Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iszonyatos szorongás van...

Iszonyatos szorongás van bennem a lábam miatt. Hogyan győzhetném le, vagy fogadjam el?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, 161 cm, és 54-55 kg, tehát súlyban teljesen oké.


Elég béna a testalkatom, a felsőtestem vékony nagyon (a hasizmom, bordáim, gerincem totál kint van, ha előre hajolok, hátulról kb mint egy anorexiás), de minden (és szó szerint minden!) felesleg a lábamon, fenekemen, csípőmön van, sőt a vádlim is az átlagosnál sokkal vastagabb (örököltem). Emiatt olyan komplexusaim vannak, hogy az hihetetlen, ha olyan társaságban vagyok, ahol mindenkinek szép hosszú vékony lábai vannak, én szinte alig merek felállni, egyszerűen annyira rosszul érzem magam a lábaim, csípőm, fenekem miatt. Tudom, hülyeség az egész, de már évek óta ez a komplexus bennem van és nem igazán tudom legyőzni... pl a barátom húga és anyja ilyen nádszál, vékony lábakkal, ráadásul állandóan az egészséges táplálkozásról beszélnek, és engem ez feszélyez.


Sportolok, eljárok futni, itthon tornázom. Sajnos komolyabb edzésterv sem az időmben nem fér bele (egyetem, rengeteg tanulni való), sem anyagilag (edzőterem, a táplálékkiegek - tekintve, hogy kb teljesen vega vagyok stb). Meg nem is ez a prioritás, mint írtam, hanem az egyetem jelenleg. Azért heti 2x eljárok futni, heti 2-3x itthon is tornázom, de ilyen komolyabb testátalakítós edzéstervet jelenleg nem bírnék.


Hogyan fogadjam el magam? Tényleg hatalmas komplexusokat okoz számomra ez a téma :(



2020. okt. 19. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem sürgösen fel kellene keresned egy pszichológust, mert komoly testképzavarod van.

Ha a felsötesteden minden csont kilátszik, akkor nem lehet fölösleged az alsó testfélen sem, egyébként ezt támasztja alá a magasság-súly arányod is.

Elöször ugyanis a testképzavarodat kell rendbetenni, emellett megfelelö sportot végezni - és nem igaz, hogy nincs rá idöd, a futás/otthon tornázgatás helyett - otthon végezhetö - normál edzést kellene végezned.

Az meg, hogy vega vagy, szintén nem akadály, nem kell semmiféle táplálékkiegészítö, csak normálisan összeállított vega/vegán étrend!

2020. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs felesleged, hanem körte testalkat vagy. Szerintem ezzel nincs baj. Ha a komolyabb testátalakítós edzéstervet nem bírnád, akkor meg kell békélned a testeddel. Nagyon szépen lehet öltöztetni a körtéket. Sokkal könnyebb dolgod van, mint egy almának, mint nekem, két pipaszár láb egy hordó hasban végződik, a tetején meg két széles váll. Ha pedig már készen állsz a komoly edzésre, akkor majd elkezded.
2020. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Sportolok, eljárok futni, itthon tornázom. Sajnos komolyabb edzésterv sem az időmben nem fér bele (egyetem, rengeteg tanulni való), sem anyagilag (edzőterem, a táplálékkiegek - tekintve, hogy kb teljesen vega vagyok stb). Meg nem is ez a prioritás, mint írtam, hanem az egyetem jelenleg. Azért heti 2x eljárok futni, heti 2-3x itthon is tornázom, de ilyen komolyabb testátalakítós edzéstervet jelenleg nem bírnék."

máris mérföldekkel többet teszel az egészségedért, mint a legtöbb ember. ha emellett is ilyen az alakod, akkor ez van, ezt kell szeretni (vagy legalábbis elfogadni). te mindent megteszel, de ha a tested ilyen, akkor ilyen.

2020. okt. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak az elfogadás az egyetlen lehetőség, sajnos nem mindenki szerencsés genetikailag. Azért sokkal nagyobb problémák is vannak az életben, mint ez. Egyébként pedig sokan szeretik a vastag lábakat, ahogy én is előnyben részesítem a vékonyakkal szemben.
2020. okt. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Úr isten nehogy már azt gondold hogy a vékony lábak olyan jó! Nekem hosszú vékony lábaim vannak de bárcsak olyan lennék mint te! Hidd el aki vékony mint én is az meg mindent megtenne hogy hízzon de hiába eszek mindent..

Tökéletes vagy úgy ahogy vagy.

2020. okt. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!