Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális,ha nem...

Mennyire normális,ha nem vagyok egy közösségi ember?

Figyelt kérdés
Most 38 éves férfi vagyok. Már gyermekkoromban is voltak magatartásbeli problémaim és sokszor elég agresszív voltam,ha valami nem úgy alakult ahogy gondoltam,egész a huszas éveim közepéig. Onnantól kezdve szép lassan megváltoztam,nyugodtabbá váltam és egyre kevésbé keresem más emberek társaságát. Persze van pár ember akit kedvelek,többnyire őket is a közösség különcnek,furának tartja. Úgy elvagyok magamba,otthon sokat túrázok a természetbe,rengeteget olvasok.A munkahelyem is csak muszályból van,hogy megéljek,ott is kerülöm a közösséget és alig várom,hogy hazamenjek. Most már annyiféle betegség van(autista...),lehet,hogy én is valami ilyesmi lehetek.
2020. okt. 16. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd, igazából teljesen mindegy, hogy "normális" vagy milyen jelzővel lehet illetni téged. A kérdés az, hogy jól érzed így magad? Milyen nehézségeket okoz neked ez a másság? Hacsak nem valamilyen súlyos problémáról van szó (mert például az autizmus is lehet súlyos), akkor nem feltétlenül kell diagnózist szerezni. Te ugye képes vagy ellátni magad és egy munkahelyen is helytállni. Innentől elég az, ha foglalkozol azzal, hogy jobban tudd kezelni az indulataid, ne terelje el minden a figyelmed ötpercenként, meg tudd oldani azokat a szociális szituációkat, amik adódnak, amennyi szociális igényed van, azt ki tudd elégíteni stb.


Ha valamilyen gyanúd van, hogy ez most autizmus vagy adhd vagy szociális szorongás vagy mi a neve, az arra jó, hogy sorstársakat keress, akiknek ugyanazok a nehézségei, és így ötletekkel tudjátok segíteni egymást. Lehet, hogy még egy számodra jobban fekvő szakmára is kapsz ötletet, és így végül a munkád is élvezni fogod. Meg persze ha egész gyerekkorodban lenéztek, mert más vagy, vagy mert "nem vagy normális", akkor megkönnyebbülést hozhat egy papír, hogy pl. autista vagy.

2020. okt. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ez teljesen normális. Én is pont ugyanilyen vagyok, annyi különbséggel, hogy én még gyerekkoromban voltam egyes vizsgálatokon, nem találtak semmi különlegeset. IQ-t mértek, az elég magas volt, statisztikák alapján a magasabb IQ-val rendelkező emberek általában a magányos farkas kategóriát erősítik. Nálad nem okoz ez gondot, szóval szinte biztos, hogy nincs semmi bajod. Fel a fejjel!
2020. okt. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok! Igaz nekem depresszió is társul mellé.

Alig várom hogy magamra zárjam az ajtót! Nem szeretek emberek között lenni. Beszélgetni jópofizni.

Nekem ez így jó! Ha te így jol érzed magad akkor mit számít más.

2020. okt. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugi vagyunk még páran így amúgy teljesen normális élettel.
2020. okt. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!