Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Hogy érjem el...

Mit tegyek? Hogy érjem el hogy visszamehessek a pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Fél éve hogy diagnosztizáltak szorongásos depresszióval testkép és éveszavarral. Egy hetet töltöttem pszichiátrian, öngyilkossági kísérlet ez veszély miatt. kaptam antidepresszánst, serotonint 25mgot majd 50et. Kellett volna mennem vissza, de a korona miatt törölték az időpontom. Az antidepresszáns nem hatott, túladagoltam rajta. A helyzetem nem javult sőt rosszabodott. A szüleim nem értik meg hogy segítségre van szükségem. Többször kértem őket hogy vissza mehessek a pszichiáterhez vagy egy pszichológushoz legalább. Egyszer mondták hogy elvisznek egy kinezológushoz, de nem kértek időpontot, nem is említették utána. Később rajta kaptak hogy újra vágom magam és azt mondták csak figyelmét teszem, én pedig ismét említettem hogy tényleg kéne a segítsé mert nem bírom ami bennem van. Semmi. Most már nem tudom mi legyen. Valamint a suli miatt most még rosszabb a szorongásom naponta rosszul vagyok vagy a suliba, vagy este itthon. Már 75orat hiányoztam. Szerintetek így indokolt lehet az "egyéni munkarend" /magantanulóság? És mit csináljak hogy segítséget kapják? 16/l

2020. okt. 18. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Üljetek le még egyszer otthon és beszéljétek meg. Én tavaly ugyan ez voltam hozzá jött még a pánikrohamok is. Igazából oké él lehet menni pszichológushoz, de ő max meghallgatjata a problémádat, és tanácsokkal lát el, én jártam de sok értelme nem volt. Ha a suliban is szorogasz akkor nagyrészt lehet az teszi rád a bélyeget. Nekem az tette, főleg hogy pont 12. es voltam. Amit saját tapasztalatból tudok ajánlani az egy iskola vagy környezetváltozás. Én se szívesen jártam be, konkrétan max osszeszámolva 3 hónapot tudtam bent lenni az egész évből. De amint másik iskolába kerültem, új környezet, még kollégista is lettem azóta elmúlt a szorongásom, panikom, teljesen megváltoztam. Ha úgy érzed neked jót tenne egy pszichológus, akkor igen is mondjad sokszor jelezd otthon hogy szeretnél menni. Hidd el el fog múlni, mert semmi sem tart örökké, erős lány vagy.
2020. okt. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg iskola pszichologus? En oda jartam és sokat segített
2020. okt. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem nekem nem használna a suli váltás. Nagyon szeretem itt az osztályomat és egész sok barátom is van. Nem is tudom hogy így miért félek tőle. Az iskolapszichológus utalt be tavaly a pszichiátriára, most új van de ő nem nagyon foglalkozik ilyenekkel mert úgy véli ez már nem az ő hatásköre.
2020. okt. 19. 22:18
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Hát... Ha ennyire nem támogattnak a szüleid... Akkor menj be arra a pszichiátriâra, ahol már feküdtél, és mondd, hogy meg akarod ölni magad. Legyél meggyőző és befektettnek...

Sajnálom, hogy nem támogattnak a szüleid.

Esetleg menj el egyedül a háziorvosodhoz, Ő is adhat beutalót pszichológushoz. Elég nagy vagy mâr, hogy egyedül elmenj...

2020. okt. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
Kedves utolsó. Ha ezeket mondaná akkor jó pár hónapig bent kéne feküdni mindenféle gyógyszert írnának fel neki! Aztán nem szabadulna ki onnan egyhamar ameddig meg nem győzi az orvost hogy jobban van és haza szeretne menni, de azt is úgy hogy bízzannak benne. Nem játék ez
2020. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A szüleiden kívül nincs más felnőtt a környezetedben, akitől tudnál segítséget kérni? Meg kellene győzni a szüleidet hogy engedjenek segítséget kapni. Családsegítő? Osztályfőnököd? Az új iskolapszichológus? Valóban nem az ő hatásköre, hogy egy súlyos depressziót kezeljen, de a szüleid meggyőzésében tud segíteni. Valakinek mond el, hogy segítségre van szükséged de a szüleid ellenzik! Egyébként mitől félnek pontosan, miért nem engedik? Háziorvosoddal is beszélhetaz, ő is tud beutalót adni. Végső soron tényleg próbálkozhatsz azon a klinikán, ahol már voltál. Kitartást, nagyon jó dolog hogy felismerted, kell a segítség. Bízz magadban, ne hagyd hogy lebeszéljenek, jogod van hozzá! Sajnálom hogy ilyen keményen meg kell küzdened ezért. Mingyárt 18 éves vagy, higgy magadban, felnőttként könynebb lesz érvényesítened az érdeked.
2021. jan. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!