongás. Enni inni sem tudtam. Azóta jobban vagyok. Mellette szedek antidepresszánst. De még vagyok tünetmentes. Ezért estefele szedek a szorongásra frontint. De elég lenne nekem kevesebb os én úgy érzem. De közben szeretnék hallgatni az orvosra is mert ő ért hozzá.

Nemtudom mit tegyek. Nem akarok hozzászokni a 0,5höz.

2020. okt. 6. 15:37
 6/14 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyes írásért.
2020. okt. 6. 15:38
 7/14 anonim ***** válasza:

Jogod van másik orvos véleményéhez és az orvosváltáshoz is. Ha nem vagy elégedett a jelenlegi orvosoddal, nyugodtan keress fel egy másikat.


Pszichológushoz jársz amúgy?


Annyi gyógyszered pedig azért lehet otthon, mert a manapság használt nyugtatók elég biztonságosak, ha beszednéd mindet egyszerre akkor legfeljebb elaludnál egy pár napra, amíg a májad le nem bontaná a gyógyszert. (Kórházba mondjuk bevinnének megfigyelésre, de életveszélyben nem lennél. De nem vagyok gyógyszerész, ne kövezzetek meg, ha ebben nincs igazam.)

2020. okt. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha a beteg úgy érzi, hogy neki nem elég a nyugtató amit kap, az tulképpen azt jelenti, hogy rossz az antidepresszánsa. Olyant nem is hallottam, hogy épp sokallja.., és közben napi 4 pánikrohama van. Valami nem stimmel itt....

Ja, és azért van sok frontinod odahaza, mert egyszerűen nem veszed be az előírt adagodat. Hogy miért, azt csak te tudod. A piával hogy vagy? Milyen antidepit kapsz?

2020. okt. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8as

Napi négy rohamom akkor volt amikor elkapott ez a betegség másfél hónapja. Azóta nagyon ritka ha rohamom van.

Igen ebben igazad van hogy azért van otthon annyi nyugtatóm mert nem vettem be..

Mert ugy éreztem nincs rá szükségem. Scippát szedek hnaptól már 15 mgot. Nagyon jó szer. Nekem eddig sokat segített. Sokkal jobban vagyok ezért akartam kevesebb nyugtatót szedni.

2020. okt. 6. 17:01
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem iszom alkoholt de nemis cigizek. Leszoktam. Kávéról is.
2020. okt. 6. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!