Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongást hogy tudom enyhíten...

Szorongást hogy tudom enyhíteni itthon?

Figyelt kérdés

2020. okt. 9. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Frontin gyors segítség. De hosszútávon fordulj orvoshoz. Mindennek oka van.
2020. okt. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább ha kideríted a szorongás okát, és megszünteted. De meditáció, hangukatjavító tea, megfelelő vitamin és ásványi anyag bevitel, mozgás, kellemes könyv/film/sorozat sokat tud segíteni az általános rosszkedven is.
2020. okt. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindfulness vagy autogén tréning nagy segítség lehet. Youtube-n video alapján, nézz körül.
2020. okt. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Légzőgyakorlatok (8 másodpercen keresztül beszívod a levegőt az orrodon keresztül, bent tartod 7 másodpercig, majd lassan kiengeded szájon át. Ügyelj arra, hogy mikor veszed a levegőt, akkor mintha a gyomrodat is megtelítenéd vele. Egyszerűbb, ha behunyod a szemed és nem igazán foglalkozol az előjövő gondolataiddal, csak hagyod őket elmenni).


Vannak vizuális meditációs gyakorlatok is, ezeket is légzőgyakorlattal kezdd, behunyt szemmel, s ellazulva elképzelsz valamit. Én például azt szoktam, hogy egy erdőben sétálok, s megfigyelem a fákat, illatokat képzelek oda, néha állatokat stb. Olyan 10 percig ebben a világban vagyok, majd csinálok pár nagyobb légzést és kinyitom a szemem.


Valamint gyógyteák, meleg fürdők, ilatgyertyák, levendulapárna, magnéziumtabletta, friss levegő, jógagyakorlatok.


Kitartást ❤️

2020. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


Még olyan gyakorlat is van, ahol elképzeled azt, hogy mintha lufikat fújnál fel, ezzel együtt "kiengedve" a problémáidat

2020. okt. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!