Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek meg lehet bocsátan...

Szerintetek meg lehet bocsátani a zaklatást?

Figyelt kérdés

Másfél évig jártam pszichológushoz egy számomra nagyon szimpatikus hölgyhöz. A terápiát az ő kezdeményezésére zártuk le, mert úgy érezte elakadtunk. Segített nekem másik pszichológust keresni, akivel folytathatom a közös munkát (ehhez a pszichológushoz járok még most is).

Az utolsó óránk nem pont úgy alakult ahogy én szerettem volna, sok megválaszolatlan kérdés maradt bennem. Először írtam neki üzenetet, amire válaszolt is, később további üzeneteket küldtem neki, amiket viszont már még sem nézett. Ez miatt nagyon dühös lettem rá és pár nappal a lezárás után elmentem az egyik munkahelyére, megvártam még kijön onnan és odamentem hozzá, hogy beszélni szeretnék vele. Sajnos csak pár percet tudtunk beszélni, mert azt mondta, hogy mennie kell. Ez volt az első eset, hogy zaklattam őt.

Második alkalommal az történt, hogy egy hónappal a terápia lezárása után kértem tőle üzenetben időpontot. Azt mondta, hogy sajnos nem tud adni, majd letiltott messengeren, telefonon és viberen. Ezek után eléggé összetörtem, továbbra is sok megválaszolatlan kérdés maradt bennem. Ekkor történt az, hogy elmentem arrafelé ahol rendelni szokott és megláttam a rendelőhöz közeli kávézó teraszán. Mivel egymaga ült egy asztalnál, gondoltam odamegyek hozzá, hogy beszéljünk kicsit. Ekkor már nem volt olyan megértő és türelmes velem mint első alkalommal. Azt mondta, hogy ha legközelebb is a szabadidejében zavarom, akkor meg fogja tenni a szükséges jogi lépéseket. Ezek után csak néhány szót tudtam vele váltani és elmentem onnan. Ez az eset már három hónapja történt, azóta nem kerestem őt sem személyes, sem elektronikus formában sem.

Tudom, hogy hatalmasat hibáztam, nem szabadott volna ezeket megtennem. Nagyon megkedveltem ezt a nőt és nem szeretném ha ezek után egész életemben haragudna rám azért amiket tettem. Az lenne a kérdésem, hogy ti ezek után képesek lennétek-e megbocsátani az illetőnek? Sajnos sehogy sem tudom neki elmondani, hogy mennyire sajnálom amiket tetem és, hogy soha többé nem fogok ilyet tenni, mert az megint zaklatásnak számítana.



2020. okt. 9. 21:01
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
80%

"Az én volt pszichológusom szerencsére ennél sokkal intelligensebb nő."


Igy van, ezert is kerul teged nagy ivben!

2020. okt. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 A kérdező kommentje:
Kedves 39. válaszoló. Egyáltalán nem gondolom, hogy a volt pszichológusom rólam álmodozik vagy, hogy túl sokat gondolna rám, ezt nem tudom honnan vetted, kiforgatod a szavaimat. Beismertem, hogy elfogadhatatlanul viselkedtem, erre már a kiírásomból lehetne következtetni. Az, hogy (ismeretlenül) ítélkezel pedig téged minősít nem engem.
2020. okt. 11. 10:34
 43/64 A kérdező kommentje:

Kedves 40. válaszoló. A kérdésedre egy kérdéssel válaszolnék. Minek megy az ember pszichológushoz ha úgysem kap instant megoldást a problémáira? Talán azért mert ha valami foglalkoztatja, kérdéseket tesz fel és mással megbeszéli (ez esetben másokkal), akkor könnyebben jut el a saját válaszához.

Nem leskelődök utána, már a kiírásban is utáltam erre.

2020. okt. 11. 10:41
 44/64 A kérdező kommentje:
Kedves 41. válaszoló. Úgy érzem ez egy beszólás akart lenni részedről. Építő jellegű hozzászólásokat vártam, de ha valaki csak feszültség levezetésből szól hozzá annak szíve joga, tegyen belátása szerint.
2020. okt. 11. 10:57
 45/64 anonim ***** válasza:
60%
Te okozod a feszültséget az idetévedőkben. Mindenki utálja a zaklatókat. Még a pszichológusnő is.
2020. okt. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha megpróbálnál valami mással foglalkozni kezdhetnéd azzal hogy nem követed tovább a kérdést.
2020. okt. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi szakival beszélgettél erről? Lehet, hogy jót tenne.
2020. okt. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj, hogy a te problemaid soha nem oldodnak meg! Neked mindig lesz valami bajod, ami miatt pszichologushoz akarsz jarni! Nagyon faraszto vagy, ratelepedsz a pszichologusra, akire egy ido utan mar nem mint szakemberre tekintesz,hanem egy "baratra" lelki tarsra..

Aztan ha probaljak tartani a kello tavolsagot (ami amugy teljesen rendben van), te bekattansz es elkezdesz nyomulni. Nem ertesz a szep szobol, raeroszakolod magad az emberekre. Ijeszto a viselkedesed! Azt tudom javasolni, hogy lapozz es inkabb keress fel egy pszichiatert. Nalad nagyobb gondok vannak...

2020. okt. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
59%
Bennem nem kelt feszültséget és félelmet sem, akit ez annyira felkavar az egyszerűen lapozzon tovább..
2020. okt. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
Mond meg hogy mit érzel iránta, és nem érdekel ha fel is jelent. Légy magabiztos.
2020. dec. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!