Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a teendő, ha az a gyanúm,...

Mi a teendő, ha az a gyanúm, hogy autista/aspergeres vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen teremtek kapcsolatokat, nehezen értem meg sokszor a különböző szituációkat, (e tekintetben olyan vagyok, mint Sheldon az Agymenőkből). Sokszor nem tudom hogy mit illik, mit nem illik mondani, vagy kérdezni, szóval legtöbbször nem is nagyon szólalok meg. Az emberi érzeseken is nehezen tudok kiigazodni.

Tehát tömören ennyi. Ilyenkor el kell menni a pszichiátriára és ott diagnosztizálnak? Vagy pszichológussal kell előtte beszélni, és ő utal be a pszichiátriára?



2020. okt. 18. 21:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10: Mármint miért ne lennének képesek ilyen gondolatokra?

Aki nem tudja, mi vele a baj, az tekintheti betegnek magát.

2020. okt. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Sok autista tényleg nem tekint rá betegségként, inkább valamiféle másságként, sajátos személyiségjegyként (angolul a "disorder" helyett a semleges "condition" kifejezés használatát propagálják, magyarul ez "rendellenesség" és "állapot" lenne talán). Van, aki betegségnek tekinti. A terápiás megközelítés is vegyes, az előbbi csoport inkább a többségi társadalmi toleranciát hangsúlyozza a neurodiverzitás felé (tehát ide nem csak az autisták tartoznak), meg az együttélést megkönnyítő módszereket. Van, aki "gyógyítás" címén a homoszexuálisok konverziós kísérleteihez hasonló terápiával próbálkozik (tudtommal az eredmények is hasonlóak: el lehet rejteni a tüneteket, de hosszútávon ez súlyos szorongást okoz az autistának).


De a legtöbb autistát azért tényleg érint valamiféle nehézség az életben az autizmusa miatt, ami nyilván nem pozitív. És vannak olyan súlyos autisták, akik az önálló életvitelre is képtelenek, amit szerintem tényleg lehet betegségnek nevezni. Csak nem mindegy, hogy milyen módszerekkel próbálunk segíteni nekik.

2020. okt. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

11.

Érezheti magát betegnek, de fogalma sincs, hogy az milyen betegség.Pont azért, mert nem ért hozzá, csak olvasott valamit, ami esetleg rá illik.

2020. okt. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!