Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs életkedvem, mi hozhatná...

Nincs életkedvem, mi hozhatná vissza?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nincs hozzá kedvem, pedig fiatal vagyok, még 60 évet simán élhetek. Az nagyon sok, főleg, hogy nincs ami motiváljon benne. Nincs miért élnem, nincs motivációm. Sok minden érdekel, ezekben tevékenykedek is, vannak hobbiaim, de ezek inkább csak az unaloműzésre jók, nem motiválnak, nem célok. Nem is tudom milyen célom lehetne, családot nem szeretnék és ambiciózus sem vagyok. Egyszerűen nem vágyok semmire sem. Depressziós nem vagyok, ez biztos, öngyilkos sem akarok lenni, szóval legrosszab esetben még ebben az állapotban leélem azt a 60 évet, aztán viszlát. De azért, ha lehetne örülnék, ha lene valami életkedvem is hozzá. Mi motiválhatna, milyen céljaim lehetnének, ha semmire sem vágyom?

2020. okt. 18. 15:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A depressziós nem feltétlen szeretne öngyilkos lenni, viszont elég sokat gondolkodik a halálról, ami az esetedben meg is van.
2020. okt. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Úgy értem, azt szeretnéd, hogy ne legyél egy fapofa forevör. Ez eléggé úgy hangzik mint egy cél, esetleg kihívás. Légy nyitott, figyelj a környezetedre meg önmagadra
2020. okt. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem a dugás mindig segít hangulatomon.
2020. okt. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

#1 biztosan nem depresszió, voltam pszichiáternél, onnan tudom

#2 igen akár ez is lehetne egy cél, de ezt hogyan érjem el? Hogyan valósítsam meg? Ennek a célnak az eléréséhez kellene egy segédcél, az mi legyen? amúgy nem vagyok fapofa, ha megnézek egy vígjátékot, jóízűen nevetek rajta. Inkább csak van bennem egy keserűség, ettől kéne megzabadulni. Nem fapofa vagyok, hanem keserű. Szóval amíg elterelem a figyelmem, addig nincs gond. De hogy tereljem el folyton, mert ha valami picit is unalmas, akkor ez előjön. És az a gond, hogy elég hamar megunom a dolgokat.

#3 1. nincs kivel, 2. nincsenek szexuális vágyaim se. Egyaltalán nem hiányzik, egész életemben meglennék nélküle. Majdhogynem undorodom tőle.

2020. okt. 18. 16:52
 5/18 anonim ***** válasza:
Az aszexualitás sem normális, annak is kell, hogy legyen egy oka. Biztos, hogy nem vagy egészséges mentálisan vagy fizikailag.
2020. okt. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Fiú/lány? bár a szex-re való reakcióból nőnek képzellek :)

Depressziónak is sok fajtája van, ha céltalan vagy akkor abból még kialakulhat.

Van háziállat? lehetsz macskás néni. :D

2020. okt. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
19 vagyok és valóban nő. Nincs háziállat, nem tudok hozzájuk kötődni, ráadásul sokba kerülnek és nem lehet mellettük utazni, elmenni otthonról. Sokat kell gondoskodni róluk... Teher lenne. Mondjuk voltak kiskoromban halaim, de már megdöglöttek.
2020. okt. 18. 17:37
 8/18 anonim ***** válasza:

#3 1. nincs kivel, 2. nincsenek szexuális vágyaim se. Egyaltalán nem hiányzik, egész életemben meglennék nélküle. Majdhogynem undorodom tőle.


Ezt csak azért mondod mert senki nem verte alád még rendesen.

2020. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Fordulj orvoshoz, biztos, hogy nem vagy egészséges. Nehezedre esik kötődést kialakítani, aszexuális is vagy.
2020. okt. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, pszichiáternél, pszihologusnál, mert alvásgondjaim is vannak. Őszintén szólva, szerintem nem tudják mi bajom van, lehet nincs is. Na szóval voltam és lett diagnózis, de az ilyen, hogy nem meghatározott zavar. vagy mi. Szerintem nem tudnak vele mit csinálni. Az alvásproblémám nyugtatóval megoldották, úgyhogy eszem azt. Nem tudnak diagnosztizálni úgy, hogy Pl Borderlineom van. Szóval konkrétum nincs. Szerintem így megoldani se tudják, már nem is járok,csak a nyugatóért. Valahogy nekem kéne valamit kisütnöm és úgy megoldani, ez maradt.
2020. okt. 18. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!