Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek meg lehet bocsátan...

Szerintetek meg lehet bocsátani a zaklatást?

Figyelt kérdés

Másfél évig jártam pszichológushoz egy számomra nagyon szimpatikus hölgyhöz. A terápiát az ő kezdeményezésére zártuk le, mert úgy érezte elakadtunk. Segített nekem másik pszichológust keresni, akivel folytathatom a közös munkát (ehhez a pszichológushoz járok még most is).

Az utolsó óránk nem pont úgy alakult ahogy én szerettem volna, sok megválaszolatlan kérdés maradt bennem. Először írtam neki üzenetet, amire válaszolt is, később további üzeneteket küldtem neki, amiket viszont már még sem nézett. Ez miatt nagyon dühös lettem rá és pár nappal a lezárás után elmentem az egyik munkahelyére, megvártam még kijön onnan és odamentem hozzá, hogy beszélni szeretnék vele. Sajnos csak pár percet tudtunk beszélni, mert azt mondta, hogy mennie kell. Ez volt az első eset, hogy zaklattam őt.

Második alkalommal az történt, hogy egy hónappal a terápia lezárása után kértem tőle üzenetben időpontot. Azt mondta, hogy sajnos nem tud adni, majd letiltott messengeren, telefonon és viberen. Ezek után eléggé összetörtem, továbbra is sok megválaszolatlan kérdés maradt bennem. Ekkor történt az, hogy elmentem arrafelé ahol rendelni szokott és megláttam a rendelőhöz közeli kávézó teraszán. Mivel egymaga ült egy asztalnál, gondoltam odamegyek hozzá, hogy beszéljünk kicsit. Ekkor már nem volt olyan megértő és türelmes velem mint első alkalommal. Azt mondta, hogy ha legközelebb is a szabadidejében zavarom, akkor meg fogja tenni a szükséges jogi lépéseket. Ezek után csak néhány szót tudtam vele váltani és elmentem onnan. Ez az eset már három hónapja történt, azóta nem kerestem őt sem személyes, sem elektronikus formában sem.

Tudom, hogy hatalmasat hibáztam, nem szabadott volna ezeket megtennem. Nagyon megkedveltem ezt a nőt és nem szeretném ha ezek után egész életemben haragudna rám azért amiket tettem. Az lenne a kérdésem, hogy ti ezek után képesek lennétek-e megbocsátani az illetőnek? Sajnos sehogy sem tudom neki elmondani, hogy mennyire sajnálom amiket tetem és, hogy soha többé nem fogok ilyet tenni, mert az megint zaklatásnak számítana.



2020. okt. 9. 21:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
83%
De szerintem keresd meg megint aztán végre lecsuknának.
2020. okt. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő ajánlotta a másik pszichológust, akkor nyilván ismeri szakmai szempontból. A következő terápián meséld el ezeket, és azt is, hogy nem zaklatni akartad, hanem csak a kezelés kapcsán segítséget kérni. (Ha más volt a háttérben, azt is mondd el, mert akkor fel kell dolgozni.) Kérd meg, hogy üzenjen a kollegájának, hogy sajnálod.
2020. okt. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
94%
Mit akarsz neki elmondani amit a másik doki nem tud megoldani?
2020. okt. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
96%
Na ezért veszélyes pszichológusnak lenni...
2020. okt. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem neked inkabb pszichiatriai kezelesre van szukseged!

A hideg is kirazott, mig olvastam az irasod..

Az elso pszichologus valoszinuleg idoben megerezte, hogy mire vagy kepes, igy idoben lepasszolt.


Koszond meg magadban, amiert a masik nem jelentett fel es lepj tovabb. Ha nincs idopontod, akkor meg fel percre sem allhatsz le vele beszelgetni!

2020. okt. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
13%

#5

Hagyd hogy sittre vágassa magát. Jobban jár az emberiség.

2020. okt. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
30%
Vegulis jah... :D
2020. okt. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem csak sok sorozatot nezel a tv-ben. Foglalkozz inkabb a csillagaszattal, akkor bámulhatsz nyugodtan es álmodozhatsz az ismeretlenrol.
2020. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
93%
Az a baj, hogy már ezt is sokadjára írod ki. Először még némiképp együtt éreztem veled, de most már belegondolni sem merek miket irkálhattál szegény nőnek és még mindig ezen jár az eszed. Megnyugtatlak az ő napjai nem azzal telnek, hogy rád haragszik. Szimplán nem érdekled. Sajnos a terápia egy ilyen műfaj. Addig mondhatod el a terapeutának a legbensőségesebb dolgaidat amíg tart az ülés. Aztán vége, nincs köztetek kapcsolat és róla nem tudhatsz meg semmit. Rohadt egy dolog és nem is életszerű valahol. De ez van, mert ő nem szeretetből meg együttérzésből foglalkozik veled még csak azért sem mert érdekled, hanem mert ez a munkája. Aki ezt nem bírja ne járjon pszichológushoz. Felejtsd el ezt a nőt. Ha vezekelni akarsz akkor menj el a templomba gyónni. Csak utána ne kezd el zaklatni a papot is. Vagy beszéld meg az új pszichológusoddal, azért van. Viszont igen hasznos lenne, ha megtanulnád elengedni a dolgokat, és megérteni ha valaki nemet mond, és nem úgy alakítja a dolgokat ahogy neked tetszik. Mit fogysz csinálni ha majd egy barátod, párod mondja hogy nem kér belőled? Zaklatod amíg le nem csuknak? Ilyet nem lehet csinálni senkivel. Értem, hogy rossz hogy így alakult, de ez van. Nem tudsz mit tenni ellene lépj tovább. Zaklatással még az életben nem ért el senki semmit, azon kívül, hogy megutálták és még jobban menekültek előle. Ha ez a cél akkor hajrá. Itt már minden lépéseddel amit tennél a nő felé csak rontanál a helyzeten. Ne akarj elmondani neki semmit mert még rosszabb lesz a helyzet és még dühösebb lesz rád. Ha azt akarod hogy megbocsásson, akkor tartsd tiszteletben az akaratát miszerint hagyd békén!
2020. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Még mindig nem sikerült továbblépni?

2020. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!