Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tulajdonképpen müködhet az...

Tulajdonképpen müködhet az önsegítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nos, amit tudni kell...3 éve körülbelül sikeresen tartottam alkoholmentességet, hiszen alkoholbeteg vagyok. Ez tökéletesen ment 1.5 évig. Visszaestem...egyetlen perc volt amikor felbosszantottam magam egy hülyeségen...és ennyi. Visszasodródtam. Nem akarom felsorolni, ugyancsak borzasztó következményekkel járt. 1 hónappal ezelőtt valószínüleg az utolsó lehetőségemet kaptam arra hogy megváltozzam. Jelenleg 31 napja alkoholmentes. Sajnálatos módon jelenleg pluszban gyógyszerfüggő is lettem. Ez is folyamatban van...tehát alkohol és gyógyszerfüggőség egyben. Az hogy ez pontosan mivel jár, azt itt nem részletezném. Szeretnék segíteni magamon, illetve egyben másokon is hiszen ez valamilyen okknál fogva fontos nekem. Hogy miért? Fogalmam sincs. Ezt kell tennem. Ha valaki felismeri ebben a kis rövid leírásban magát és Ő is szeretne változtatni, kérem jelezze. Hasonlóan fontos nekem is.


Üdvözlettel: T



2020. okt. 7. 04:00
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Illetve kérem írja meg tapasztalatait ha Önnek sikerült :) Nagyon szívesen olvasnám.
2020. okt. 7. 08:47
 12/12 anonim ***** válasza:

Üdv, kérdező!

28 éve vagyok száraz. 33 évesen hagytam abba, és hogy kicsit cifrább legyen a dolog, egyúttal az addigi napi 3 doboz cigit is leraktam.

Abban az időben nem (vagy legfeljebb Pesten) volt segítő csoport, én teljesen önerőből csináltam végig az egészet. Egyetlen trükköm volt, mindig az adott percre koncentráltam, és naponta vagy 50x konstatáltam magamban, hogy eddig oké, kibírtam. Ezek az aprócska sikerélmények is hallatlan örömmel töltöttek el, és nem akartam elbäszni ezt a jó érzést.

2020. okt. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!