Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kezdődik a megőrülés?...

Hogy kezdődik a megőrülés? Tudatában van az ember, mikor megtörténik? Nagyon félek tőle.

Figyelt kérdés
Régóta depressziós vagyok es szorongok, de most mar valami megváltozott. Mar nem érdekelnek azok a dolgok, mint eddig. A virus miatt régóta nem dolgozom es mar nem merek semmit csinálni. Nem erzek semmit. Felek, hogy ez mar az őrület első szakasza. Felek, hogy elveszitem a szemelyisegem.
2020. okt. 10. 02:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbálj valami kisebb célokat elérni, hogy visszatalálj önmagadhoz. Esetleg kezdj el olyan könyveket olvasni ami segíthet. De ha nem megy fordulj pszichológushoz.
2020. okt. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Aki fél a megőrüléstől, az soha nem őrül meg. Aki őrült, az nem tudja, hogy őrült, ezért nem is fél tőle.
2020. okt. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az őrüpet első szakasza ne aggódj. Túl sokat tépelődsz. Próbáld inkább magadat megnyugtatni ellentétes gondolatokkal. A gondolatnak teremtő ereje van. Pl ha arra gondolsz hogy ez őrület akkor tudatosítsd magadban hogy márpedig ez bizony nem őrület mert aki őrült az nemis tudja magáról nincs betegségbelátása.
2020. okt. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem fogsz megőrülni "csak" szorongsz. Kösd le a figyelmed kellemes, hasznos dolgokkal. Sétálj, tanulj idegen nyelveket, bicajozz, súlyzózz, takaríts, pakolássz.
2020. okt. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én lassan 2 éve vagyok szorongó és kényszeres.

Rengeteg hullámvölgyem volt, de még mindig nem sikerült megörülni.

Pedig a 2 év alatt a neten fellelhető összes tünetet bebeszéltem magamnak. Nyugi.

Szorongsz!


Borzasztó tud lenni, de "csak" szorongsz.

Ha pszichózis vagy skizofrénia lenne, számodra természetes lenne, az amit akkor gondolsz. Nem is gondolkodnál azon, hogy esetleg nem igaz...

Nyugi foglald le magad.

2020. okt. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
9 eve vagyok bipolaris, a depresszió legmélyebb szakasza szeritem mar eleve az előszobája az örülhetnek... plane, ha szorongással es személyiségzavarral is társul. Most is döntések előtt állok es mar szinte hányás közeli állapotban vagyok a szorongástól. 180 fokos fordulatokat vesz a véleményem egy nap alatt 50x... képtelen vagyok ezt elviselni. Közben alvás es frontin függő lettem es csak elszalad mellettem az élet mar egy eve, de már nem is érdekel.
2020. okt. 10. 13:40
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha 9eve vagy bipoláris akkor kapsz gyógyszert is, azt szeded?
2020. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nagyon sokáig nem mertem pszichiáterhez menni, par hónapja mentem el, de sajnos nem bírom a mellékhatásokat, amit az antidepi okoz... be kellene fekudnom osztályra, de most a virus miatt az is lehetetlen.
2020. okt. 10. 13:56
 9/20 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem a gyogyszerektol kattannak be az emberek amit erre kapnak,nem egy ilyen sztorit lattam neten...
2020. okt. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

9-es


Én nem gondolnám így.

Nem vagyok gyógyszer párti, de úgy gondolom, hogy van amikor kell.

Azok, akik a gyógyszerre fogják, szerintem a betegségtudat hiánya miatt hárítanak.

Nagyon nem hiszem el, hogy pl egy súlyos mentális beteg, aki valóban elhiszi, hogy bármi fura dolga van, tehát pl. Megszállták, vagy az ő életét a Józska Pista irányítja, szóval ő kezelhető lenne gyógyszer nélkül...

Nyilván nehéz ezt meghatározni.

De úgy gondolom, hogy egyén függő.

2020. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!